Fiat Punto - sprzęgło, skrzynia biegów? brak przyspieszenia

Fiat Punto - sprzęgło, skrzynia biegów? brak przyspieszenia

31 Maj 2010, 17:21

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z samochodem i nie wiem kompletnie co mam z tym zrobić. Bardzo Was proszę o pomoc/poradę, ponieważ naprawa może być bardzo droga, a nie chciałabym być naciągana.
Główny objaw/problem: na biegu przy wciskaniu gazu samochód nie przyspiesza - rosną obroty, a nie prędkość - jak przy wciśnięciu gazu na luzie. Zaczęło się od tego, że nie mogłam wrzucić biegu gdy chciałam ruszyć. Kiedy w końcu udało mi się to zrobić samochód zgasł. Przy drugiej próbie poszło lepiej - skrzynia chodziła z trudem, ale jakoś szło. Sprzęgło nie działa tak jak powinno - jest ogromny problem z ruszaniem, ruszanie na pierwszym biegu wygląda jak ruszanie na czwartym biegu. Skrzynia chodzi ciężko i do tego jest ten problem z brakiem przyspieszenia. Staram się jak najdokładniej opisać co się dzieje i liczę na pomoc specjalistów i znawców motoryzacji. Bardzo proszę o radę. W razie czego chętnie opiszę dokładniej to co się dzieje.
Pozdrawiam
jagoodkax
Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk

Re: Fiat Punto - sprzęgło, skrzynia biegów? brak przyspiesze

31 Maj 2010, 18:00

jagoodkax napisał(a):problem: na biegu przy wciskaniu gazu samochód nie przyspiesza - rosną obroty, a nie prędkość

Typowy objaw na sprzęglo/tzw.ślizganie się sprzęgła/Normalka-wrzucisz bieg dodajesz
gazu a on porusza się w tempie zółwia...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...
    Warsaw Moto Show 2015 Warsaw Moto Show 2015
    Po oficjalnym otwarciu targów przez organizatorów, odbyła się konferencja prasowa Arrinery, a następnie konferencje i warsztaty. Wieczorem podczas uroczystej gali miał miejsce finał siódmej edycji plebiscytu "Złotej Kierownicy". ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Mercedes C-Klasse
      Jari-Matti Latvala
      Audi A6 na parkingu