Ford focus klima

09 Sty 2011, 20:17

Znajomy ma problem ze smrodem w swoim fordzie,po prostu wali jak z chaty wuja toma..Czytałem ten temat poniżej o smrodzie z klimatyzacji,więc nie pytam o przyczynę bo zaraz mi ktoś napiszę,żebym nie dublował tematów,itp itd.Pytam tylko od kąd zacząć sprawdzanie układu jest to focus z 2000 roku chyba,konkretnie co odkręcić i gdzie zajrzeć,pozdro :cool:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag

10 Sty 2011, 11:21

A w tym aucie jest klima?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Sty 2011, 11:27

w temacie pisze że jest :mrgreen:
w teorii pewnie wystarczy porządne ozonowanie (czy też podobny zabieg), ale to raczej wizyta w serwisie klimatyzacji, samemu można próbować ale to dość marne wyniki daje, jeśli nikt tej klimatyzacji przez 10 lat nie czyścił ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

10 Sty 2011, 19:32

jest klima,inaczej bym nie pytał wogule,czyli jedynie serwis nic samemu...hmmma myślałem,że sami coś zdziałamy,ale dzięki za odpowiedż :lol:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag

11 Sty 2011, 10:41

są srodki do czyszczenia i odgrzybiania klimy :wink:
możesz spróbować ale suma sumarum wydacie podobną kwotę na dobry środek a nie masz gwarancji
:wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

11 Sty 2011, 11:37

Spróbuj zastosować preparat do czyszczenia i odświeżania nawiewow firmy PLAK. Kosztuje coś koło 15 zł. Jest to pianka, którą wpuszcza się do kratek wentylacyjnych i do obudowy filtra kabinowego za pomocą dołączonej cienkiej rureczki. Są tego 4 rodzaje zapachów. U mnie pomogło po 6 zastosowaniach - każdy dzień dwa razy. A nie pomogło odgrzybianie ani zwykłe ani ozonem. A pomógł zwykły PLAK...
A sytuacja była taka, że w lato wyjechał na wakacje innym autkiem, a to stało na podwórku przez dwa tygodnie. Jak wróciłem i wsiadłem to było czuć.. psią kupę. Nie pomagało ani zwykłe odgrzybianie ani ozonowanie. W końcu kupiłem PLAK-a i pomogło po 6 zastosowaniach.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Sty 2011, 18:00

ja akurat mam słaby kontakt z polskimi specyfikami,ale myślę że plaka tu znajdę,ta nazwa kojarzy mi się z nabłyszczaczem do deski rozdzielczej,ale popytam o plaka do klimy<czyszczenia,odświeżania>myślę,że mają tu takie cuda,dziękuje jeszcze raz :lol:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag

11 Sty 2011, 22:19

Dokładnie - PLAK to ta sama firma, która produkuje nabłyszczacze do kokpitu, odświeżacze powietrza, odmrażacze do szyb i całe mnóstwo innych kosmetyków do samochodów. Jak dla mnie, to jedna z wiodących marek na rynku samochodowym. Zaraz obok AutoLandu.
U nas, w Polsce można to kupić w każdym markecie. Może u ciebie również.
Nie wiem, czy u ciebie jest coś takiego jak u nas jest Allegro. Może tam dostaniesz.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Sty 2011, 21:32

Mam konto na allegro i zamówiłem właśnie,16 zł nie dużo w sumie<wysyłka droższa>hehe,po stokroć dzięki :grin:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag

13 Sty 2011, 11:46

Jak już ci to przyjdzie, to rób tak jak pisze w instrukcji. Zrób to kilka razy - np. z rana i wieczorem. I rób tak tyle dni na ile ci to starczy. Jak będziesz jechał samochodem to podczas jazdy cały czas miej włączoną dmuchawę przynajmniej na drugim biegu. Nawet jak z kratek będzie leciało to śmierdzące powietrze. Najlepiej jakbyś ten praparat wtryskiwał ( jest to w postaci pianki ) na pół godzinki przed jazdą - w tym czasie preparat zrobi swoje w układzie wentylacyjnym i cały czas do układu będzie dostawało się swieże powietrze. To może dodatkowo "zabić" ten smród.
Ja tak robiłem i pomogło.
Napisz później czy u ciebie też się to sprawdziło. 16 zł to nie majątek, a jak będzie pomagało, to po co płacić za ozonowanie czy inne odsmradzanie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Sty 2011, 18:42

no to akurat o auto kumpla chodzi,ale napiszę na pewno jakie były skutki :grin:

[ Dodano: 1 Kwiecień 2011, 21:12 ]
zgodnie z umową piszę o rezultatach,niestety nic to nie dało,śmierdzi dalej :lol: czeski film,podobno jak klima jest nieszczelna to gromadza się jakies grzyby,które właśnie daja taki nieprzyjemny efekt,ale jest to mysle nie do zrobienia dla laika,moze jestem w błędzie... :cool:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag