Fiat Punto II - zgasły kontrolki, w ogóle nie kręci

Fiat Punto II - zgasły kontrolki, w ogóle nie kręci

01 Sie 2015, 18:31

Witam,

Samochód wczoraj wrócił z warsztatu, gdzie wymienili mi drążek kierowniczy i końcówkę drążka kierowniczego. Ponoć trzeba było rozkręcać cały przód. Byłem wykonać zbieżność, gdzie brakło skali - tak źle mi to zamontowali.

Dzisiaj po zrobieniu 30km chciałem zostawić samochód na tylnym biegu, jednak przestał wchodzić tylny bieg, przez co samochód zjechał w dół. Chciałem odpalić samochód, żeby cofnąć, ale już nawet nie kręcił. Zgasły wszystkie kontrolki, zablokował mi się pedał od hamulca(zostawiony na luzie nie chciał zjechać z górki), tylny bieg w ogóle nie wchodzi. Tydzień temu w tym samym warsztacie również montowali mi zewnętrzne radio i naprawiali panel od przycisku awaryjnego.

Samochód mam od roku, nigdy żadnego problemu z nim nie miałem, jedynie od jakiegoś czasu mały problem z zapalaniem - na ciepłym silniku sporadycznie nie odpalał od razu.

Zbieg okoliczności, że nagle przestał działać tylny bieg, zablokował się hamulec i przestał kręcić, czy wina mechanika?

@Aktualizacja
Byłem sprawdzić jeszcze raz samochód. Po godzinie wróciły do życia kontrolki, zegar i udało mi się załączyć światła(w środku). Przy próbie włączenia silnika momentalnie wszystko zgasło(kontrolki, światła przestały działać).
Niestety nawet po przekręceniu kluczyka o jedno miejsce, aby zobaczyć kontrolki, pedał hamulca nadal był zablokowany(nie da się go wcisnąć, a samochód mimo luzu nie chce zjechać).

@Aktualizacja 2
Ofermy z warsztatu poluzowali zacisk od minusa. Udało się jakoś docisnąć i odpalił od razu. Dalej trochę luzu jest, ale wystarczy, aby do nich podjechać i żeby mi to poprawili. Po odpaleniu hamulec trochę się poluzował, jednak coś mi go blokuje i nie mogę za bardzo go wcisnąć. Wsteczny normalnie zadziałał.

Problem naprawiony, od razu lepiej na duchu :D
Nima
Obserwowany

Auto: Fiat Punto II
Silnik: 1.8 130KM

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

"Highway Hero" Mercedes-Benz Actros 2551 6x2
    Podczas 65. targów pojazdów użytkowych w Hanowerze uwagę zwiedzających przyciągnął niepowtarzalny Actros w kolorze jadowitej zieleni, zaparkowany przy wejściu do świata samochodów użytkowych Daimler Trucks. ...
    Warsaw Moto Show 2015 Warsaw Moto Show 2015
    Po oficjalnym otwarciu targów przez organizatorów, odbyła się konferencja prasowa Arrinery, a następnie konferencje i warsztaty. Wieczorem podczas uroczystej gali miał miejsce finał siódmej edycji plebiscytu "Złotej Kierownicy". ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006