Fiat 125p nie odpala

02 Lut 2011, 19:56

Witam

Mam dość duży problem z odpaleniem fiata posiada on silnik vw passata 1.5 diesel od dwóch dni nie ma szans go odpalić jakieś 2 tygodnie temu odpalał od kopa a teraz nic tylko rozrusznik kręci i kręci ale nie chwyta nic wyczyściłem odstojnik oraz wymieniłem filtr paliwa jedyne co zauważyłem że gdy kręcę to nie widzę żeby pompa ciągła paliwo. Dzisiaj wlałem do słoika ropy i włożyłem tam wąż który idzie od pąpy dosłownie delikatnie zassał ale i tak nie odpala nie wiem czym to wszystko jest spowodowane zawsze odpalał od zaraz i nagle umarł mam w nim letnie paliwo lecz trzymam go w garażu ale nie ma w nim też za ciepło bardzo proszę o porady
lemur
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Wieliczka

17 Cze 2011, 16:43

Problem rozwiązany??
DAWID-89RW
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Chełmza
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Citroen BX 16 RS

26 Cze 2011, 13:27

Przyczyn może być wiele. Przewod od paliwa, kabel od cewki, aparat zapłonowy. Sprawdz iskry na swiecach, zobacz na filtrze czy jest paliwo. Jeśli nie to to może po prostu zamarzł
p000023
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Golf 3

26 Cze 2011, 15:27

p000023 napisał(a):Przyczyn może być wiele. Przewod od paliwa, kabel od cewki, aparat zapłonowy. Sprawdz iskry na swiecach, zobacz na filtrze czy jest paliwo. Jeśli nie to to może po prostu zamarzł

Czy ty czytać nie umiesz :?: przecież napisał że ma diesla.
DAWID-89RW
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Chełmza
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Citroen BX 16 RS

27 Cze 2011, 09:46

Skorzystaj z autoryzowanego serwisu samochodowego. W internecie możesz sprawdzić sobie najbliższy ich punkt. Spróbuj może u nich dojść do przyczyny dlaczego samochód nie odpala.
p000023
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Golf 3

27 Cze 2011, 10:31

Podłącz zasilanie od pompy do naczynia z paliwem, i poluzuj rurki do wtryskiwaczy,(wystarczy obluzować nakrętki o pół obrotu). najlepiej aby ktoś kręcił rozrusznikiem, i obserwujesz czy zasysa paliwo, i podaje na wtryski.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki