Focus tddi 1.8-zamula, kopci,więcej pali

09 Lis 2011, 13:30

Witam zamula mi się auto np. jak stanę na czerwonym i po chwili ruszam zamula, kopci, nie wchodzi na obroty, zgaszę go i odpalę i chodzi dobrze za jakiś czas znowu zamula. Raz odpalę i przejadę bez problemu cały dzień innym razem co chwila się zamula. Byłem u 6 mechaników każdy ma inną teorię zaślepiają ERG inni mówią że turbina inni wykluczają turbinę ogólnie zgaduj zgadula a kasować mnie chcą jak bym do serwisu forda przyjechał. Pod komputer cała szóstka auto podpinała i nic nie wykazuje.POMOCY!!!!!
kowal1974
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: ford focus 1,8 TDDI

09 Lis 2011, 13:51

hej, jesli to TDDI jest opcja raz> pompa wtryskowa, dwa test przelewowy wtryskiwaczy mozna by zrobic oraz na koncu turbinka. Polecam Forum techniczne focus-klub gdyz tam wiele ludzi mialo taki problem.
hardkor
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Mondeo mk1

09 Lis 2011, 15:18

Ja bym obstawial ze wiecej niz 1 rzecz pwooduje to o czym piszesz, np siadajace juz wtryskiwacze(lejace), stad autko przykopca + np wlasnie EGR, czy przeplywomierz, stad brak mocy.

Jak dawno nie wymieniales filtru paliwa czy powietrza, to wymien oba w 1-szej kolejnosci dla swietego spokoju, bo koszt jest smieszny w porownaniu do innych typowo dieslowskich napraw.

Rozumiem ze jak jest dobrze, to spadku mocy nie odczuwasz? Bo jak nawet w tych lepszych sytuacjach, jednak idzie slabiej niz powinno isc autko, to kompresje tez bys mogl sprawdzic zanim cokolwiek zaczniesz wymieniac.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

09 Lis 2011, 16:43

Witaj, filterki wszystkie wymieniłem, olej też, ERG to raczej nie jest bo mi go mechanik zaślepiał i nie było żadnej poprawy. pompę wtryskową też mi pompiarz wykluczył.Turbina niby też jest w porządku ,komputer nie pokazuje żadnej usterki. Chyba przejade się do ASO forda za 300zł zdiagnozują i mam nadzieje że w końcu dowiem się co mu jest.
kowal1974
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: ford focus 1,8 TDDI

09 Lis 2011, 17:10

Lepiej do jakiegos dobrego warsztatu, niz w ASO Forda zostawiac 300zl, bo w ASO w cale mega specjalisci nie pracuja... a przeplywomierz ktorys mechanik bral pod uwage i ewentualnie sprawdzal? Przeplywka reguluje ilosc powietrza jaka dostaje silnik, jak bedzie dawala ciala, to beda objawy takie jakie wlasnie masz, poza kopceniem, ale to akurat moga byc wtryskiwacze.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

10 Lis 2011, 09:17

Typowa bolączka tych pomp,wadliwe sterowniki(elektronika pompy),tutaj BOSCH się nie popisał.Te usterki występują w autach do 2001 roku,potem je wyeliminowano.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

11 Lis 2011, 14:47

A może to katalizator????????
kowal1974
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: ford focus 1,8 TDDI