Fiat CC 900 czy warto??

24 Maj 2009, 20:53

witajcie,za pare miesiecy bede sie przymierzal na kupno wlasnego autka bo jak wiecie narazie mam maluszka na wspol z moja mamuska ale chcialbym kupic swoje wlasne i wlasnie zastanawiam sie nad CC 900 i czy to dobry wybór?? Jak z nim jest dokladnie pod wzgledem mechaniki??
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Maj 2009, 21:21

mialem i se chwalilem a tez sie przesiadlem z malucha moze dlatego :wink: moj byl pewny od ciotki objechalem pol polski jak na fiata byl oki
artekk
Początkujący
 
Posty: 184
Miejscowość: k-kozle

26 Maj 2009, 10:06

Lepszy niż 700-tka, ale jak już koniecznie chcesz mieć auto. Koniecznie chcesz mieć? Uzbieraj trochę kasy i kup sobie coś lepszego.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

26 Maj 2009, 15:25

no narazie mam malucha ale przeciez nim nie bede jezdzil az do smierci
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Maj 2009, 15:35

Moim zdaniem warto kupić Cieniasa ;)
BRIAN842
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 596
Miejscowość: Kraków

29 Maj 2009, 15:24

Jezdziłem, kiedyś 900 CC przez prawie 3,5 roku,tak więc mogę się podzielic informacjami z pierwszej ręki. Poza tym w tym czasie mój brat też miał CC 900 z tego samego rocznika co ja...
Nasze auta były z 93r. Miały pojemnośc 903 co oznacza,że miały gazniki. CC 900 z wtryskiem mają pojemnośc 899 cm.
Te na gazniku były nieco mocniejsze o 2 KM od wtryskowców.Na początku do roku 93/94 karoseria w CC nie była ocynkowana. W moim CC przy przebiegu 90 tys km założyłem instalację LPG. Silnik zaczął padac przy przebiegu ok 200 tys km.Działał ale już przepalał olej i klekotały popychacze hydrauliczne zaworów. Do tego przebiegu auto spisywało się nienajgorzej jak na Fiata.Miało kilkanaście drobnych awarii jak np: zerwanie linki cięgna zmiany biegów,awaria termostatu,uszczelka pod głowicą,gumy na wahaczach,przekładnia kierownicza,łożyska kolumn McPhersona oraz tzw:bałwanki w tych miejscach,spadający mechanizm z wybieraka skrzyni biegów,silnik wycieraczek oraz naturalnie zużywające się od eksploatacji hamulce itp... Niezle jak na ponad 150 tys km jakie ja nim przejechałem (50 tys miał jak go kupiłem)
Brat jezdził o wiele mniej i jego auto mniej się psuło.
Jeśli chodzi o osiągi naszych egzemplarzy CC,to uczciwie muszę przyznac,że były bardzo dobre. Brata CC zamykało licznik (160 km/h) a moje CC prawie zamykało licznik...
Spalanie Miasto ok.7l benzyny; 8,3 gazu,
Trasa ok.5,5l benzyny; 6,5 gazu.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [F] A8 D3 4,2 / 745i e65 / XJ 4,2 X350 / LS 430 mk3
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu F - silnik benzynowy o mocy około 300KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2004 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A8 D3 4,2 - 335KM - BMW ...
    Bezpieczny wyjazd z małym dzieckiem
    Lipiec i sierpień to okres nasilenia wypadków drogowych z udziałem dzieci, które najczęściej uczestniczą w tych zdarzeniach jako pasażerowie samochodów, a więc wskutek błędów dorosłych. Za kierownicą ...

30 Maj 2009, 22:30

artur73 napisał(a):Jeśli chodzi o osiągi naszych egzemplarzy CC,to uczciwie muszę przyznac,że były bardzo dobre. Brata CC zamykało licznik (160 km/h) a moje CC prawie zamykało licznik...

Warto dodać, że żeby zamknąć licznik potrzebna jest dłuuuuuuuuuga prosta. Wyprzedzanie TIRa w tym aucie to spora dawka adrenaliny. Ja dzięki Cieniasowi nabrałem respektu do wyprzedzania, a też miałem 900-tkę i z 93 roku, tyle, że w pełnym ocynku. Auto spotykam do dziś dnia. Pada wszystko (od lampek do podświetlania guzików, po wspomniany silniczek od wycieraczek), ale blacha jest jak nowa.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725