Fiat stilo- warto?

Fiat stilo- warto?

22 Sie 2008, 09:45

Witam bardzo proszę o radę. Mam zamiar kupić fiata stlio,którym jeździć będę wyłącznie ok.50km tygodniowo więc niewiele,acz samochód bardzo jest mi potrzebny-małe dziecko z problemami (lekarz). No i mam pokazję kupić stilo dość okazyjnie [link wygasł]
to adres na allegro (rozmawiałam z właścicielem i dogadaliśmy się dość pozytywnie). nie mam pojęcia o tym jak sprawują się fiaty,bo zawsze bałam się,że będzie sporo problemów i wystrzegałam się ich. Dlatego GORĄCO proszę o radę- Panowie zapewne wiecie znacznie więcej,niż ja na ten temat i proszę dajcie znać czy warto kupić, tzn. czy będzie z niego więcej pożytku niż problemów. Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
nat18korne
Nowicjusz

Re: Fiat stilo- warto?

22 Sie 2008, 10:22

fiaty to dobre samochowy .. diesel trwaly dynamiczny oszczedny i nowoczesny

zastanawia mnie maly przebieg co do rocznika ... zwlaszcza ze auto bylo sprowadzone .. moze gosciu dopadl prywatnie dla siebei albo co...

on robi wrazenie kogos co robi auta - handluje itp - ma sprzet podnosnik itp - jak sie zgodzi jechac do wybranego przez ciebie warsztatu - np aso i na przeglad to warto pomyslec - nie ma co sie szybko napalac - trzeba chlodno spojze na auto
liczy sie prawda, a nie plotki i stereotypy
Manfred
Aktywny

22 Sie 2008, 16:23

Na fiatach się nie znam ale co do ich diesli to dla mnie wystarczającą renomą jest fakt, ze saab montuje w swoich samochodach właśnie ulepszone Jtd (wzmocnione)
kociub
Początkujący

22 Sie 2008, 18:01

Ciągle mnie zastanawia dlaczego auto po kilku latach traci 4 razy na wartości w przypadku Stilo.

Autko prezentowane przez ciebie wygląda bardzo atrakcyjnie. Radzę na oglądanie tego auta zabrać kogoś kto ma jakieś pojęcie o samochodach. Przebadać auto pod względem grubości lakieru, pojechać na serwis, a nie korzystać z proponowanego podnośnika i komputera diagnostycznego.

Radzę być podejrzliwy, bo auto jest odpicowane, wyczyszczone aż do przesady i sprzedaje takie auto ktoś kto żyje ze sprzedaży aut, czyli może zrobić Cię na szaro.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

22 Sie 2008, 18:05

traci bo marka nie jest tak postrzegana jak szmelcwagen (sory za okreslenie ale vw wcale nie jest takie super - przecietny szarak )

a co do tego ze saab je montuje - one nie sa wcale wzmacniane a jesli chodzi o moce itp to wszystko to samo i w kazdej marce diesle fiata tylko nazwa sie roznia - tymi literkami - np cdti - opel jtd fiat tid saab i tak dalej
Manfred
Aktywny

22 Sie 2008, 19:20

No tu się z tobą nie zgodzę, to są kompletnie inne silniki. To fakt saab i Fiat i alfa to to samo ale Opel już nie. Tak samo np. Audi, WV i niektóre stare Volvo to TDI. Wszystko idzie do przodu teraz, każdy koncern ma własną technologię, np HDI jest całkowicie inne niż TDI czy DCI.
kociub
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...
    Samochody terenowe - do połowy lat 70 Samochody terenowe - do połowy lat 70
    Historia pojazdów mogących poruszać się w trudnych warunkach drogowych, czy wręcz po bezdrożach, jest tak stara, jak same wehikuły napędzane silnikami, takimi czy innymi. Pierwsze „samojazdy” – jak ...

• Re: Fiat stilo- warto?

22 Sie 2008, 19:44

cdti sa fiatowskie i oplowskie jak sie nie myle - tak czy inaczej to tylko oznaczenie przynalezne do marki a nie konkretnego silnika ale w oplu zarowno 1,3 jak i 1,9 sa od fiata
    Manfred
    Aktywny

22 Sie 2008, 20:20

Jesli tak to sorry.
    Ale pewien jestem że TDi , HDI i DCI to kompletni inne technologie .
    kociub
    Początkujący

22 Sie 2008, 20:26

hdi i dci to rowniez fiatowska technologia ale nie fiatowskie silniki - technologie commona rail wprowadzil fiat

tdi to pompowtryski - stara technologia ale trwale jednostki - tyle ze glosniejsze i mniej kulturalne jak cr

ten typ silnikow tez wprowadzil fiat - w starym fiacie croma byly pierwszy raz takie diesle
    Manfred
    Aktywny

22 Sie 2008, 20:42

No to fakt masz rację, ale ja się nie ugne :) HDi teraz ma filtr FAP a to już wprowadził Peugeot :P
    kociub
    Początkujący

22 Sie 2008, 20:46

heheeh no niech bedzie :wink: ale to ponoc problem w 307 byl :wink:
    Manfred
    Aktywny

22 Sie 2008, 22:04

To taki zbędny dodatek chyba pakowali od 406 albo nawet 306.
    kociub
    Początkujący

22 Sie 2008, 23:39

traci bo marka nie jest tak postrzegana jak szmelcwagen

A dlaczego jest tak postrzegana? Z jakiegoś powodu, prawda?
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

22 Sie 2008, 23:57

kociub napisał(a):To taki zbędny dodatek chyba pakowali od 406 albo nawet 306.

Jestem niemal pewny ze to bylo od 607.
    Rayoken
    Nowicjusz

23 Sie 2008, 01:08

Rayoken napisał(a):
    kociub napisał(a):To taki zbędny dodatek chyba pakowali od 406 albo nawet 306.

Jestem niemal pewny ze to bylo od 607.

Nie wiem bo 607 weszła w 2000roku wtedy też modernizacje przeszłą 406 i wszedł hdi identyczny jak w 607.
    Auto traci na wartości przez ilość sprzedanych egzemplarzy, części zamienne, koszty eksploatacji itd.
    kociub
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti