Ford Mondeo MK3 opinie

02 Sie 2009, 11:38

Ten u góry to II generacja Mondeo a ten na dole trzecia!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

02 Sie 2009, 20:29

PhantomASA1 napisał(a):Ten u góry to II generacja Mondeo a ten na dole trzecia!

Nie ten, bo nie jesteśmy na Ty . Ten Ford na drugim zdjęciu, to niby 3 generacja . ? Raczej nie . . .

Ford Mondeo MK1 I 1993 - 1996

Zdjęcie

Ford Mondeo MK2 II 1996 - 2000

Zdjęcie

Ford Mondeo MK3 III 2000–2007

Zdjęcie

Ford Mondeo MK4 IV 2007 . . .

Zdjęcie
Austin_Boy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 186
Miejscowość: PTB / NYC

03 Sie 2009, 10:53

tak wlasnie jest :neutral:
dalton ,nie mylic z daltonizmem:)
dalton
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 85
Miejscowość: Wodzislaw Śl
Auto: Audi a4
Silnik: 2.0 bp+ lpg 131 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

03 Sie 2009, 18:24

Tak właśnie nie jest ,mylicie panowie pojęcie Face lifting z generacją modelu.Mondeo I zadebiutowało w 1993r a w 96 przeszło lifting nadwozia(inne reflektory) ale obydwa należą do generacji I,druga generacja pojawiła się w 2000r ,równolegle przez rok produkowane było jeszcze Mondeo I a więc do r.2001 ,trzecia generacja pojawiła się w 2007r.

[ Dodano: Pon Sie 03, 2009 19:27 ]
Austin nie rozumiem ,inaczej nie trybię a jeszcze inaczej no ne kapewu co miało oznaczać to ,ze nie jesteśmy na ty,ten to po jakiemu jest ty?! :?:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

04 Sie 2009, 13:29

Samochód jest następcą Forda Sierry, z którym jednak nie ma nic wspólnego, a zadebiutował w 1993. Rok po debiucie został wybrany Samochodem Roku 1994 (Car of the year), co było dużym sukcesem dla Mondeo i jego konstruktorów. Ford Mondeo przeszedł lifting w 1996. Po tej zmianie zyskał dużo atrakcyjniejszy wygląd, ponieważ poprzedni model był uważany za samochód nudny stylistycznie. W 2000 zadebiutowała trzecia generacja Forda Mondeo. W rok po debiucie zajął on 2. miejsce w konkursie Samochód Roku. Prześcignęła go Alfa Romeo 147, która jest zupełnie innym autem. Mondeo to było zaprojektowane na komputerze (w stylistyce "New Edge Design", znanej z modelu Focus) i dzięki temu konstruktorom opracowanie tego modelu zajęło mniej czasu, a koszty tej inwestycji były niższe.

W 2003 r. Mondeo przeszło kolejny face lifting, tym razem drobniejszy - zmieniono 1500 części. W maju 2005 r. miał miejsce kolejny face lifting. Zmieniono kształt przedniego zderzaka, dodano także pod nim spojler oraz zmieniono grill. Z tyłu zmieniono wygląd świateł (pojawiły się białe wstawki). W 2007 wprowadzono do sprzedaży kolejną generację tego modelu. Przepisane z wikipedi :lol:

[ Dodano: Wto Sie 04, 2009 14:30 ]
prosze czytac ze zrozumieniem tekst :lol:
dalton ,nie mylic z daltonizmem:)
dalton
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 85
Miejscowość: Wodzislaw Śl
Auto: Audi a4
Silnik: 2.0 bp+ lpg 131 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

04 Sie 2009, 20:43

czytając ze zrozumieniem można stwierdzić że ten z 2007 to szósta generacja albo też że w opisie tym występują błędy i pomyłka face liftingu z generacją modelu, skracając - wyszły trzy gen mondeo mk1 93r, mk2 2000, mk3 2007r, z czego mk1 miał jeden lift, mk2 dwa razy był liftowany, mk3 z tego co wiem jeszcze nie był
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 zasad bezpiecznego wyprzedzania
    Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy w dłuższe trasy. Szczególnie w takich warunkach kierowcom przydaje się umiejętność prawidłowego wyprzedzania. O czym należy pamiętać? Wyprzedzanie to manewr, który ...

04 Sie 2009, 22:01

Bodzio widzisz ten Ford nie dawał mi spokoju już dawno,gdyż wlaśnie tak jak Austin docierałem do informacji dokladnie takich jak on podał,myślę sobie do cholery ,przecież te Mondea nie różnią się wiele od siebie dlaczego więc podawane są jako odrębne generacje no i dotarłem do Fachowej litteratury i tam bylo,że dotąd ukazały się trzy generacje Mondeo,dlatego jestem pewien ,Austin na bank podał błędne informacje ale to nie jego wina,można się wpuścić w maliny i ja też bym wpadł w pułapkę Faceliftingu ale przygladając się tym modelom na ulicy myśle sobie do cholery przecież one wiele się nie różnią!Bodzio gdybyś ty napisał ,że wyszły 4 generacje Mondeo to zgłupiałbym całkowicie bo należysz do tych z którymi trzeba się liczyć(opiniami)Pozdrawiam i dzięki za odsiecz!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

04 Sie 2009, 22:16

http://www.motofakty.pl/artykul/ford_mondeo_20_duratorq_tdci_8211_pierwsza_jazda.html
Tu macie artykul o najnowszej generacji Mondeo czyli trzeciej.
dawidbn
Zaawansowany
 
Posty: 777
Miejscowość: Koszalin

04 Sie 2009, 22:36

PhantomASA1, dzięki za docenienie pomylić się łatwo bo nawet na [link do oferty na Allegro wygasł] są rozróżniane 4 generacje (błędnie oczywiście)
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

05 Sie 2009, 06:19

Jea, teraz zromumiałem . ;D

Z ten to była literówka, bo źle przeczytałem "ten u góry" i się pomyliłem, sorry za kłopot . ;P
I love my little gray coupé
for a long time I collecting the cash for it
and MANAGED TO . !
Austin_Boy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 186
Miejscowość: PTB / NYC

05 Sie 2009, 19:11

Austin a cóz złego by sie stało gdybym nawet napisał ty?! :shock: Jest tutaj na forum Gość który Hammerem śmiga i ma jeszcze inne furska full wypas,ludzie dziękują mu za porady zwracając się na ty i on się nie gniewa ,Austin no to jak jest w tych Stanach w końcu ,przecież nick BOY upoważnia cię chyba do przyjmowania na twarz zwrotów typu ,ty?! :wink: Na forum nie ma panów ale już w rozmowach prywatnych tak! :grin:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

06 Sie 2009, 00:38

PhantomASA1 napisał(a):Austin a cóz złego by sie stało gdybym nawet napisał ty?! :shock: Jest tutaj na forum Gość który Hammerem śmiga i ma jeszcze inne furska full wypas,ludzie dziękują mu za porady zwracając się na ty i on się nie gniewa ,Austin no to jak jest w tych Stanach w końcu ,przecież nick BOY upoważnia cię chyba do przyjmowania na twarz zwrotów typu ,ty?! :wink: Na forum nie ma panów ale już w rozmowach prywatnych tak! :grin:


Nie ja się na nikogo nie gniewam, miałem Tego dnia zły humor, a w Stanach bardzo dobrze, dziekuję . ;D Wiem, ze na forum obowiązuje ogólne zwracanie się na Ty i tez uważam, że to dobrze [ można w ten sposób szybciej się dogadać ]. A z tym Fordem to było jakieś jedno wielkie nieporozumienie . ;]

POZDRAWIAM . !
I love my little gray coupé
for a long time I collecting the cash for it
and MANAGED TO . !
Austin_Boy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 186
Miejscowość: PTB / NYC

06 Sie 2009, 16:35

jesli w 96 roku mondziak przeszedl tylko drobne zmiany i nadal jest mk1 to prosze w sklepie kupic jaka czesc do forda mk1 z 97roku.Powodzenia , :wink:
dalton ,nie mylic z daltonizmem:)
dalton
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 85
Miejscowość: Wodzislaw Śl
Auto: Audi a4
Silnik: 2.0 bp+ lpg 131 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

06 Sie 2009, 19:00

dalton napisał(a):jesli w 96 roku mondziak przeszedl tylko drobne zmiany i nadal jest mk1 to prosze w sklepie kupic jaka czesc do forda mk1 z 97roku.Powodzenia , :wink:
To jest tak na logikę biorąc,te Mk to zgoda niech sobie bedą czyli Mk1,Mk2 I generacja,Mk3 II gen oraz Mk4 III generacja modelu .Wtedy jest wszystko jasne,ja tylko nie mogłem pogodzić się z tym rzymskim oznaczeniem cyfry IV przy obecnej generacji Mondeo!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

31 Maj 2010, 13:25

witam wszystkich :wink: mam pytanko a mianowicie : posiadam forda mondeo 2.0 tdci (130)rok 2002 tzw. zyleta , kupilem drugiego f.mondeo kombi rowniez 2.0 tdci rok2004 z tym ze 115 koni z padnietym sprzeglem...wiec teraz pytanie brzmi czy moge zamienic silnik 130 konny do tego kombi w ktorym jest 115 konny silnik? czy moc jest przypisana do silnika czy jest to kwestia ustawien komputera? bo jesli tak to ten 130 konny bedzie mial w kombi tylko 115 o ile dobrze rozumiem....pomozcie...
badi
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: piwniczna