Ford Focus - skrzynia biegów

21 Wrz 2011, 14:50

Ktokolwiek z Was posiada Forda Focusa z całkowicie sprawną skrzynią biegów? Pytam tak z ciekawości, bo jeszcze nie słyszałem o takim egzemplarzu :D
U mnie największe problemy sprawia wsteczny: czasem po wrzuceniu i dodaniu gazu zachowuje się jakby był ciągle luz, ostatnio nie chciał mi wyjść :shock: na luz. 2 razy tego samego dnia wypadła mi jedynka, towarzyszył temu dźwięk taki, jak przy zaciąganiu ręcznego bez przycisku. I za każdym razem jak wrzucam trójkę, to drążek stawia taki opór, jakby po drodze zahaczał ciągle o jakieś zęby. Skrzynia nie licząc karoserii, to chyba największa wada, przynajmniej mojego egzemplarza.
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 253
Zdjęcia: 2
Auto: Ford Focus II 1.6 100KM

02 Paź 2011, 16:35

W Fordzie problemy ze skrzynią biegów??? Mój brat kupił sobie niedawno Nowego Focusa i nie ma z nim żadnych problemów, a do tego w mojej firmie jest 6 Fokusów Mk2 jako auta służbowe i też chłopaki się nie skarżą. Ford raczej ma dobre opinie w tym temacie. Gadałem nawet ostatnio z gościem, który zarządza firmową flotą, to mówi, że w zasadzie tylko je co roku podstawia do Auto Plaza na przegląd i tyle. I nie może się doczekać kiedy firma będzie wymieniać flotę, bo chętnie by odkupił, którąś foczkę…
byczek27
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 19
Miejscowość: Warszawa
Auto: Ford Fiesta 1,6

02 Paź 2011, 16:52

Nie wiem jak sprawa wygląda z nowszymi, ale o Mk2 (wczesnym) nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś miał sprawną skrzynię biegów. Sam układ jest trochę debilny, pamiętam że w Lanosie miałem wsteczny na górze, na lewo od jedynki i nigdy ta skrzynia nie sprawiała problemów.
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 253
Zdjęcia: 2
Auto: Ford Focus II 1.6 100KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...
    Samochód elektryczny przyszłości
    Lexus LF-30 Electrified, to samochód koncepcyjny z prawdziwego zdarzenia, który wybiega daleko w przyszłość. Zastosowane w nim innowacje nie ograniczają się bynajmniej do napędu elektrycznego i futurystycznej ...