Fiat Seicento LPG - problem z zapłonem

Fiat Seicento LPG - problem z zapłonem

06 Sty 2013, 18:16

Cześć,
Sytuacja wygląda tak: Wróciłem z krótkiej podróży, zaparkowałem auto, po 20 minutach chciałem znowu pojechać gdzieś, ale samochód odmówił posłuszeństwa i nie da się uruchomić silnika. Zauważyłem też że licznik KM się zrestartował, oraz auto wykazuje oznaki jakby "braku energii", kiedy uruchomię światła mijania + ogrzewanie, cała elektryka wariuję, zanika itp. Benzyny oraz gazu na 100% nie brakuje. Liczę na szybką pomoc, z góry dzięki.
yanger
Nowicjusz

Auto: Seicento

Re: Fiat Seicento LPG - problem z zapłonem

06 Sty 2013, 18:30

Akumulator nie padł czasem?? Wiem że wcześniej mogło być dobrze ale aku mają to do siebie że potrafią się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie ...
JEST:
- Renault Megane I ph II 1.6 16V LPG 107KM 2001r Privillage
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy od: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Megane I phII/Panda
Silnik: 1.6/1.2
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Fiat Seicento LPG - problem z zapłonem

06 Sty 2013, 19:43

Chyba rzeczywiście to akumulator, naładuję go dziś w nocy.
Być może to głupie pytanie, ale jestem nowym kierowcą - jeśli już naładuję akumulator - jak zabrać się za odłączanie go od gniazdka? Nie jestem pewny, żeby mnie napięcie nie kopnęło :P
yanger
Nowicjusz

Auto: Seicento
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch
    Firma Kapsch TrafficCom, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telematyki transportu, wygrała kolejne trzy przetargi na przygotowanie oraz wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania ruchem miejskim ...
    Niesłyszący na drodze Niesłyszący na drodze
    Liczba osób mających problem ze słuchem szacowana jest na 10%-15% wszystkich mieszkańców globu. W Europie problem ten dotyka około 80 mln osób. W Polsce liczba ta szacowana jest na około 1 mln. Terminem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006