Focus 1.8 TDDI - wibracje

Focus 1.8 TDDI - wibracje

06 Kwi 2011, 14:29

Witam.
Od pewnego czasu, około miesiąca, wyczułem wibracje..
Objawia się to w następujący sposób.
Przyspieszając na IV biegu gdy auto osiąga i przekracza 80km/h wyczuwam wibracje, nie ma znaczenia na jakich obrotach jest aktualnie silnik, gdy zmieniam bieg na V i przyspieszam wibracje się nasilają, gdy odpuszczam przepustnice trochę maleją jednak sa wyczuwalne w dalszym ciągu, auto rozpedzam do np. 140km/h i te wibracje już nie sa tak silne jak przy 85km/h na IV biegu..
Wrzucam bieg jalowy i nie ma zadnych wibracji....
Myślałęm ze to coś z silnikiem jednak te wibracje są wyczuwalne dopiero przy 80km/h, rozpedzałem auto do 90km/h na II biegu i ich nie wyczułem...
Moze ktoś ma pojęcie co to za problem?
Auto Ford Focus 1.8 TDDi, kombi , 2000rok.
plugart
Nowicjusz

Miejscowość: Grudziądz

Re: Focus 1.8 TDDI - wibracje

12 Kwi 2011, 11:57

A może to któraś z półosi? W aucie ojca miałem podobny problem, wibracje o które opisujesz, i musiałem wymienić prawą półoś, a miał takie sam samochód jak ty. Może to też być kwestia opon bądź amortyzatorów... Generalnie sprawdziłbym układ zawieszenia.
Marian27
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

Re: Focus 1.8 TDDI - wibracje

13 Kwi 2011, 17:43

Sprawdzamy działanie zaworu EGR jak bardziej szarpie przy obciążeniu jedz 60 wrzuć 5 i gaz w podłogę jak będzie bardziej się nasilało niż przy normalnym przyspieszaniu to jak napisałem problem może leżeć w EGR lub jego sterowaniu.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi
    Nowy Rok przywitał kierowców bardzo niskimi temperaturami i mrożącym wiatrem, a teraz sypnęło śniegiem. W takich warunkach jazda samochodem bywa bardzo niebezpieczna.
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006