Fiat 126p el - nie mozna przekrecic stacyjki

Fiat 126p el - nie mozna przekrecic stacyjki

14 Kwi 2011, 14:37

Witam. Otóż mam problem z moim Fiatem 126p el. Pewnego razu chciałem go odpalić i pojawił się problem. Włożyłem kluczyk w stacyjkę, ale nie mogłem go przekręcić. Miejscowi mechanicy poradzili mi, żebym zdjął kierownicę, wykręcił stacyjkę i wymienił na nową. Więc zdjąłem kierownicę, ale nie wiem co dalej. Czy wie ktoś jak zdjąć przełączniki świateł, kierunkowskazy i dalej dostać się do stacyjki? Każda pomoc się przyda.
adriaano95
Nowicjusz

Miejscowość: Kalisz

Re: Fiat 126p el - nie mozna przekrecic stacyjki

17 Cze 2011, 17:52

Witam. Prawdopodobnie pękł bębenek w stacyjce.Odkręć osłonę stacyjki i odkręć ją. Jest przykręcona na dwie zrywalne śruby. Jak nie są zerwane to spoko. Ale jak są zerwane to tylko młotek i przecinak ci pozostaje (lub bosch jak podejdziesz). Przełączników nie potrzeba zdejmować.
DAWID-89RW
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Chełmza
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Citroen BX 16 RS
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Bravo 1,4 T-Jet / Civic 1,8 / i30 1,6 / Megane 1,4TCe /Leon 1,4TSI [C] Bravo 1,4 T-Jet / Civic 1,8 / i30 1,6 / Megane 1,4TCe /Leon 1,4TSI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silniki benzynowe o mocy ok. 130KM - modele z ok. 2010r. - manualna skrzynia biegów Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Bravo II 1,4 T-Jet - 120KM - Honda ...
    Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas
    Wyścigowa wersja Lexusa LC 500 powstała na bazie prototypu. Auto zadebiutowało wczoraj na targach Specialty Equipment Market Association w Las Vegas. Ma nadwozie o zoptymalizowanej aerodynamice, sportowe zawieszenie, hamulce, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Golf R Variant, tył
      Toyota FCV Plus, wnętrze
      Specjalna trasa do off-roadu
      Jeep Cherokee, orurowanie, klatka