Ford Capri, kupić nie kupić, a może coś podobnego ?

10 Lut 2009, 11:04

Witam,

chciałem dowiedzieć się czegoś na temat Forda Capri, nie określam tutaj o którego mi chodzi oraz w jakiej wersji silnikowej, chciałbym zrobić jakieś rozeznanie na ten temat. Jak sprawdza się z LPG, jak z dostępnością części, awaryjnością, kosztami utrzymania itp. Byłbym bardzo zadowolony gdyby ktoś też był mi wstanie napisać coś na temat prowadzenia, osiągów i ogólnych wrażeń z jazdy.
Kwoty nie odrestaurowanych egzemplarzy to w granicach 4000- 9000, ewentualnie co w podobnym stylu mógłbym kupić?

Z góry dzięki :)
Nie masz absolutnie, szokująco, głowęzawracająco i szczękoopadająco olśniewającego auta?
Elden
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Kraków

08 Mar 2009, 00:30

Zajrzyj na Capri.pl, tam się dowiesz. Ogólnie fajne auto, z częściami jest nieźle- sporo pasuje od nowszych modeli. Koszt porządnego odrestaurowania jest niemały.
LPG w klasyku... Hmmm... Ja osobiście mówię: stanowczo nie! Ale Twój wybór. Kupiłem niedawno Fiata 127 z 1974r. z gazem. Pierwsze co zrobiłem, to wywaliłem instalację w diabły! Wystarczy, że na codzień jeżdżę "gazówką"
Klasyk nie bardzo nadaje się do codziennej eksploatacji, raczej do niedzielnych przejażdżek w ładną pogodę, albo na zloty. Współczesne auto będzie tańsze i wygodniejsze w eksploatacji. A w razie stłuczki... porównaj ceny błotnika do CC i Capri. Albo zderzaka... O problemach właściciela klasyka w kontaktach z likwidatorem nie będę nawet pisał.
W podobnym stylu jest sporo aut. Ja osobiście proponuję Opla Mantę- sam mam dwie. Więcej informacji na MantaClub. Auto tańsze w zakupie, równie proste w naprawach, części zasadniczo niedrogie... Ale nie wszystkie!
Jeśli chcesz popatrzeć/ porównać różne klasyki, zajrzyj na Youngtimer.pl.
Pereira
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Łódzkie

27 Cze 2009, 07:51

witam serdecznie polecam to autko. europejski mustang , piekna forma i lekki w prowadzieniu. z gazem nie ma zadnych problemow,pozdrawiam aoto kanapa wykonana z capri mk1
Ostatnio edytowany przez krabik3 01 Gru 2009, 00:47, edytowano w sumie 2 razy
krabik3
Nowicjusz
 
Posty: 1
Zdjęcia: 83
Miejscowość: radom
Auto: Nie mam