Fiat Siena - śmierdzi z okolic koła

Fiat Siena - śmierdzi z okolic koła

05 Sie 2010, 19:31

Odebrałem dziś Sienkę z komisu, jeździ się naprawdę przednio. Auto jest świeżo po przeglądzie. Zauważyłem jednak że podczas jazdy/po jeździe coś zalatuje z okolic lewego tylnego koła. Smród przypomina mi zapach nadpalonej gumy lub izolacji kablowej lub jakichś topionych plastików. Koła mają ciśnienie OK, osobiście zgodnie z instrukcją uzupełniałem im powietrze. Podczas hamowania nie zauważyłem tarcia ani nic z tych rzeczy. Co to może być?
toor
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy od: 17 06 2005
Auto: Fiat Siena 1.6 16V HL

Re: Fiat Siena - śmierdzi z okolic koła

05 Sie 2010, 21:27

toor napisał(a):. Co to może być?

Przejedz się parę kilometrów i pomacaj ręką tarczę koła/felgę/czy przypadkiem nie jest mocno nagrzana... :?: :?: Jezeli będzie mocno nagrzana to jest pewne ze blokuje cylinderek h-ca lub h-ec ręczny/nie odbija linka h-ca/....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

05 Sie 2010, 21:33

Z tego co sprawdzałem dziś - nagrzewa się. Podjadę z tym do mechanika jutro lub pojutrze w takim razie. Nie orientujesz/orientujecie się ile może mnie wynieść wymiana niezbędnych części? (tak pi razy oko, czy to będzie do stówy czy raczej może do 2-3?)
toor
Nowicjusz

05 Sie 2010, 21:36

toor napisał(a): Nie orientujesz/orientujecie się ile może mnie wynieść wymiana

Tego Ci nie powiem bo ja tylko sprawdzam i wydaje zalecenia co trzeba zrobic zeby dostać stempel w DR a nic nie naprawiam.... :sad:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

05 Sie 2010, 21:38

Aha, no to dzięki bardzo za poradę :). Jak zdiagnozuję się u mechanika to napiszę, co to było i ile kosztowało.

[ Dodano: 6 Sierpień 2010, 20:32 ]
Hmm, dziwna sprawa: dziś po bardzo ulewnym i nagłym deszczu zrobiłem krótką trasę - przestało być czuć... Ale i tak jutro jadę z tym do mechanika, niech lepiej to posprawdza.

[ Dodano: 20 Sierpień 2010, 13:11 ]
Oczywiście źródło zapachu zostało już usunięte. Pomogło czyszczenie bębnów hamulcowych.
toor
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...
    Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki
    Chciał bym się z Wami podzielić wiedzą na temat renowacji skórzanych tapicerek. Mam za sobą ok. 20 odnowionych foteli, kilka kanap tylnych, boczków drzwiowych oraz kierownic. Właściwie uczyłem się na własnych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Nissan Micra N-Tec, alufelgi
      Mercedes-Benz SLS AMG
      Moto Piknik Tychy 2007
      Nissan Skyline, Szafir, drift, 2