Założyłem POWERBOX'a

04 Wrz 2010, 08:29

Witam!

Chciałem się podzielić wrażeniami po założeniu Powerbox'a do swojego auta. Otóż długo walczyłem z sobą samym, czy bawić się w coś takiego - bo kwota do wydania dość duża, a nie wiadomo, czy będzie odczuwalna różnica, a jak się będzie zachowywał silnik, itp... Ale teraz już wiem - RÓŻNICĘ CZUĆ I TO BARDZO :grin: Oczywiście na plus. Nie wiem dokładnie, o ile wzrosłą moc i moment obrotowy, bo nie ma hamowni w okolicy, ale czuć (i to znacznie), że auto lepiej przyspiesza, szybciej reaguje na pedał gazu i (O DZIWO :!: ) mniej pali :twisted: Jaki będzie miało to wpływ na silnik - dowiem się pewnie po dłuższym czasie. Bo na razie przejechałem dopiero kilkaset km z nowym box'em, ale myślę, że są to dobrze wydane pieniążki :cool: Jak na razie staram się uważać na gaz, żeby nie przegiąć, bo łatwo teraz "spalić gumy", ale jazda stała się przyjemniejsza, wyprzedzanie pojazdów bezpieczniejsze (nie boję się, że braknie mocy, gdy jadę z kilkoma osobami), a zużycie paliwa mniejsze o prawie LITR/100km :twisted:
Może po dłuższym czasie używania będę mógł powiedzieć coś więcej, ale jak na razie jest BARDZO OK :cool:

I tym optymistycznym akcentem - Pozdrawiam!
smarekxy
Początkujący
 
Posty: 219
Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

06 Wrz 2010, 15:22

...w większości autek boxy V-tech świetnie sobie radzą :razz: ...to dobre rozwiązanie szczególnie na gwarancji...bo po odpięciu nie pozostawiają śladów...więc nie ma ryzyka jej utraty...
...zakładamy 5...10 boxów tygodniowo i mogę śmiało powiedzieć że niema z nimi żadnych problemów i dają fajne przyrosty mocy :mrgreen:
Chip...hipp..hurra!!
G-CS
Nowicjusz
 
Posty: 20
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 10 06 1983
Auto: Focus na ropę i chipsy

06 Wrz 2010, 16:46

Ale przyznam szczerze, że się obawiałem, czy aby nie uszkodzę silnika... Ale im dłużej jeżdżę, tym mniej się boję :mrgreen: Jeśli prawdą jest, że po okresie gwarancji można Box'a zamienić na chiptuning, to pewnie tak zrobię - bo wirusik chyba lepszy...

A tak całkiem na marginesie G-CS - pracujesz może w V-techu? Bo spodobała mi się naklejka, dołączana do boxa - ta z napisem "powered by V-tech" i chciałbym kupić jeszcze ze 2 (jedną na klapę bagażnika, pozostałe nad bocznymi migaczami :mrgreen: ) Może to mi doda jeszcze więcej POWERU :twisted: :lol: :cool:
smarekxy
Początkujący
 
Posty: 219
Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

06 Wrz 2010, 22:27

..heh :razz: owszem działam w V-tech...i mam własny oddział...a naklejek mam moc :mrgreen:
Chip...hipp..hurra!!
G-CS
Nowicjusz
 
Posty: 20
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 10 06 1983
Auto: Focus na ropę i chipsy

07 Wrz 2010, 10:38

A możesz powiedzieć, ile taka naklejka (albo 2) kosztuje, gdybym chciał kupić? Chyba, że może dla klientów takie rzeczy są za darmochę...? :mrgreen:
smarekxy
Początkujący
 
Posty: 219
Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

07 Wrz 2010, 17:07

..dla moich....zawsze :P
Chip...hipp..hurra!!
G-CS
Nowicjusz
 
Posty: 20
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 10 06 1983
Auto: Focus na ropę i chipsy
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tatra – nietypowa czeska ciężarówka
    Tatra – czeski producent samochodów ciężarowych słynie z niekonwencjonalnych rozwiązań technicznych, a jego pojazdy są synonimem mobilności w najtrudniejszych warunkach terenowych. Korzystając z zaproszenia, ...
    Lexus LC Yellow Edition
    W połowie 2018 roku Lexus wprowadził do europejskiej oferty model LC w wersji Yellow Edition. Nadwozie samochodu pomalowano jaskrawym, żółtym lakierem Vibrant Flare Yellow. Ta sama kolorystyka zagościła również ...

08 Wrz 2010, 08:18

A kupić od Ciebie nie mogę?
smarekxy
Początkujący
 
Posty: 219
Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

08 Wrz 2010, 15:56

...możesz wpaść na hamownię...zobaczymy co daje..i na którym programie najlepiej jeździć...przy okazji dostaniesz naklejki :mrgreen:
Chip...hipp..hurra!!
G-CS
Nowicjusz
 
Posty: 20
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 10 06 1983
Auto: Focus na ropę i chipsy

08 Wrz 2010, 18:05

A to nie jest tak, że jak jest ustawiony np. na 8-mym programie, to jeździ najlepiej? Ja mam ustawiony na 7, bo jeżdżę codziennie do pracy i nie chcę, żeby silnik był bardzo wysilony... Ale jak będę miał trochę czasu (cały dzień?), to chętnie odwiedzę hamownię :cool: Bo sam jestem ciekaw, ile mi przybyło... :twisted: Niutków, oczywiście :lol: :twisted:
smarekxy
Początkujący
 
Posty: 219
Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

08 Wrz 2010, 18:34

...czasami jest tak że najlepiej chodzi na którymś tam programie...a na wyższym już niema przyrostów...trzeba sprawdzić...możesz wpadać również w soboty :grin:
Chip...hipp..hurra!!
G-CS
Nowicjusz
 
Posty: 20
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 10 06 1983
Auto: Focus na ropę i chipsy

11 Wrz 2010, 14:00

Chętnie bym przyjechał, ale okazuje się, że ja też w soboty pracuję... Więc naprawdę trudno będzie mi jakoś się wyrwać... A na dodatek mam do Krakowa ok 150km, więc też kawałek...
Ale będę pamiętał, jakby coś, to się odezwę...
smarekxy
Początkujący
 
Posty: 219
Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

11 Wrz 2010, 14:10

..no to wpadnij tu...też będę hamował
Ostatnio edytowany przez G-CS, 11 Wrz 2010, 21:13, edytowano w sumie 1 raz
Chip...hipp..hurra!!
G-CS
Nowicjusz
 
Posty: 20
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 10 06 1983
Auto: Focus na ropę i chipsy

11 Wrz 2010, 14:35

No i widzisz... Gdybym miał czas... to chętnie, nawet pewnie moja żona by się zabrała ze mną :razz: ale mamy już ustalone inne plany... I nie da się ich zmienić... Generalnie to ja staram się coś ustalać z wyprzedzeniem ok 2 tygodnie...
Prędzej pewnie przyjadę do Krakowa :roll:
Mimo wszystko dzięki :mrgreen:

Chyba, że w tym nowym sklepie też będziecie hamować??? :mrgreen:
smarekxy
Początkujący
 
Posty: 219
Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

03 Gru 2010, 18:22

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, zapraszam na http://www.magazyn-motoryzacyjny.pl/diesel.html ; tam jest artykuł o chiptuningu diesela
Kuba_fast
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Bielsko-Biała

13 Gru 2010, 18:54

Przydatna strona ;)
123kamil123
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Opole