Ford Ka montaż audio.

Ford Ka montaż audio.

03 Wrz 2009, 19:40

Witam.
Od jakiegoś czasu ulepszam audio w swoim fordzie. Póki co wytłumiłem drzwi 26m taśmy dekarskiem 15cm szerokości. Głośniki zamówiłem już helix db 62.1 i dystanse MDF.
Dziś zaopatrzyłem się w kable OFC. Do zwrotnicy i woofera pójdzie 2.5mm, a do tweetera 1.5mm. Pytanie moje jest następujące: Do samego radia mam wymieniać te kable? Dostęp jest fatalny, a nie chciałbym demontować całej deski rozdzielczej. Cudem udało mi się już wymontować radio, ale jedyne co tam widzę to kosteczki z pinami i cieniutkimi kablami, gdzie te 2.5 pewnie nawet by się nie zmieściły. Więc gdzie i jak mam wymieniać te seryjne kable głośnikowe? Do samego radia powinienem poprowadzić te 2.5? Radio to sony cdx-gt20.
Lorden
Początkujący

Miejscowość: Myślachowice

04 Wrz 2009, 20:22

radzil bym wymiane kabli bo te z fabryki sie nie nadaja, pociagnij nowy prad od aku ... nie zapomnij o bezpieczniku ... jezeli masz zamiar dalej rozbodowywac car audio to cie nie minie
Części Vectra C atrakcyjne ceny
gigit
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kołobrzeg

Re: Ford Ka montaż audio.

10 Lis 2009, 13:42

Odświeżam troszkę temat. Nic dalej póki co się nie ruszyło, ale mam zamiar kupić jakąś skrzynie basową i teraz moje pytanie jest następujące. Kupić aktywną skrzynię, czy pasywną plus wzmacniacz i podpiąć do niego skrzynie i przedni zestaw (db 62.1). Z czym się muszę liczyć i o czym pamiętać? W ogóle jest sens rozbudowywać audio na takim radyjku jak posiadam?
Czy da się jakoś przedni zestaw i skrzynie podpiąć do wzmacniacza stereo?

Aha no i nie chciałbym za dużo pieniędzy wydawać, bo nie wiem ile tym samochodem pojeżdżę, no ale skrzynie zawsze można wyjąć. Mimo wszystko nie chciałbym przekroczyć 400zł na skrzynię, ewentualnie skrzynie + wzmacniacz. Używany sprzęt jak najbardziej wchodzi w grę.
Lorden
Początkujący

Miejscowość: Myślachowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy
    Zimą niskie temperatury zmuszają nas do noszenia grubej kurtki, ciepłych butów, czapki i rękawiczek. Chociaż chroni to nas przed zimnem, jednak w przypadku kierowców znacząco może wpływać na bezpieczeństwo jazdy.

•  
    • Warto przeczytać
    • Opel Corsa I vs Skoda Octavia II
      Football samochodowy, Toyota Aygo, Moskwa
      Mercedes-Benz SLS GT3
      Suzuki Vitara, Unitest Rally Team