Ford Focus 2002r. - szum przy wciśniętym sprzęgle

Ford Focus 2002r. - szum przy wciśniętym sprzęgle

12 Sie 2014, 20:35

Witam!
Mam problem z moim Focusikiem (1.8 TDCi - 115KM). Ostatnio zauważyłem, że moje autko na biegu jałowym i przy wciśniętym sprzęgle zmienia kulturę pracy. Zaczyna dziwnie klekotać,szumieć, ogólnie dochodzą jakieś dziwne, niepokojące dźwięki, które ustają wraz z puszczeniem sprzęgła. Dodatkowo zauważyłem, że przy uruchamianiu silnika na biegu jałowym sprzęgło dziwnie podskakuje (widać takie drgnięcie w dół i w górę na pedale). Objawy występują na rozgrzanym silniku, na zimnym jeszcze mi się nie zdarzyło. Czy któryś z forumowiczów mógłby mi pomóc w zdiagnozowaniu problemu? Czy może to być łożysko oporowe? Być może dwumasa? Ktoś doradzi jakie mogą być tego przyczyny? Będę wdzięczny!
kaka1221
Obserwowany

Auto: Ford Focus

Re: Ford Focus 2002r. - szum przy wciśniętym sprzęgle

19 Wrz 2014, 20:38

A jakie objawy są przy wciśniętym sprzęgle ale na pierwszym biegu?
rogu007
Nowicjusz

Auto: Vw Golf II
Silnik: 1.6 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    11. zlot Master Truck - Opole 2015 11. zlot Master Truck - Opole 2015
    Z wielką radością ogłaszamy, że na tegorocznym zlocie Master Truck, ku wielkiej uciesze zgromadzonej publiczności, wśród wystawionych modeli ciężarówek obecny będzie też fiński "Highway Hero", bowiem swój ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006