FIAT 125 - legalizacja zbiornika.

08 Sie 2011, 15:19

Witam,
Ostatnio dostałem od znajomego takiego oto Fiaciorka i mam z nim mały problem. Otóż nie otrzymałem papieru potwierdzającego ważność homologacji na butlę, a nie mam przeglądu. Z tym problemem oczywiście nie jest trudno sobie poradzić ponieważ wystarczy wyrobić kopię tej właśnie homologacji. Niestety po konsultacji telefonicznej okazało się, iż butla straciła ważność. I tutaj zaczynają się schody ponieważ zależy mi na czasie i pieniążkach. Najlepszą opcją byłaby wymiana butli na nową ale to nie dość że trwa to jeszcze kosztuje.
1. Podobno można kupić używaną butlę i nawet samemu zamontować ją do autka.
2. Jeśli pkt. 1 jest prawdą to wychodzi na to że dana homologacja nie jest przypisana to konkretnego autka co wiąże się z tym, ze hipotetycznie mogę pojechać na przegląd z jakąkolwiek homologacją z innego auta....
Bardzo proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
swiru91
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Tychy

08 Sie 2011, 17:54

swiru91 napisał(a):Jeśli pkt. 1 jest prawdą to wychodzi na to że dana homologacja nie jest przypisana to konkretnego autka co wiąże się z tym, ze hipotetycznie mogę pojechać na przegląd z jakąkolwiek homologacją z innego auta....

Mozesz tak zrobić i praktycznie nikt nie jest w stanie stwierdzic z jakiego samochodu masz zbiornik gazowy.Na poswiadczeniu na zbiornik nikt nie wpisuje nr.rej.pojazdu ale jak trafisz na upierdliwego diagnostę i będzie ządał św.montazu instalki to niestety tam jest wpisany nr.fabryczny zbiornika oraz z jakiej firmy.Jezeli nie będzie zgodności to masz wtedy problem... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Sie 2011, 19:34

Nawet jeśli zapytałby się o świadectwo to zawsze mogę powiedzieć, że zapomniałem i spróbować gdzie indziej... Tylko nurtuje mnie sprawa czy oni nie sprawdzają w urzędzie komunikacji czy czasem na tą homolgację nie jest wpisany już jakiś pojazd....
swiru91
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Tychy

08 Sie 2011, 21:02

swiru91 napisał(a): Tylko nurtuje mnie sprawa czy oni nie sprawdzają w urzędzie komunikacji czy czasem na tą homolgację nie jest wpisany już jakiś pojazd....

Jezeli masz czy tez nie masz wpisu w DR "GAZ" nikt w WK tego nie sprawdza.Owszem f-rę i św.homo montazu instalki musisz miec jak idziesz po wpis do DR i nic więcej.Pozniej to juz sprawdzamy tylko jak przyjedziesz na OBT na SKP poswiadczenie wydane przez TDT na zbiornik.WK nie ma nic do tych dokumentow...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Sie 2011, 15:21

Migi60 napisał(a):
swiru91 napisał(a): Tylko nurtuje mnie sprawa czy oni nie sprawdzają w urzędzie komunikacji czy czasem na tą homolgację nie jest wpisany już jakiś pojazd....

Jezeli masz czy tez nie masz wpisu w DR "GAZ" nikt w WK tego nie sprawdza.Owszem f-rę i św.homo montazu instalki musisz miec jak idziesz po wpis do DR i nic więcej.Pozniej to juz sprawdzamy tylko jak przyjedziesz na OBT na SKP poswiadczenie wydane przez TDT na zbiornik.WK nie ma nic do tych dokumentow...


:D Załóżmy że zrozumiałem.... Czyli na sam przegląd mogę iść z jakimkolwiek św. homologacji na butlę i praktycznie nikt nie może się doczepić z jakiej butli to było...? (praktycznie powinni sprawdzać zgodność papierka z samą butlą)
swiru91
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Tychy

09 Sie 2011, 17:29

swiru91 napisał(a):(praktycznie powinni sprawdzać zgodność papierka z samą butlą)

Tylko i wyłącznie TAK.Dz.U.NR.155 mówi jasno:przy wykonywaniu OBT przedstawiasz poswiadczenie na zbiornik gazowy wystawione i podpiane przez "panów"z TDT i nic więcej.Ale jak pisalem wczesniej mozesz trafić na nadgorliwego diagnostę i moze zadać f-ry montazu i sw.homo na instalkę...Samo zycie.... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014