Ford Focus 1.8TDCi pali sie kontrolka ładowania akumulatora

Ford Focus 1.8TDCi pali sie kontrolka ładowania akumulatora

09 Mar 2010, 20:11

Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z Fordem Fokusem 1.8TDCi a mianowicie z ładowaniem i po częsci ogrzewaniem przedniej szyby. Mój problem polega na tym iz na samym początku cos mi rozładowywało akumulator a dokładniej był brak ładowania z alternatora problem ten był prosty po rozebraniu alternatora okazało sie ze komutator był wytarty no i co za tym idzie szczotki tez sie nadawały do wymiany tak tez i zrobiłem a dodatkowo wymieniłem regulator na orginalny MAGNETTI MARELLI. Ok wszystko powymieniałem tak jak należy sie i co sie okazuje zapalam samochód i kontrolka od ładowanie zaraz gasnie ale po upływie jakichs 3-5min. zapala sie samoczynnie ciekawe jest to ze dopóki sie ona nie zapali to podgrzewanie szyby działa prawidłowo w chwili zapalenia sie czerwonej kontrolki ładowania rozłancza podgrzewanie przedniej szyby. Mimo to podczas palenia sie jej ładowanie akumulatora jest prawidłowe czyli jakies 13.8- 14.0 volta. Jeżeli ktos ma jakąś wiedze prosze o ratunek!!!!!!!!!!
dziupla
Nowicjusz

Miejscowość: dulcza mała
  • Re: Ford Focus 1.8TDCi pali sie kontrolka ładowania akumulat

10 Mar 2010, 09:45

Jaki alternator miałeś i jaki włożyłeś? No i jaki miałeś regulator ?
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

Re: Ford Focus 1.8TDCi pali sie kontrolka ładowania akumulat

10 Mar 2010, 20:48

Alternator miałem firmy MAGNETTI MARELLI no i tej samej firmy założyłem regalutaor i po zregenerowniu go załozyłem go spowrotem. Niestety objawy po załozeniu były takie jak opisałem wyżej :-(
    dziupla
    Nowicjusz

11 Mar 2010, 09:12

Dziwne jest to ze po 3 min zaswieca sie kontrolka To ze szyba nie dziala to wynik slabego napiecia i tym sie nie przejmuj Jak bedzie ladowanie ok przekaznik sie zalaczy Moim zdaniem masz mostek diodowy di wymiany (bardzo czesto 'wysiadaja" w tych alternatorach) Mialem nawet takie przypadki ze na stole zwarcia nie pokazywal a w samochodzie kontrolka zarzyla Trzeba sprawdzic jeszcze luty uzwojenia bo tak samo bedzie swiecic kontrolka i oczywiscie polaczenia aku silnik (masy i prodowe) dokladnie Powodzenia
    elektron1234

11 Mar 2010, 09:37

Elektron1234 - ale on ma ładowanie jak mu się ta kontrolka świeci...
    Aczkolwiek, te 14V to ciutek mało. Przy wyłączonych wszystkich odbiornikach napięcie ładowanie powinno wynosić 14,4V. Sprawdz jeszcze ten regulator - może to on robi takie zamieszanie.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

11 Mar 2010, 10:18

MotoAlbercik napisał(a):Elektron1234 - ale on ma ładowanie jak mu się ta kontrolka świeci...
    Aczkolwiek, te 14V to ciutek mało. Przy wyłączonych wszystkich odbiornikach napięcie ładowanie powinno wynosić 14,4V. Sprawdz jeszcze ten regulator - może to on robi takie zamieszanie.

Wiem wiem czytalem i podejrzewam ze ktoras dioda puszcza prad, ładowanie oczywiscie w tym wypadku bedzie albo mniejsze albo wieksze Mozemy tylko gdybac na odleglosc ja pisze to co wiem z praktyki z tymi alternatorami Zawsze moge sie mylic bo w koncu nie mam przed soba auta ani alternatora
    elektron1234

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Różnorodne wersje Golfa na przestrzeni lat Różnorodne wersje Golfa na przestrzeni lat
    Debiut Volkswagena Golfa pierwszej generacji w 1974 roku okazał się początkiem imponujących historii pełnej sukcesów. Od tego czasu wyprodukowano ponad 33 miliony egzemplarzy tego modelu. Na szczególne podkreślenie ...
    "Samoczyszczący się" samochód Nissana
    Mycie samochodu to niezbyt przyjemna, a w dodatku kosztowna konieczność. W odpowiedzi na to Nissan rozpoczął testowanie innowacyjnej powłoki lakierniczej, do której nie przylega błoto, woda ani zwykły brud. Być może ...

• Re: Ford Focus 1.8TDCi pali sie kontrolka ładowania akumulat

18 Mar 2010, 20:49

Miałeś rację kolego co do tego mostka okazało sie ze nie dawał odpowiedniego impulsu do komputera samochodu, aczkolwiek na stole pokazywało ze wszystko jest w jak najlepszym pożądku! Dziekuje wam za zainteresowanie. POZDRAWIAM
    dziupla
    Nowicjusz

18 Mar 2010, 21:06

To super Pozdrawiam
    elektron1234

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36