Fiat Brava 1.4 12v - ciepły gaśnie

Fiat Brava 1.4 12v - ciepły gaśnie

13 Cze 2012, 10:42

Witam.
Nie znalazłem takie przypadku więc piszę.
Mam problem z fiacikiem,mianowicie jak w temacie gdy nabierze temperatury gaśnie. Spadną mu obroty, trochę go poszarpie i koniec pracy. Odpala ponownie normalnie, żadne kontrolki przy tym się nie zapalają, lecz praca jego jest dość dziwna tzn. pali na wszystkie garnki ale nie chce się wkręcić na obroty bo go dusi i szerpie. Dopiero po paru minutach i gazowaniu uspokaja się. Auto ciężko paliło jak było zimne więc wymieniłem czujnik temp. niebieski a teraz się to dzieje. Dziękuje.
BAVAR
Nowicjusz

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: VW_PASSAT_1.8T

Re: Fiat Brava 1.4 12v - ciepły gaśnie

16 Cze 2012, 15:08

Może zaskoczę ciebie radą,ale niestety jeśli możesz pozbądź się tego silnika wraz z samochodem,FIAT wstydzi się tej konstrukcji,podczas projektowania ,której popełniono szereg zawstydzających błędów konstrukcyjnych(pisałem o tym kiedyś),to co opisujesz wskazuje na problem ze sterowaniem układem wtryskowym,to jeden z głównych mankamentów tego autka,z tym silnikiem,inne błędy konstrukcyjne są nie mniej pogrążające ten silnik,a nawet zdecydowanie bardziej :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Ford GT Ford GT
    Ford GT nie jest oczywiście modelem seryjnym, a egzemplarzem po skrajnych modyfikacjach dokonanych przez Performance Power Racing z Florydy. Specjaliści z tej firmy w konstrukcji pojazdu zastosowali materiał wykorzystywany ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006