Ferrari rozbite w Katowicach!

17 Maj 2009, 12:45

"Wypadek ten miał miejsce wczoraj (16 maja 2009) w okolicach godziny 19:15-19:30 na ulicy Owsianej (przy samym rondzie z ulicą Panewnicką) w Katowicach. Co się dokładnie stało? Droga była trochę morka, ale niestety nie znam szczegółów - tylko przejeżdżałem tamtędy i zatrzymałem się, żeby zrobić te zdjęcia (na miejscu było już parę osób).
Nie wygląda to aż tak krytycznie, ale niektóre uszkodzenia mogą wyjść dopiero w warunkach warsztatowych, a pamiętajmy, że to nie tanie auto tylko Ferrari.
Tego typu aut nie widuje się w Polsce na co dzień, a co dopiero w takiej sytuacji."

http://fotowrzut.pl/XALLWXF5HF

Dokladnie, nie wyglada to bardzo zle, ale i tak szkoda takiej bryki :/... zawieszenie pewnie troche na tym ucierpialo.
A moze ktos cos wiecej wie na temat tego zdarzenia?

PS. Nie wiem czy dałem to do dobrego działu... zastanawiałem się gdzie to napisać. W razie czego proszę Moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu.
SpeedV6
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Śląsk

17 Maj 2009, 22:51

Ciekawe i znowu Ferrari Martini :) są trzy takie same, ale ostatnio jedno też było rozbite.
Z tego co widać na zdjęciu problem będzie głównie z zawieszeniem.

Zdjęcie

Zdjęcie
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

18 Maj 2009, 20:07

krotko to skwituje.... i co z tego? nie wiem czemu ale standardowo spodziewam sie ze nastapila sytuacja typu: patrzcie jakie mam zaje*iste auto, po czym szpan i koles pocalowal nienajnizszy kraweznik... jak zwykle dla mnie glupota i brawura, przecenienie swoich umiejetnosci. nie znaczy to ze sam zamulam na drodze, ale wiem kiedy moge depnac (wole 2 razy pomyslec niz raz sie "cmoknac" z innym uzykownikem drogi)
cayman9
Początkujący
 
Posty: 62

19 Maj 2009, 08:39

Znając markę Martini, to może być swoista reklama. Uwierzcie mi - stać ich na to :mrgreen:
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

22 Maj 2009, 18:09

Mieszkam kilka ulic dalej, a nic nie słyszałem.
"Polacy stawiają na ekologie, nie budujemy nowych dróg, bo to psuje krajobraz"
m44wp
Nowicjusz
 
Posty: 39
Miejscowość: Katowice

23 Maj 2009, 03:28

To naprawde nie jest trudne wypaść z drogi samochodem o takiej mocy. Jeździłem Nissanem GTR i bez włączonej kontroli trakcji wystarczy drgnięcie stopy na pedał gazu i jesteś na krawężniku albo latarni :shock:
Karpiu
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 2
Miejscowość: Sarasota

23 Maj 2009, 06:02

Karpiu ma rację a reszta musi trochę pojeździć.
Nie żebym miał własny ale powoziłem cabrio 430 .
Miałem pęcherze na pośladkach od tarcia o asfalt. Wsiadanie przy omocy łyżki do butów.Nie jest to auto do załatwiania spraw w mieście . Raczej Punkt A dp B Np Amsterdam (giełda diamentów) do Berlin giełda towarowa.W ogóle większość forsy (dużej )trafia do ..... niewłaściwych osób.
Spółdzielnia "NAPRZÓD"
sinkler
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Łódź

23 Maj 2009, 08:13

Karpiu, gdzie miałeś okazje ujeżdżać Skyline?? i jaki to byl model ??
klex
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Maj 2009, 12:23

klex napisał(a):Karpiu, gdzie miałeś okazje ujeżdżać Skyline?? i jaki to byl model ??

Zapewne w GranTurismo 5 na PlayStation.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

23 Maj 2009, 12:53

Mieszkam w USA i kupowałem dla klienta z Polski z Warszawy.Stał u mnie w garażu przez ponad pół roku. Jak go kupiłem musiałem nim przyjechać 2 tys mil z Kentucky na Florydę a potem jeszcze kilka razy miałem nim okazję pojeździć zanim wysłałem do Polski. Znam Polskich niedowiarków i spodziewałem się takich komentarzy dlatego zaraz po poście zamieściłem w zdjęciach dwie fotki zrobione u mnie przed domem. Na jednej jest moja żona w tle z koleżanką. Bajek nie lubię opowiadać :grin: Jak się fotki podobają to mogę wstawic więcej pozdrawiam.

[ Dodano: Sob Maj 23, 2009 14:17 ]
Zapomniałem odpwiedzieć na pytanie jaki to był model. Modele GTRa sa dwa premium i chyba clssic. Nie mam pojęcia czym się różnią bo w USA były i są tylko premium. Tak naprawdę różniły się tylko wyposażeniem wnętrza i to w niewielkim stopniu.
Karpiu
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 2
Miejscowość: Sarasota

23 Maj 2009, 17:57

Karpiu napisał(a):Jak się fotki podobają to mogę wstawic więcej pozdrawiam.

Możesz dać linka do tych fotek?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

23 Maj 2009, 22:36

Proszę kliknąć na link zdjęcia robione przed moim domem.



Nissan GTR zdjęcia

[ Dodano: Sob Maj 23, 2009 23:38 ]
Czy teraz niedowiarki wieżą? Czy to wygląda na play station?

:wink:
Karpiu
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 2
Miejscowość: Sarasota

24 Maj 2009, 11:23

Wersja USA różni się też kolorem świateł ;)
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

24 Maj 2009, 11:28

mijałem się z tą ferrarką ze dwa razy w katowicach i żeby jakoś szybko jechała to bym raczej nie powiedział,nie wiem nawet czy nie jeździły dwie takie same
velocity
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: katowice

24 Maj 2009, 12:50

Ona jechała lub wracała z Auto Profi Show w Katowicach (16-17 maja) widziałem ją tam, a tą drogą, na której się rozbiła można było dojechać na te targi, więc to na pewno ten egzemplarz (pamiętam też to malowanie).
"Polacy stawiają na ekologie, nie budujemy nowych dróg, bo to psuje krajobraz"
m44wp
Nowicjusz
 
Posty: 39
Miejscowość: Katowice