Fiat stilo gasnie pomocy

23 Kwi 2013, 12:48

Witam. Od jakiegos czasu jestem posiadaczka fiata stilo 1.6 16 V 2002 r 103 km. Benzyna plus lpg. I od jakiegos czasu borykam sie z gasnieciem auta ( Juz nie mam sil. Boje sie jechac. Auto najczesciej gasnie jak stoje w korku i jak jest juz rozgrzane. Dodaje link co sie dzieje. W serwisie zabrali kase i nie naprawili nic. Kazdy mechanik tez nie potrafi mi pomoc. Prosze o pomoc bardzo.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

jagoda1705
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Fiat Stilo 1.6 16V
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

24 Kwi 2013, 00:30

Czy samochód w ogóle się uruchamia? Jak tak to czy gaśnie np. przy ruszaniu, puszczeniu sprzęgła, wrzuceniu biegu? Tam jest coś takiego jak czujnik skrętu kierownicy czy jakoś tak. Kalibruje się go ale jak jest taki objaw to raczej do wymiany... Trzeba by podjechać do jakiegoś elektryka skasować i odczytać błędy. ASR i ABS się pali ponieważ czytają dane z tego czujnika o jaki kąt są skręcone koła, tak więc to tak jakby część tego obwodu.
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

24 Kwi 2013, 18:45

tak uruchamia sie gasnie przy rozgrzanym silniku. Nie ma reguly, gasnie wtedy kiedy chce. Najczesciej na niskich biegach jak operuje 1,2 czasem 3. POdejrzewam ze moze to bys sterownik silnika. Ale nie mam pewnosci. Jezdzilam i kasowali bledy.
jagoda1705
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Fiat Stilo 1.6 16V
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

24 Kwi 2013, 22:28

A po skasowaniu byłaś na ponownym odczytaniu? Samo kasowanie tylko "czyści kartke", dopiero potem komputer wpisuje błędy podczas jazdy. Jakie błędy były wtedy wpisane?
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

05 Maj 2013, 15:13

Na Twoim miejscu udałbym się do ASO i tam sprawdził wszystko dokładnie. Przyczyna często może być banalna jak świece czy akumlator,ale obstawiam,że to było już sprawdzane.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295

06 Maj 2013, 09:55

Witam . Jeżeli masz jeszcze problem to proponuje dac spokuj z zso zedrą tylko pieniądze. Mialem taka przypadlość placilem tylko a efekt marny . Okazalo sie że powodem jest komp sterujący silnikiem za wymane w aso zarzadali 3tysiaki. Znalazlem na forum taniego fachowca ktory naprawia za 400zl wyslalem po 4 dniach mialem w domu mam spokuj od listopada. podam Ci namiar telefoniczny691258851. ps. jeżeli masz faceta to zaden problem z demontarzem , lezy na siniku 4 sruby klucz 10 Pozdrawiam
tojad60
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 04 05 1949
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: stilo
Silnik: 1.6 16v 103
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

06 Maj 2013, 12:59

tojad60 napisał(a):Witam . Jeżeli masz jeszcze problem to proponuje dac spokuj z zso zedrą tylko pieniądze. Mialem taka przypadlość placilem tylko a efekt marny . Okazalo sie że powodem jest komp sterujący silnikiem za wymane w aso zarzadali 3tysiaki. Znalazlem na forum taniego fachowca ktory naprawia za 400zl wyslalem po 4 dniach mialem w domu mam spokuj od listopada. podam Ci namiar telefoniczny691258851. ps. jeżeli masz faceta to zaden problem z demontarzem , lezy na siniku 4 sruby klucz 10 Pozdrawiam


Ale nie wymieniajmy bez sensu, równie dobrze mógł paść ten bajer co ja pisałem ale nie wiadomo. W samochodzie nie ma 3 pudełek pod maską, to nie ma nic do rzeczy. Do facet może sobie dzwonić ale diagnoza w stylu - ja tak miałem i to był komputer jest totalnie głupia... Czemu mi laptop nie działa? - Ja tak miałem i to było jednak gniazdko w ścianie...

Dabtuner napisał(a):Na Twoim miejscu udałbym się do ASO i tam sprawdził wszystko dokładnie. Przyczyna często może być banalna jak świece czy akumlator,ale obstawiam,że to było już sprawdzane.


Z tym ASO też głupi pomysł, niech jedzie po prostu do dobrego fachowca-elektryka-znawcy fiatów i tyle!
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

06 Maj 2013, 16:40

Witam nerwowego podpowiadacza. Musisz kolego wiedziedz ze komp lezy na silniku i jego powodem uszkodzen w stilo jest temperatura wydobywająca sie z silnka tak wyjasnil mi elektryk. Masz twierdzenia jak przedszkolak , po pierwsze nie proponowalem wymiany musze Ci powiedziec że wydalem 800zl na wyminy niepotrzebne czujnikow. A cechą wskazujacą że to komp to jeżeli popatrzysz na filmik jest zamknieta blokada /klodka/ ktora nie pozwala na odpalenie takie mialem pytanie od fachowca przed wyslaniem czy wystepuje tego typu usterka Pozdrawiam
tojad60
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 04 05 1949
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: stilo
Silnik: 1.6 16v 103
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

06 Maj 2013, 17:29

tojad60 napisał(a):Witam nerwowego podpowiadacza. Musisz kolego wiedziedz ze komp lezy na silniku i jego powodem uszkodzen w stilo jest temperatura wydobywająca sie z silnka tak wyjasnil mi elektryk. Masz twierdzenia jak przedszkolak , po pierwsze nie proponowalem wymiany musze Ci powiedziec że wydalem 800zl na wyminy niepotrzebne czujnikow. A cechą wskazujacą że to komp to jeżeli popatrzysz na filmik jest zamknieta blokada /klodka/ ktora nie pozwala na odpalenie takie mialem pytanie od fachowca przed wyslaniem czy wystepuje tego typu usterka Pozdrawiam


Witam Cię :). No jak komp leży centralnie na silniku to nic dziwnego że się uszkadza. Ale że FIAT umiejscowił sterownik centralnie na silniku to aż mi się wierzyć nie chcę... Nie potrzebnie wydawałeś tyle pieniędzy, mogłeś do razu spytać na forum :). Kłódka przy samochodzie... Nie wiem czego to kontrolka w fiacie ale na pewno nie świadczy to o awarii sterownika, nie ma czegoś takiego jak kontrolka awarii sterownika. Taka awaria może się bardzo różnie objawiać. Ale myślę że byłoby dużo więcej objawów. Elektryk chyba coś namieszał... Jest napisane - security coś tam... Czyli pewnie jakieś immo lub inny bajer bezpieczeństwa/przeciw kradzieżowy gadżet. Jeśli tam jest obwód zamykany przez kluczyk to sprawdził bym najpierw baterię w kluczykach bądź użył drugiego NAJLEPIEJ, potem napięcie aku, ładowanie, napięcie paska klinowego (napędu alternatora). A nie rozładował się aku? Mogło być tak że przez rozładowany aku rozkodował się kluczyk, albo nie styka w samej stacyjce. Sam sterownik bym na razie odrzucił. Albo wrzuć na podmiankę jak masz jakiegoś znajomego i tyle. Poruszaj trochę kluczykiem. Spróbuj go umiejscowić płycej/głębiej. Kodowanie kluczyka w ASO BMW (nie wiem jak w fiacie) kosztuje np. 190 zł. Spróbuj drugim kluczykiem jak masz. Tylko żeby miał dobrą baterię...
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

12 Maj 2013, 18:33

Dla mnie zarówno pomysł z ASO jak i fachowcem-elektrykiem też jest godny uwagi,tylko to spore wydatki,nie ma co ukrywać. Nie na darmo mamy właśnie takie opinie na temat Fiata Stilo,jednak coś jest na rzeczy. Daj znać jak ostatecznie udało się rozwiązać ten problem,co było przyczyną.
Rolcar
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: Ford Focus II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Paź 2013, 14:15

Podstawowe zadania do wykonania w Stilaczku 1,6 to:
- porządny akulumator-- ja mam 74 Ah
- przeczyszczenie masy pod aku
- przeczyszczenie skrzyneczki bezpieczników pod maską i zrobienie sensownej obudowy z dobrą izolacja przeciwwilgoci, ja mam puchę zrobiona z plastiku uszczelki gumowej i foli dachowej:)
- no i podstawowa czynność--przeniesienie sterownika z silnika!!!!!! w inne chłodniejsze miejsce i dopiero wtedy albo naprawa sterownika albo kupno nowego bo stary się już przegrzał na 100%, jak już kupisz nowy sterownik lub naprawisz to usadowiony ma być nie na silniku a w innym miejscu, jak tego nie zrobisz pojeździsz z rok i znowu będzie sypało błędami.
Fiat Stilo tak ma bo jakiś italianiec umiejscowił na silniku sterownik gdzie są bardzo wysokie temperatury, czasem nawet tego sterownika się dotknąć nie idzie bo taki gorący.

pozdro
paw3leek
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 11 05 1985
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1,6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

04 Lut 2014, 20:26

Witam. Mam identyczne objawy, jak zakończyła się historia z gaśnięciem stilo w Twoim przypadku ?
tom96
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Fiat

05 Lut 2014, 09:41

W sumie też jestem ciekawy więc jeżeli możesz to napisz jak to się zakończyło. Poza tym piszesz że masz benzynę plus lpg wiec warto udać się do dobrego gazownika i sprawdzić instalację.
KIMCarSerwis
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: BMW A6

27 Kwi 2014, 13:48

Naprawa komputera.

około 500 zł nowy 2000 zł.

500 jeśli będzie się go dało naprawić, trik z używką zadziała jak zrobisz mu za 300 zł czyszczenie kluczyków.
IPman
Początkujący
 
Posty: 88
Auto: Maserati 3200GT
Silnik: 3,2 368KM
Paliwo: Inne

20 Cze 2014, 13:35

Podłączę sie do tematu z pytaniem podobnym.

Moje Stilo PRZYGASA jak nim ruszam, muszę dodać troche wiecej gazu zeby nie zgasł. Troszeczkę z donego zakresu obrotów muli.
Podłaczyłem go pod kompa i były 3 błędy (2 nieistotne) włącznie z błędem sondy Lambda (niestety nei zrobiłęm screena). Skasowałęm te błędy i juz wiecej si enie pojawiają. Auto jakby odzyło, ale to jeszcze nei wydaje mi się ze to jest to. Znajoma ma Francuza 206 z silnikiem 1.2 i u niej od samoge dołu idzie bardzo ładnie... a u mnie przeba mu troche dać gaz...
cinek2002
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6
Rok produkcji: 2002