Fiat Uno problem z opadaniem szyb

Fiat Uno problem z opadaniem szyb

18 Lis 2013, 14:05

Witam, mam w soim Fiacie Uno problem z opadającymi szybami, mam już dość wsadzania kołków w drzwi aby nie opadały ;/ ;x.. chciałbym zrobić mechanizm od tego służący, rozumiem że muszę najpierw rozkręcić całe drzwi żeby się do tego dostać, tylko nie wiem jak się do tego za bardzo zabrać żeby nie rozwalić czegoś. Ktoś może mi opisać jak to zrobić lub podać jakąś instrukcję do tego?
Image
Czy taki mechanizm się nada? Mam Uno z 98 1.0 fire to chyba nie robi różnicy? Pozdrawiam
Dantes
Obserwowany

Auto: Fiat Uno
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1998

Re: Fiat Uno problem z opadaniem szyb

09 Sty 2014, 09:19

Witam. Wymianę mechanizmu powinieneś zacząć przede wszystkim od zdemontowania tapicerki drzwi. Tutaj masz w miarę szczegółowy opisane jak rozebrać tapicerkę drzwi:
http://www.fiatuno.pl/fiatuno,1,67.html
Znalazłem jeszcze całą instrukcję jak poradzić sobie z wymianą mechanizmu:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Co do samego mechanizmu to do Uno z 98 roku powinieneś bez większych problemów dorwać go na allegro czy innych aukcjach no i zawsze możesz wybrać się na szrot czy stację demontażu pojazdów. Mam nadzieję, że chodź trochę pomogłem. Pozdrawiam
piotr03
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 10 2011
Auto: Citroen Xsara
Silnik: 1.6 TU5JP4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Fiat Uno problem z opadaniem szyb

15 Sty 2014, 14:18

Sam nie grzeb tylko jedź do seriwsu. Pewnie nie zapłacisz dużo, a tak możesz coś schrzanić i potem większy koszt tylko.
Romek1985
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 03 1985
Auto: Ford Fiesta
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Podsumowanie i wyniki Night Power 2016 Podsumowanie i wyniki Night Power 2016
    Kolejna impreza przygotowana przez Night Power już za nami. Organizatorzy tym razem przygotowali więcej atrakcji niż to było w latach ubiegłych, mogliśmy oglądać wyścigi na 1/8 mili które zostały zorganizowane na ulicy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006