Fiat Bravo 1.9 JTD, ukręcona świeca żarowa

Fiat Bravo 1.9 JTD, ukręcona świeca żarowa

26 Sty 2010, 21:21

Witam, spotkałem się dziś z takim problemem - oddałem samochód na wymianę świec żarowych, bo mrugała mi od pewnego czasu kontrolka i samochód miał problemy z odpalaniem na większym mrozie. Mechanik poinformował mnie, że trzy świece są sprawne, natomiast jedna jest ukręcona i nie uda się jej zwyczajnie wykręcić. Moje pytanie brzmi, czy gdzieś na śląsku (okolice Zabrza, Katowic) znajdę zakład gdzie wykręcą mi tą świecę bez zdejmowania głowicy?
kmZ
Nowicjusz

Miejscowość: Zabrze
  • Re: Fiat Bravo 1.9 JTD, ukręcona świeca żarowa

26 Sty 2010, 22:11

Z tego co mi wiadomo to nie rozwierca się ukręconej świecy gdy głowica jest zamontowana:
    - opiłki podczas wiercenia wpadają do cylindra
    - głowica potafi pęknąć
    No ale może ktoś się tego podejmie.
    Ja bym nie ryzykował i ją zdjął.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

Re: Fiat Bravo 1.9 JTD, ukręcona świeca żarowa

26 Sty 2010, 22:26

piotrpz87, podobno sa sposoby, na to żeby żadne opiłki się tam nie dostały. tylko nie wiem gdzie u mnie znajde taki zakład
    kmZ
    Nowicjusz

Miejscowość: Zabrze

Re: Fiat Bravo 1.9 JTD, ukręcona świeca żarowa

26 Sty 2010, 23:15

Są tacy co rozwiercą bez zdejmowania głowicy ale to rzadko się takich spotyka co się tego podejmą. Ja bym zdjął głowice. :wink:
    rafal1730
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...
    Škoda 935 z nadwoziem aerodynamicznym z lat trzydziestych XX wieku Škoda 935 z nadwoziem aerodynamicznym z lat trzydziestych XX wieku
    Podczas siódmej edycji "Schloss Bensberg Classic" w miejscowości Bergisch Gladbach, niedaleko Kolonii, ŠKODA pokazała dziewięć niesamowitych samochodów klasycznych, pochodzących ze 120-letniej historii ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5