Fiat Punto II - ocena zużycia szczęk bębnowych

Fiat Punto II - ocena zużycia szczęk bębnowych

02 Cze 2015, 22:24

Witam, jakiś czas temu na przeglądzie okazało się, że mam bardzo słaby ręczny. Dzisiaj udało mi się ściągnąć bęben z jednego z tylnich kół i porobić zdjęcia szczęk, cylinderka, spręzyn itd. Sam nie jestem w stanie ocenić czy są już zjechane czy nie dlatego bardzo proszę o pomoc w określeniu tego. Wiem, że po zdjeciu to sobie można, ale mam nadzieje, że uda się Wam na nich coś dojrzeć.

Image
Image
Mossar
Nowicjusz

Auto: Fiat Punto II

Re: Fiat Punto II - ocena zużycia szczęk bębnowych

07 Cze 2015, 20:27

JAk na moje oko, to szczęki są prawie nówki sztuki. Powód słabego ręcznego to zapewne nieodpowiednio naciągnięta linka z ręcznego.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Fiat Punto II - ocena zużycia szczęk bębnowych

08 Cze 2015, 16:02

W Punto II często występuje ten problem,akurat na zdjęciu widać że szczęki nie są zużyte,obstawiam albo linek ręcznego albo samoregulator do wymiany.
Petrostar
Początkujący

Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault ALASKAN pick-up Renault ALASKAN pick-up
    Po wprowadzeniu do sprzedaży w 2015 roku Renault Duster Oroch, pick-upa o ładowności pół tony, Renault przedstawia model ALASKAN, jednotonowego pick-upa o nadzwyczajnym designie. Solidny i wygodny, jest on doskonale ...
    Jak dbać o klimatyzację w samochodzie? Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?
    Zadbana klimatyzacja odwdzięczy nam się dobrym chłodzeniem wnętrza samochodu i nie będzie przyczyną chorób dróg oddechowych. Co należy zrobić, aby uniknąć niespodzianek w upalne dni wyjaśniamy poniżej. Przegląd ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006