Fiat Brava - nierówna praca, gdy jest gorący.

Fiat Brava - nierówna praca, gdy jest gorący.

02 Lip 2016, 14:42

Witam.
Krótki opis problemu:
Brava bardzo szybko na wskaźniku temperatury osiąga połwe skali (ok. 3 minut jazdy ) i zaczyna pracować nierówno, brakuje jej mocy, skacze, na luzie obroty spadają chwilę i dziwnie brzmi, ale nie gaśnie. Z prawej strony pasażera dobiega chlupot cieczy przy dodaniu gazu.
Historia za problemem:
Brava jednego dnia odpaliła niczym diesel, pracowała kompletnie nierówno i brzmiała jakby to był ostatek, mechanik wymienił świece i przewody WN, problem ustał samochód chodził na krótkich odcinkach jak nowy. Wczoraj wyjechałem na dłuższy odcinek i na postoju włączył się wentylator, a po ruszeniu Brava co chwilę "przytrzymuje mnie", skacze. Wszystko całkowicie ustępuje po ostudzeniu silnika do zera.
Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie co mogę sam sprawdzić zanim oddam ją znowu do mechanika. Odpowietrzałem układ chłodzenia.
Hawek
Obserwowany

Prawo jazdy od: 08 02 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Fiat Brava - nierówna praca, gdy jest gorący.

03 Lip 2016, 11:24

Myślę,że występuje problem z głowicą.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Obłożona szlachetnym drewnem kierownica Obłożona szlachetnym drewnem kierownica
    Drewniane kierownice są elementem często spotykanym w najdroższych autach klasy premium. Wykonuje się je zwykle metodą podobną do stosowanej przy produkcji uchwytów parasoli – przez gięcie podłużnych kawałków drewna w odpowiednio ...
    Moto Session 2016 Moto Session 2016
    Lubelskie Święto Motoryzacji to obowiązkowa pozycja w kalendarzu imprez w 2016 r. Już w weekend 7-8 maja zapraszamy na Moto Session. W tym roku na zwiedzających czekać będą wystawy nie tylko samochodów, ale także motocykli, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili