Fiata Bravo 2007?

14 Paź 2009, 19:03

Otóż niedługo idę na kurs prawa jazdy. Mając nadzieję, że zdam, mam zamiar wydać ok 30000zł i, uwzględniając wysoki spadek wartości, dokonać zakupu używanego Fiata Bravo II. Nie jestem mechanikiem, żebym wiedział wszystko co i jak, dlatego tu sie znalazłem. Czy opłaca się zakup tego samochodu i ew. jest to ekonomiczne auto? Czy jest to skarbonka bez dna? Czekam na odpowiedzi. Nieważne czy to będzie benzyniak czy diesel. Ważne, żeby nie był to silnik o wysokiej pojemnosci skokowej.
Ostatnio edytowany przez Insignia 16 Paź 2009, 18:19, edytowano w sumie 3 razy
[center]Black Eyed Peas Fan[/center]
Insignia
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Nowe Ostrowy

14 Paź 2009, 19:55

Za 30 tyś nie kupisz nowego Bravo. Chyba że za 2 lata to wtedy ale nie teraz i nie za pół roku... FIAT-y nie tracą tak szybko na wartości jak np. Renault.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie JTD. 120KM powinno ci wystarczyć, zawsze jest mocniejsza 150- konna wersja.
Na temat tego FIAT-a jak narazie spotkałem się z samymi pozytywnymi opiniami
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

14 Paź 2009, 20:22

No tak no to załóżmy, że dołożę z ok 7 tysięcy. Do prawka mam ponad pół roku a już teraz, patrząc na różne aukcje, Bravo kosztuje ok 40000zł. Chciałem jeszcze dodać, że komentarze typu 'po co ci taki duży i drogi samochód? lepiej coś mniejszego..' będą zbędne. Ten samochód ma mi posłużyć wiele wiele lat. Będzie on jedynym samochodem w rodzinie tak więc musi troche pojeździć a nie że wyjadę i za 5 km zgubie podwozie.
[center]Black Eyed Peas Fan[/center]
Insignia
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Nowe Ostrowy

14 Paź 2009, 22:29

Jak znajdziesz odpowiedni egzemplarz bierz w ciemno. Bravo to udana konstrukcja, ciekawe rozwiązania, dobre silniki. Polecane diesel 1.9 właśnie np. 120 KM. Tyle mocy w tym aucie w zupełności wystarcza. Auto ekonomiczne.

Ciekawy jest silnik w benzynie 1.4 150 KM. Turbodoładowany. Ma ta wadę, że przy ostrej jeździe, niestety będzie sporo palił. A instalacja gazowa do nowego Bravo to aż szkoda. Zresztą trzeba uważać przy LPG w turbobenzynach.

Za kwotę w okolicach 40 tys. zł masz spory wybór. Wśród kompaktów będzie np. Corolla, Seat Leon, Astra III, Mazda 3 (bardzo dobry wybór!), Focus. Ale czy będzie coś młodszego od Fiata? Wątpię.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

16 Paź 2009, 15:04

A może zainteresuje Cie auto z rocznika 2009? Rozpoczęła się wyprzedaż aut z tego roku. Upusty sięgają aż 20 000zł, w przypadku Fiata Bravo- 6000zł. Może chcesz mieć nowe auto z salonu? Począwszy od dziś do niedzieli będą trwały dni otwarte w salonach Fiata, będzie można dowiedzieć się o więcej szczegółów o promocji, a także zapoznać się bliżej z modelami objętymi wyprzedażą.
Chcesz dowiedzieć się więcej o wyprzedaży Fiata - napisz
piotr_mn
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

16 Paź 2009, 15:19

Fiat BRAVO oraz PEUGEOT 207 został najwyżej oceniony przez Ekspertów wśród aut do 50 tyś zł,to nie wymaga komentarza :!: Terażniejsze FIATY i PEUGEOTY(ogólnie Francuzy) to zupełnie inna jakość i niezawodność aut co nie znaczy ,że te poprzednie były takie złe(ogólnie),jeśli kupisz tego FIATA to poczujesz powiew tego czegoś,ba nawet pracownik automyjni ocenił wyżej jakość wykonania wnętrza tego FIATA jak np. VW Golfa z podobnego rocznika.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyższa szkoła jazdy dla kierowców i narciarzy
    Wyjazdy na narty dają miłośnikom tego sportu dużo radości i satysfakcji. Wbrew pozorom narciarstwo alpejskie i podróżowanie samochodem mają wiele wspólnego. By przyjemne doznania z jazdy na nartach i podróży ...

16 Paź 2009, 16:51

Po pierwsze primo to fiat jest włoski, nie francuski ;]
Po drugie chciałem się dowiedzieć, czy samochód wyposażony w BLUE&ME stwarzałby więcej problemów niz samochód bez tegoż urządzenia. Na forach i w różnych gazetach czytam, że im mniej elektroniki w samochodzie tym lepiej. Czy to prawda?
[center]Black Eyed Peas Fan[/center]
Insignia
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Nowe Ostrowy

16 Paź 2009, 20:07

Nie rozumiem dlaczego informujesz mnie,że Fiat jest włoski a nie francuski :wink: ,czytałeś dokładnie co napisałem?! Gdzie zapytałeś wcześniej o BLUE&ME ,to piękna sprawa,Efekt współpracy FIATA Z MICROSOFTEM,na czym to polega poczytaj sobie,czy elektronika jest awaryjna?!To zależy kto tę elektronikę produkuje dla danego producenta aut,podobnie jest z elektryka itd.Ja osobiście wybierałbym jak najbardziej ubogie autko w tym zakresie ale B&M mnie się podoba ,to niesamowita wygoda.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

19 Paź 2009, 15:31

daro20VT dla sprostowania w tych autach nie ma silnika JTD tylko troszke nowsze diesle multijet ;), sam śmigam takim fiacikiem wlasnie 2007 rok i nie narzekam na to auto.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

19 Paź 2009, 16:06

matttias1234 napisał(a):daro20VT dla sprostowania w tych autach nie ma silnika JTD tylko troszke nowsze diesle multijet ;), sam śmigam takim fiacikiem wlasnie 2007 rok i nie narzekam na to auto.


JTD -> JTD Multi-Jet -> JTDm

Czyli wszystko to JTD, lecz różne :D.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

19 Paź 2009, 17:02

Dokładnie jeden grzyb :wink:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005