Ford Mondeo Mk1 1.8TD kombi - Jakie tarcze/klocki na przód?

Ford Mondeo Mk1 1.8TD kombi - Jakie tarcze/klocki na przód?

08 Lis 2014, 13:45

Witajcie :)

Chcę kupić tarcze i klocki na przód do Forda Mondeo Mk1 1.8TD kombi
4 śruby, średnica 260mm, grubość 24mm. Klocki długość: 156 mm

Jakich firm kupić zestaw do ok. 300zł ?

Czytam od kilku tygodni różne fora i z opinii wynika, że tarcze/klocki: ATE, TRW, Brembo, Zimmermann, Bosch, Optimal, Delphi u niektórych się krzywią, piszczą, pylą, słabo hamują i nie wiem już co myśleć. Wpadł mi w oko zestaw tarcz Rotinger z klockami Ferodo Premier - te tarcze jeszcze nikomu się nie skrzywiły, a klocki są polecane. Na jednym z forum znalazłem post osoby, która pokonuje częste trasy za granicę (jeden wyjazd ponad 2tys km) i użytkownik twierdził, że krzywiły mu się tarcze ATE, TRW i Brembo po 1 wyjeździe, a gdy zastosował tarcze ROTINGER z klockami Steinhof po kilku wyjazdach są proste jak nowe. Jednak klocki Steinhof podobno czasem pękają po kilkudziesięcu/kilkunastu tysiącach i czasem troszkę popiskują

Znalazłem ankietę ponad 900 osób i najczęściej kupują tarcze ATE 178 osób BREMBO 99 osób TRW 77 osób i inne, klocki ATE 182 TRW 109 FERODO 77 i inne

Osobiście miałem kiedyś TRW przód + tył klocki i tarcze i hamowały super, ale przednie szybko się skrzywiły, a pył z klocków był bardzo ciężko zmywalny. Klocki Delphi podczas montażu odkleiła się okładzina - zwróciłem do sklepu oddali kasę.

Myślę nad zestawem ATE + ATE (322zł) lub ROTINGER + FERODO PREMIER (239zł)

Jakie jest Wasze zdanie?
Marian50P
Początkujący

Miejscowość: Górny Śląsk
Prawo jazdy od: 01 12 2009
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG

Re: Ford Mondeo Mk1 1.8TD kombi - Jakie tarcze/klocki na przód?

09 Lis 2014, 00:26

Ja mam u siebie tarcze i klocki TRW i jestem zadowolony. Ate to doby wybór, ale trochę droższy.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10187
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

28 Lis 2014, 09:37

Ja w Mondeo siostry zakładałem klocki właśnie od ATE a tarcze z tego co pamiętam miała chyba TRW. W sumie ja tym autem za wiele nie jeździłem ale z tego co wiem to bardzo dobrze działają zarówno klocki jak i tarcze, nie ma żadnych pisków, a jeżeli chodzi o pylenie to coś tam na alufeldze się pojawi od czasu do czasu ale nie jest to jakieś nadmierne pylenie.
milky
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 04 2010
Auto: Volvo V40 Hatchback
Silnik: T4 180 KM

29 Sty 2015, 03:08

orginalnie ładujemy Motocraft
davespace
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 12 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seicento i Fabia
Silnik: 0,9 i 1,2 HTP
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

03 Lut 2015, 11:52

Dobre i najtańsze klocki to chyba Ferodo. Dobre są też ATE, Brembo. Tak samo tarcze. Kupując komplety trzeba uważać, bo zazwyczaj jest tak, że dobra jest tylko jedna rzecz, a druga jest już z tych gorszych. Wiem, że dobre tarcze robi Bosch.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja
    Kolejna impreza z cyklu NIGHT POWER 2013 Grand Prix za nami. Nawet deszcz nie zniechęcił fanów wysokooktanowej adrenaliny. Kiedy tylko ulica wyschła pierwsze auta stanęły na linii startu. 10 sierpnia na ulicy Spokojnej ...
    Samochody użytkowe Volkswagena z napędem na cztery koła Samochody użytkowe Volkswagena z napędem na cztery koła
    Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od wielu lat oferuje wybrane modele z napędem na cztery koła 4MOTION, od tego roku w salonach dostępna jest pełna paleta produktów. Najdłuższej z napędem na cztery koła sprzedawany ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Iron Man - Monster Truck, 7
      Summer Cars Party 2009
      Nissan NV200 London Taxi
      BMW 328ci vs Honda Civic, 2