Fiat Siena - wady i zalety

22 Maj 2008, 21:15

Witam, w niedługim czasie mam zamiar kupic sobie to auto, ale wczensiej chcialbym poczytac od użytkowników tego samochodu o jego wadach i zaletach, upatrzyłem sobie sienę z silnikiem 1.2 75Km z gazem, rok 1999, bardzo proszę o komentarze na temat tego auta i z góry dziękuje. Dodam jeszcze tylko, że myślałem też o Renault Lagunie I, ale zrezygnowałem bo za tą kwotę za jaką chce kupic auto (7000-8500zł), nie bylo nic rosądnego, albo przegnity i szpachlowany, albo po stłuczce, może ma ktoś jakieś inne w miare dobre auto do zaproponowania, dodam jeszcze że szukam auta z dosyc dużym bagażnikiem.


Pozdrawiam: Damian
damian87-88
Nowicjusz
 
Posty: 7

22 Maj 2008, 21:42

Za tą kwotę raczej nie kupisz nic młodszego z takim bagażnikiem. Osobiście mam Sienę 1.4 od 7 lat więc mogę coś powiedzieć. Co do silnika 1.2 jest to najlepsza jednostka stosowana w tych autach. Z instalacją gazową nie ma problemu (musisz sprawdzić czy jest prawidłowo zamontowana). Co do niezawodności pada alternator a dokładnie jego obudowa. Auto wbrew obiegowej opinii nie jest wadliwe, bo nie ma co się psuć ;) nie ma jakieś elektryki czy łuszczących się plastików (np. VW Golf IV). Wadą może być trochę za miękkie zawieszenie (to typowy kanapowóz). Często się wybijają z przodu gumowe tuleje wahacza, ale to kosztuje 16zł :) Niewątpliwą zaletą jest przestrzeń w środku auta. Naprawdę siedziałem w wielu autach i muszę przyznać, że nie jest źle z tym autem, a bagażnik to już legenda (500l). Polecam wersję ze wspomaganiem kierownicy, super się kręci i jest dość precyzyjna. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz :)
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych

23 Maj 2008, 08:16

Aha, a z silnikiem 1.6 są jakieś problemy? bo wlasnie apropo wspomagania kierownicy, to ta która mi sie podoba chyba niestety nie ma:/ myślałem też właśnie wcześniej o 1.6 ale nie wiem dokladnie ile ona spali gazu, i troche się obawiam że może okazac sie łakoma na gaz, wydaje mi się że spali ok 13 litrów na miescie, bo jak by nie było to mocny silnik, i te opłaty, nie wiem jak wyglądają w stosunku do 1.2, jak myślisz lepiej kupic sobie 1.2 bez wspomagania czy 1.6 ze wspomaganiem? jeśli możesz mi coś doradzic to byłbym wdzięczny :wink:
damian87-88
Nowicjusz
 
Posty: 7

23 Maj 2008, 16:37

Myślę, że 1.6 gdzieś ok 13l gazu weźmie, choć oczywiście to zależy od nogi :) (przypuszczam ze z "cegłą" zamiast nogi 15l też jest realne). Osobiście szukałbym 1.6 16V z gazem i wspomaganiem, one były od razu w wersji HL czyli lepiej wyposażone (el. szyby, poduszki powietrzne, czasem klima nawet). Ale jak nie zależy Ci na mocy, to jak trafisz 1.2 ze wspomaganiem to też polecam :)
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych

23 Maj 2008, 16:59

No tylko, że z tego co czytałem od innych użytkowników tego auta z silnikiem 1.6 16V to troche awaryjne samochody, i dlatego jestem w dołku bo już sam nie wiem dokładnie co mam kupic, wiadomo, że jak ktos sprzedaje auto to będzie je chwalił jakie to ono nie jest dobre żeby tylko się już go pozbyc, a nie chce kupic czegos w co bede musiał cały czas pakowac kase na naprawe i czesci. Z tego co zauważyłem to przy silniku 1.6 16V najwięcej problemów jest z alternatorem i zapłonem, gaśnie na niskich obrotach (chyba nie bardzo lubi gaz), ... .
damian87-88
Nowicjusz
 
Posty: 7

23 Maj 2008, 17:51

Wiadomo, że daleko Fiatowi do niezawodności Toyoty. Ale Siena nie jest droga w naprawach, poza tym śmiem twierdzić, że auto nie będzie się psuło tak często, jak mówią. Co do alternatora to większość Fiatów ma z tym problem. Co do gazu to nie jest tak, że silnik nie lubi gazu bo te silniki akurat pasują pod gaz, to zależy od zamontowania instalacji oraz jej regulacji. Przede wszystkim przed zakupem sprawdź stan zawieszenia, alternatora, ew instalacji gazowej jak będzie zamontowana.
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI
    MINI Folding Bike Lime to wszechstronny środek transportu stanowiący idealne połączenie stylu, designu i nowoczesności. Dzięki aluminiowej ramie, ośmiu przełożeniom oraz 20-calowym kołom jaskrawozielony składany rower jest ...
    Toyota Camry
    Nowa Toyota Camry to kolejny wielki powrót. Japoński sedan był niedostępny w polskich salonach Toyoty przez 14 lat. W tym roku powrócił i tak jak nowy RAV4 jest oparty na modułowej platformie GA-K z rodziny ...

23 Maj 2008, 19:25

No napewno zanim jaki
damian87-88
Nowicjusz
 
Posty: 7

23 Maj 2008, 19:38

No napewno zanim jakieś auto kupię pojade na stacje diagnostyczną żeby sprawdzic czy wszystko gra, tylko obawiam się też że moze sie tak zdazyc ze pojezdze sobie pare kilometrów i zacznie sie psuc, no ale to jest zlosliwosc rzeczy martwych.
damian87-88
Nowicjusz
 
Posty: 7

26 Maj 2008, 10:45

powiem tyle mam siene 1.6 od 5 lat katuja ja na maxa biore udzial w ulicznych wyścigach nie zawsze po asfalcie i wiecie co ciagle te same usterki nic wiecej mianowicie alternator spręzyny z tyłu i linka od sprzęgła no i jak ktos ma gar to raz do roku pompa paliwa probuje cos zrobic wiecej z tym autem ale jedyna dostępna częscia na rynku do tuningu sa brewki no ilekko utwardzone sprezyny do tyłu... poraszka... :evil:
mateusz1985
Nowicjusz
 
Posty: 1