Ford mondeo mk1 1.8 16v zafalują obroty i gaśnie

ford mondeo mk1 1.8 16v zafalują obroty i gaśnie

04 Wrz 2009, 18:03

witam
Mam problem z moim fordem mk1 1.8 16 V. Przy dojezdzie do świateł silnik przez jakiś czas trzyma obroty a potem gaśnie. Po pojawieniu się objawów ciągle się powtarzają.
PROSZE O PORADĘ NIE CHCĘ WYDAWAĆ NIEPOTRZEBNIE KASY. OD JAKIEGOŚ CZASU SYTUACJA POWTARZA SIĘ CZĘSTO. WYCZYŚCIŁEM PRZEPUSTNICĘ NIC NIE POMAGA..
ADAM
ADASI_AS
Nowicjusz

Miejscowość: WARSZAWA

Re: ford mondeo mk1 1.8 16v zafalują obroty i gaśnie

04 Wrz 2009, 19:00

a jak wygląda filtr powietrza ?? i może go z diagnozuj na komputerze ale to już na warsztacie jakimś ... Chodzi na wszystkie cylindry ?? :neutral:
LakiiLu
Nowicjusz

Miejscowość: Racibórz

05 Mar 2010, 22:24

ADASI_AS napisał(a):witam
Mam problem z moim fordem mk1 1.8 16 V. Przy dojezdzie do świateł silnik przez jakiś czas trzyma obroty a potem gaśnie. Po pojawieniu się objawów ciągle się powtarzają.
PROSZE O PORADĘ NIE CHCĘ WYDAWAĆ NIEPOTRZEBNIE KASY. OD JAKIEGOŚ CZASU SYTUACJA POWTARZA SIĘ CZĘSTO. WYCZYŚCIŁEM PRZEPUSTNICĘ NIC NIE POMAGA..

Witam,odnośnie Twojego postu mam identyczny problem, tzn.obroty spadają i podnoszą się przy hamowaniu.Bardzo proszę o radę jaka była u Ciebie przyczyna.Pozdrawiam.Pilne!!
andzia1506
Nowicjusz

Miejscowość: Niemcy

11 Wrz 2010, 10:10

zobaczcie do czujnika prędkości,czujnika ciśnienia płynu w układzie wspomagania,albo po prostu wystarczy zresetować komputer tak jak u mnie.......
nowy
momdeo1818
Nowicjusz

Miejscowość: siedlce

Re: Ford mondeo mk1 1.8 16v zafalują obroty i gaśnie

18 Wrz 2010, 15:39

kolego a jak wyglada u ciebie sprawa z silniczkiem krokowym moze przez niego masz te problemy bo z tego co sie orietuje to wlasnie silnik krokowy odpowiada za utrzymanie obrotow na stalym poziomie
terrorizer84
Nowicjusz

Miejscowość: wawa

Re: Ford mondeo mk1 1.8 16v zafalują obroty i gaśnie

18 Wrz 2010, 19:20

terrorizer84 napisał(a):kolego a jak wyglada u ciebie sprawa z silniczkiem krokowym moze przez niego masz te problemy bo z tego co sie orietuje to wlasnie silnik krokowy odpowiada za utrzymanie obrotow na stalym poziomie

Zgadza się ale nie tylko sam silniczek.
Sprawdź wszystkie przewody od podciśnienia - tez miałem taki problem i winny był peknięty trójnik i przez to obroty falowały.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Brudne szyby w samochodzie to kwestia bezpieczeństwa Brudne szyby w samochodzie to kwestia bezpieczeństwa
    Badania wykazały, że brudna przednia szyba dwukrotnie zwiększa ryzyko kolizji. Kolejnym efektem zaniedbania czystości auta jest większe i szybciej postępujące zmęczenie kierującego pojazdem w porównaniu do sytuacji, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód