Feroza czy frontera

Feroza czy frontera

18 Lis 2016, 10:48

Witam! Jest to mój pierwszy post na forum. Od dłuższego czasu rozglądam się za autem terenowym. Kiedyś (bodajże 6-7 lat temu) jeździliśmy całą ekipą na off-road. Osoby się porozjeżdżały po świecie a ja zamierzam z lekka znów się w to pobawić, może bez topienia aut, ale wiadomo o co chodzi ;) . Ogólnie rzecz biorąc przez moje ręce przeszło wiele aut, od vitar po exprolery, problem w tym że czas mija, nowe akcesoria na rynku itp. Otóż na oku mam dwa auta, Opel frontera A 2.0 oraz daihatsu feroza 1.6 oczywiście auta w LPG ;) . Porównałem je bazując na własnych doświadczeniach i ciężko wybrać. Frota wiadomo, wygodniejsza i większa, ale waga.... Feroza, fajne, małe auto w dodatku lekkie, z częściami nie ma takiego problemu. Tak spytam co byście Wy wybrali jakby mieli do wybory te dwa auta. Dlaczego akurat te? No cóż, żyjemy w takim kraju że ubezpieczenie, akcyzy idą niesamowicie w górę, a auto ma też służyć na co dzień, może nie duże dystanse ale tak z 100km. Oczywiście teren mieszany droga-teren ;) . Do auta hak, na lekką lawetę na motocykl.
PS. Nie chodzi mi o komfort, bardziej żeby łatwiej było dane bagienko przeskoczyć lub wyciągnąć bez większego problemu.
Pozdrawiam
RiCo92
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 04 2006
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat scudo
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: Feroza czy frontera

18 Lis 2016, 11:33

Feroza bardziej dzielna od Frontery.
Polecam od siebie Rocky :D
Z małych autek jeszcze Jimny bardzo daje rade.
Cos pomiędzy to Terios.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 1.8T
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1998

Re: Feroza czy frontera

18 Lis 2016, 16:02

Rocky jest mi znany :D z motorem 2.8 to śmierć jeepów :D
RiCo92
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 04 2006
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat scudo
Silnik: 2.0
Typ: Inny
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR
    Toyota zademonstrowała produkcyjną wersję hybrydowego crossovera C-HR na targach w Genewie w marcu tego roku. Świat poznał wygląd auta z zewnątrz i pierwsze szczegóły specyfikacji, jednak producent nie pokazał jeszcze ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili