Ford KA gaśnie przy wciśnięciu sprzęgła

Ford KA gaśnie przy wciśnięciu sprzęgła

10 Wrz 2012, 15:44

Witam. Mój Ford KA rok 99, gaśnie przy wciśnięciu sprzęgła i jednoczesnym hamowaniu. Jeśli hamuje i nie wciskam sprzęgła, tylko np zatrzymuje auto na światłach, ale na luzie, nic takiego się nie dzieje. Dodam jeszcze, że zauważyłam większe prawdopodobieństwo tego, że auto zgaśnie gdy zjeżdżam z górki wciskam sprzęgło i hamuje, wtedy na sto procent zgaśnie. Byłam u mechanika, który powiedział mi, że to stare auto i po prostu tak ma i żebym wciskała sprzęgło w ostatnim momencie, tuż przed zatrzymaniem auta. Dodam, że rada mechanika nic nie warta bo nawet przy jej zastosowaniu, auto gasło zaraz po wciśnięciu sprzęgła. Czy rzeczywiście to normalne ? Nie da się z tym nic zrobić?
Aneczkla
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 11 2008
Auto: Ford Ka 1.3

Re: Ford KA gaśnie przy wciśnięciu sprzęgła

11 Wrz 2012, 16:20

Aneczkla napisał(a):Byłam u mechanika, który powiedział mi, że to stare auto i po prostu tak ma

Niezły mechanik :shock: może nawet z ASO.Sprzęgło do tego że silnik gaśnie nie wiele ma wspólnego.Pod warunkiem że sprzęgło prawidłowo działa nie cięgnie.Hamując gdy uszkodzone jest serwo/nieszczelne/silnik może gasnąć.
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty
    Jazda wyznaczonym torem wydaje się kierowcom jedną z oczywistych zasad ruchu drogowego. Tymczasem wielokrotnie można zaobserwować niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach.
    Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006