Ford Focus 2002r. - szum przy wciśniętym sprzęgle

Ford Focus 2002r. - szum przy wciśniętym sprzęgle

12 Sie 2014, 20:35

Witam!
Mam problem z moim Focusikiem (1.8 TDCi - 115KM). Ostatnio zauważyłem, że moje autko na biegu jałowym i przy wciśniętym sprzęgle zmienia kulturę pracy. Zaczyna dziwnie klekotać,szumieć, ogólnie dochodzą jakieś dziwne, niepokojące dźwięki, które ustają wraz z puszczeniem sprzęgła. Dodatkowo zauważyłem, że przy uruchamianiu silnika na biegu jałowym sprzęgło dziwnie podskakuje (widać takie drgnięcie w dół i w górę na pedale). Objawy występują na rozgrzanym silniku, na zimnym jeszcze mi się nie zdarzyło. Czy któryś z forumowiczów mógłby mi pomóc w zdiagnozowaniu problemu? Czy może to być łożysko oporowe? Być może dwumasa? Ktoś doradzi jakie mogą być tego przyczyny? Będę wdzięczny!
kaka1221
Obserwowany

Auto: Ford Focus

Re: Ford Focus 2002r. - szum przy wciśniętym sprzęgle

19 Wrz 2014, 20:38

A jakie objawy są przy wciśniętym sprzęgle ale na pierwszym biegu?
rogu007
Nowicjusz

Auto: Vw Golf II
Silnik: 1.6 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.
    Emocjonujący DRIFTING na dachu Galerii Warmińskiej w Olsztynie Emocjonujący DRIFTING na dachu Galerii Warmińskiej w Olsztynie
    Kilkaset koni mechanicznych i kierowca, który potrafi połączyć precyzję z odwagą po to, by celowo wprowadzić samochód w kontrolowany poślizg przy jak największej prędkości. Drifting to ekscytująca technika jazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili