Fiat brava mechanik zawolal 1500zł duzo czy malo????

02 Lut 2007, 23:43

witam. Zawiozlem samochod do mechanika bo bardzo duzo mi palil 20l na 100km, chodzil glosno jak trakotr i byl bardzo wolny (polonez byl szybszy:/)
a wiec mechanik powiedzial ze zepsute jest: Kolektor wydechowy przepalony(pekniety w 2 miejscach),jakies rurki pekniete i dwururka chyba,uszczeli nowe tzreba dac, wycieka olej(uszczelke wystarczy wymienic) wycieka olej ze skrzyni biegów,sonda do wymiany mowil ze wyniesie to ok 1500zł nie za duzo zawolal?? dodam ze sonda bedzie nowe,uszczelk tez a reszta bedzie spawana
Jakub365
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • 03 Lut 2007, 09:03

    jak razem z robocizną to wydaje mi się że cena adekwatna do czynności..

    a co do polonezów,nie dziw się bo poldki są szybkie ;) na A4 widziałem jak poldek (1.6) brał pod górę carismę ;)

    Pozdrawiam Mex
    mex500
    Początkujący
     
    Posty: 52
    Miejscowość: Małopolska

    03 Lut 2007, 12:38

    nom z robocizna :// ale mi sie wydaje ze za duzo:/ max 1000zł powinien wziasc:) Nie tlyko poldek jest szybszy;pp duzo samochodow;pp np.Renault Twingo 1.2:) toyota corolla 1.3, opel astra 1.6 GSI:) narazie scigalem sie tlyko z tymi:) hehehee ale jak stoje na swiatlach to i zapali sie zielone to wszytsy mnie wyprzedzaja a moj zanim sie rozpoedzi to tamtych juz nie ma:) hehehe
    Jakub365
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    03 Lut 2007, 14:55

    Z tego co opisujesz to wydaje mi się , że masz zabity katalizator . Jest mulasty , dużo pali , zaczął bym od sprawdzenia katalizatora. Pozdrawiam
    tomala2301
    Początkujący
     
    Posty: 76
    Miejscowość: dolnyśląsk

    03 Lut 2007, 14:59

    nie katalizaotr nie ma tu nic do tego.Kolektor jest pekniety i tzreba go zrobic najpierw!!! bo przez niego paliwo az sie wylewa!! katalizaotr moge sprawdzic jak zrobie juz to wsyztsko.
    Jakub365
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    03 Lut 2007, 19:46

    Widze że piszesz ten temat i na innym forum . Piszesz bo jesteś oburzony że mechanik chce TYLE kasy . Jak uważasz że za duzo , to napraw sam .
    Z poszanowanie też MECHANIK.
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4673
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Jadąc wolniej, szybciej dotrzesz do celu!
      Co można zrobić, by na autostradzie w czasie zwiększonego natężenia ruchu nie tworzyły się korki? W niektórych przypadkach może pomóc… obniżenie dopuszczalnej prędkości! Taką zależność wykazało belgijskie ...

    03 Lut 2007, 23:21

    Jakub365 napisał(a):nie katalizaotr nie ma tu nic do tego.Kolektor jest pekniety i tzreba go zrobic najpierw!!! bo przez niego paliwo az sie wylewa!! katalizaotr moge sprawdzic jak zrobie juz to wsyztsko.


    co TY za bzdury opowiadasz-jakby Ci paliwo uciekało to nie mechanik potrzebny a STRAŻ POŻARNA.
    z POWAŻANIEM elektronik
    ps. u mnie na dzieńdobry zostawiłbyś 200zł.

    POPIERAM KOLEGĘ BONIFACY
    typ klijęta SAM WIE LEPIEJ
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    04 Lut 2007, 00:36

    oj ludzie:/ on powiedzial co jest zrypane!!!!!!!!! i o katalizatorze nie wspomnial!!!!!!!!!!! powiedzial ze jak odpalil samochod to az smierdzi benzyna i tak jest bo czuc to az w samochodzie!!!! i mowil ze paliwo wycieka z pod kolektora tam gdzie jest pekniety!!! nie znam sie na tym dlatego pytam sie was czy duzo zawolal czy jest ok????
    Jakub365
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    04 Lut 2007, 10:38

    Ciężko jest ustalić cene naprawy z tego co opisujesz , jestem mechanikiem i nie powiem Ci ile by to kosztowało , bo tego nie widze i każdy z kolegów na forum będzie miał ciężko z określeniem ceny . Najwidoczniej mechanik zasugerował Ci cene bo uważa , że naprawa tyle jest warta . Jeżeli masz zaufanie do tego mechanika to daszmu mu zarobić i on będzie zadowolony i Ty ale jeżeli masz jakieś obawy więc poradź się innego i zobaczysz co on Ci powie. Pozdrawiam Tomek




    Ludzie to najlepiej by chcieli żeby mechanicy to najlepiej za darmo robili to i tak będą mieli pretensje. :)
    tomala2301
    Początkujący
     
    Posty: 76
    Miejscowość: dolnyśląsk

    06 Lut 2007, 09:30

    tomala2301 napisał(a):(...) Ludzie to najlepiej by chcieli żeby mechanicy to najlepiej za darmo robili to i tak będą mieli pretensje. :)
    No to jest przecież normalne... :D

    A tak na poważnie sam jestem częstym klientem mechanika (jednego i tego samego!). Człowiek zna moje auto, ja znam jego i mam do niego zaufanie. Jak podjeżdżam i mówię - "co z tym zrobimy" zazwyczaj pada odpowiedź konkretna i na temat. tego oczekuję od Mechanika. Jeśli mi mówi 1500 zeta - trudno nawet jeśli mam wątpliwości - wyjmuję i daję, bo wiem, że może w innym warsztacie zapłaciłbym mniej, ale nie do końca ufałbym wykonawcy (zwłaszcza, że mam dość nietypowe rozwiązania w samochodzie) i ciągle bałbym się, że te 100 czy 200 złotych oszczędności kiedyś będę musiał z nawiązką oddać przy poprawkach.
    Dla przykładu powiem, że kolega wymieniał sprzęgło w terenówce u innego mechanika (który nie znał specyfiki aut przebudowanych) - zapłacił 900 z wymianą (komplet: tarcza, docisk, łożysko), bo mój Mechanik krzyknął mu 1200... Okazało się dość szybko, że ten tańszy mechanik ... zakładając skrzynię pokrzywił wałek... i oszczędności "poszły na ryby"...

    Tak, więc, Jakubie365, proponuję Ci znaleźć takiego mechanika, któremu będziesz ufał - wtedy nie będziesz pisać postów typu "czy to nie za dużo krzyknął za robotę?"
    Pozdr
    fourup
    Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 974
    Miejscowość: Kraków, Słomniki
    Prawo jazdy: 08 01 1999
    Auto: Mercedes S124 250D
    Silnik: OM602
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1990