Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI_automat

05 Mar 2014, 09:40

Witam :)
Dopytałem się o silnik, 2.0 TDCI TD (115KM)
różni się on znacznie z innymi TDCI?
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Mar 2014, 10:28

Nie wchodź w tą padlinę, a przebieg 170 tys to taki diesel robi w 4 lata przeciętnie... Czyli krótko mówiąc mondeo mk3 tdci powinno być poza obszarem zainteresowania, bo 95% egzemplarzy ma już ponad 200 tys km nalatane. No chyba, że kupisz od kolegi z tematu, który już wszystko wyremontował, ale pewnie sprzedaje przed drugim cyklem wymian. :?

Mam w domu mk3 1.8, miałem 2.0. Jeździłem też TDCI 130 km 6b, super to jeździ, ale tragedia z awaryjnością. Swoją drogą silnik 2.0 benzyna też nam się rozpadł...

Takie rzęchy tracą krocie na wartości, jak już brać mondeo mk3 to tylko st220 polift z lpg.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

05 Mar 2014, 14:11

Dzieki za info o takich autach, ale
1. właścicielem mk3 jest stary szkop jeżdżący przysłowiowo do kościoła,
cały tydzień auto stoi pod domem, a jedynie na weekend wyjeżdża na trasy.
2. pytałem się czy jest jakaś różnica w tej wersji TDCI TD ( słabsza-115KM) od innych TDCI?
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Mar 2014, 15:23

jiGsaw napisał(a):Swoją drogą silnik 2.0 benzyna też nam się rozpadł...
To akurat musiał być kiepski egzemplarz :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

05 Mar 2014, 22:18

Egzemplarz był dobry, po prostu pech - klapka zawirowań się urwała i wpadła do cylindra z ośką... po 100 tys km.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

06 Mar 2014, 19:49

Terianin1 napisał(a):Silnik i osprzęt do d....y.

subb0 napisał(a):Nie wchodź w tą padlinę

jiGsaw napisał(a):Takie rzęchy tracą krocie na wartości


To co jest napisane wyżej to niestety prawda. Nie z przypadku mówi się "ford g...o wort"

Jestem w posiadaniu mk III TDDI od ponad miesiąca. Z tym ze większość czasu stoi w warsztacie. Spadły na mnie same problemy i wydatki tylko. Jeden silnik poszedł na złom, drugi po wymianie też się rozleciał (stopiło tłok) i padła turbina. Napaliłem się na rzęcha do remontu po okazyjnej cenie, bo myślałem że naprawy pójdą łatwiej, a tu się okazało że ta cała "zabawa" mnie przerosła. Teraz już jestem w d..., kasy nie mam, więc auta musze pozbyć się za grosze i najwyżej co to kupie sobie za to stare poczciwe Seicento :|
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

06 Mar 2014, 20:38

Rozumiem,
opisz trochę tego swojego "auto lekko do wyklepania" :)
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Mar 2014, 20:46

krikus napisał(a):Nie z przypadku mówi się "ford g...o wort"
Nie Ford g.. wort tylko jak się kupuje złoma za pół ceny to się nie ma co dziwić że 2 razy tyle się dołoży albo i więcej..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

06 Mar 2014, 23:05

Tu się zgadzam z przedmówcą:)
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Mar 2014, 07:08

Tu nie tylko cena ma znaczenie, ale niska jakość wykonania podzespołów i spore wyeksploatowanie.
Nie tylko ja narzekam na te auta, lecz sporo osób które je ma lub miało.
Kupowałem wczesniej auta po okazyjnych cenach, z żadnym nie było problemu.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

07 Mar 2014, 08:47

subb0 napisał(a):Tu się zgadzam z przedmówcą:)


Jak sie zgadzasz to proponuje porozmawiać z mechanikami firmy bratford z Radomia. Oni Ci powiedzą kilka cepłych słów na temt diesli forda...a widzieli ich naprawdę duuuużo...
Ja w swojego Forda transita 03r włożyłem tyle że przy 12k w ciągu 1,5r. przestałem liczyć... i nie piszcie że to transit a nie mondeo bo silnik mają takie same.
Zachodziłem w głowę jak może odpaśc turbina od kolektora wydechowego, albo polecieć sprężyna w nowym aktuatorze... albo z elektromechanniki nic nie działało (ABS, Trakcja) ...

Po Fordzie Ka obiecałem sobie że nie zbliże się do marki ford i dałem się skusić...
Nadmienie że moja żona kupiła nowego Ka a ja kupiłem nową starlet (w tym samym roku) to w Forda Ka jak dalej bym go używał do 200tyś.km włożyłby połowę wartosci nowej starlet... więc tyle wyszło z tańszego w zakupie forda ka.

Tak naprawdę jedyne pozytywy słyszę o Mondeo ST od kolegi który jest miłośnikiem mondeo.

krikus napisał(a):Tu nie tylko cena ma znaczenie, ale niska jakość wykonania podzespołów


Szkoda że wiele osób nie interesuje się tym... ostatnio oglądałem pompę wody z astry1 i z corollki e10 (denso) oraz elementy zawieszenia to tak naprawdę tłumaczy astrę ze wszystkiego :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10321
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Mar 2014, 09:10

szybki napisał(a):Szkoda że wiele osób nie interesuje się tym... ostatnio oglądałem pompę wody z astry1 i z corollki e10 (denso) oraz elementy zawieszenia to tak naprawdę tłumaczy astrę ze wszystkiego


Słaba jakość?
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Mar 2014, 09:14

I trochę zbierając twoja wypowiedź do sedna:
* ford to skrabonka niezależnie od modelu, silnika i skrzyni
* okazyjna cena wynika np. z częstych problemów tej marki
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Mar 2014, 09:48

Ja mam Mondeo i nie mam żadnych problemów. W rodzinie było dużo Fordow.. Taka prawda, jak się kupuje złoma to tak jest. A jakość wykonania jest lepsza niż w przereklamowanym VW czy Audi.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

07 Mar 2014, 10:20

kon146 napisał(a):Ja mam Mondeo i nie mam żadnych problemów. W rodzinie było dużo Fordow.. Taka prawda, jak się kupuje złoma to tak jest. A jakość wykonania jest lepsza niż w przereklamowanym VW czy Audi.


Co do producenta paszczaków to się zgadam, Audi moim zdaniem jest przereklamowane i cena nie wynikająca z niczego, ani to jakość lepsza ani mało awaryjny.

"kon146" Jednak wracając do tematu,:
Jest sens zakup takiego auta jak opisałem czy nie?

Mondeo 2.0 TDCI z automatem, przebieg jest wiarygodny i nie ma 90tys.
Auto jedynie ma do zrobienia coś z hamulcem z tyłu, (jest bezwypadkowe).
Na forum mondeo wyczytałem, że prawdopodobnie problemem jest linka hamulca ręcznego.
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007