Ford Fiesta Mk3

17 Mar 2011, 13:28

Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam Forda Fieste Mk3 z silnikiem 1.4 75 koni, rocznik 1994. Samochód sprawował się dobrze, nie miałem z nim większych problemów mimo swojego wieku. Ostatnio pojawił się problem. Dźwięk sinika przy przegazowaniu zmienił się i jest taki "syczący". Ponadto bardzo stracił na mocy. Dużo wolniej przyspiesza niz zwykle. Prosiłbym o podsuniecie mi paru rzeczy które powinienem sprawdzić w celu znalezienia przyczyny.
anapolon69
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Praga

17 Mar 2011, 14:58

Czy po wyłączeniu silnika słychać przez chwile syk (tak jak by z dętki powietrze spieprzało).
Grigorij
Początkujący
 
Posty: 111
Miejscowość: Wrocław

17 Mar 2011, 16:17

Grigorij napisał(a):Czy po wyłączeniu silnika słychać przez chwile syk (tak jak by z dętki powietrze spieprzało).


Niczego takiego nie zauważyłem.

Znajomy mi powiedział, że to może być zapchany katalizator. Wiecie może, czy można to jakoś sprawdzić samemu? Nie chcę tracić pieniędzy których nie mam zbyt wiele na nowy katalizator, a potem pojadę do mechanika żeby przyspawał a się okaże, ze to nie była tego wina.
anapolon69
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Praga
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...
    Światowa premiera Golfa TDI BlueMotion
    Debiutujący w Genewie seryjny nowy Golf TDI BlueMotion to jeden z najoszczędniejszych obecnie samochodów. Golf ten napędzany jest nowym silnikiem TDI (wysokoprężny z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem) o mocy ...