Fiat Uno 1.4 96r nie chce odpalić!!!!!

Fiat Uno 1.4 96r nie chce odpalić!!!!!

19 Kwi 2013, 13:36

Witam, posiadam Fiata Uno 1.4 96r. w samej benzynie. Kupiłem go pod koniec grudnia 2012. W tamtym czasie odpalał normalnie bez problemu, czasami zdarzyło mu sie nie wiadomo z czego ze nie chcial odpalic ale po 1 lub 2 minutach odpalił i normalnie działał. Podkreślam że zdarzało sie to raz na jakis czas. Ale zeby nie miec z tym problemu wymienilem przewody wysokiego napięcia i razem z nimi świece. Problem zdarzałsie nadal ale rzadziej, wczoraj natomiast pogorszyło sie znacznie i nie chciał mi zapalić i przez około pół godz stałem pod moją pracą i hełtałem go jak głupi, ale udalo sie. Dzisiaj z rana odpalił, wyjechałem z garażu, poszłem do mieszkania na 20 min i teraz nie chce odpalic wcale. Przekładalem przewody WN bo mialem inne i nic, sprawdzalismy potem iskre podczas próby zapalenia i niema. Potem sprawdzilimy czy jest prąd z cewki i wyszło na to ze nie ma. Czyżby cewka padła całkowicie?? prosze o odpowiedź, bo nie znam sie zbytnio na tym za bardzo. :(
abson
Nowicjusz

Auto: Fiat Uno
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: Fiat Uno 1.4 96r nie chce odpalić!!!!!

19 Kwi 2013, 15:49

Przeczyść styki na akumulatorze, klemy i masę silnika. Cewkę sprawdzisz omomierzem.
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

21 Kwi 2013, 12:00

styki i klemy przeczyszczone, nie odpala. Cewke sprawdze w najblizszym czasie u znajomego i dam znac jak sytuacja .
abson
Nowicjusz

22 Kwi 2013, 21:53

hejka, we wtorek czyli jutro ma przyjechać znajomy mechanik i obczaić co i jak. Kazał sprawdzić czy nie ma przebicia na kablach w czasie kręcenia, oczywiście w kompletnej ciemności żeby było widać czy iskrzy, sprawdzilismy przed chwilą i nie ma, ale odchodząc do domu zahełtałem go ostatni raz i zapalił :o ale jak zapalił to ma nie równe obroty, kopci jak nie wiem co, w ciągu 5 minut pracy na wolnych obrotach temp wody bardzo wzrosła a i przy dawaniu gazu niezbyt ma siły i strzela, normalnie całkiem inny samochód niż przed awarią!!! I wydaje mi sie ze dłubiąc dziś przestawiłem zapłon :/
abson
Nowicjusz

23 Kwi 2013, 01:32

Czujnik położenia wału też może być...
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1993

23 Kwi 2013, 13:52

1. Może być uszkodzony czujnik położenia wału.
2. Sprawdz czy prawidłowo są podłączone przewody WN z jednej i drygiej strony - czy czasami nie pomyliłeś kolejności jak je przekładałeś.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

• Re: Fiat Uno 1.4 96r nie chce odpalić!!!!!

26 Kwi 2013, 13:41

Juz wszystko działa. Pomyliłem kolejność przewodów jak zdejmowałem je aby przeczyścić palec pod kopułką bo był zaśniedziały. Pali, jeździ bez problemu.
    abson
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36