Ford Mondeo MK3 opinie

Ford Mondeo MK3 opinie

16 Lip 2009, 20:46

Wiam, zastanawiam sie nad kupnem mondeo mk3 w dieslu i chcialem sie was zapytac czy macie jakies doswiadczenie z tym modelem i z tym silinikemi jakie sa wasze odczucia odnosnie tego auta, pozdro z gory dzieki
gillette
Nowicjusz

19 Lip 2009, 07:24

Nie uzyskasz miarodajnych ocen w tym momencie gdyż to Mondeo musi się trochę po poniewierać po świecie,nikt nie odważy się dawać ocen autu,które dopiero od niedawna szoruje nasze pałyzgi :twisted: Według mnie to najpiękniejszy samochód w swej klasie i pamiętaj o jednym mk2 wykasowało nawet Hondę Accord,uzyskało wyższą notę o pół punktu ale wyższą.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

20 Lip 2009, 13:25

Chyba ci się kolego powyżej pomyliło mondeo mk3 z nowym mk4, bo wydaje mi się że masz na myśli to najnowsze produkowane od 2007roku.
pirlo333
Początkujący

20 Lip 2009, 19:37

Chwileczkę ,na temat Mondeo wiem wiele,Mondeo I było produkowane od r.93 do 2000,Mondeo II do r.2007 a Mondeo III od 2007.Kto jest w błędzie?!Mondeo I przeszło facelifting w 96 r(inne światła)ale nie spowodowało to powstania następcy,czyli dotąd powstały 3 generacje Mondeo a nie cztery.Chyba,ze poliftingowy model otrzymał oznaczenie MK2 to zmienia postać rzeczy,ja Mondeo 3 kojarzę z autem produkowanym obecnie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

20 Lip 2009, 19:39

Po liftngu to MK2, od 2000 r, to MK3 a teraz wyszedł MK4.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

23 Lip 2009, 20:22

No to wszystko na temat Diesli Mondeo Mk3:Samochód wysokiej jakości,wysoko oceniany,jesli Diesel to TDDi(nie common rail)Jak ocenia ten samochód Fachowiec czyli Grzegorz Kubiak z ASO Forda?!Auto jest funkcjonalne ,komfortowe,przed zakupem polecam wizytę w ASO w celu weryfikacji stanu auta (koszt 120 zł :grin: )W Dieslach po dopłacie 200 zł można sprawdzić kompleksowo stan aparatury wtryskowej.To tyle Fachowiec Diesle z common ral są b.wrażliwe na jakość paliwa ,koszt awarii aparatury wtryskowej oscyluje w granicach 5ooo zł.Problemem jest tylko dostępność Diesli TDDi,takich samochodów jest mało w ofertach(te silniki są głośnawe)
PhantomASA1
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR
    Toyota zademonstrowała produkcyjną wersję hybrydowego crossovera C-HR na targach w Genewie w marcu tego roku. Świat poznał wygląd auta z zewnątrz i pierwsze szczegóły specyfikacji, jednak producent nie pokazał jeszcze ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

• 24 Lip 2009, 10:01

no to sie troche rozjasnilo na temat silnika, tez tak myslalem ze TDDi bedzie bardziej rozsadnym wyborem(ze wzgledu na ewentualne koszty napraw), dzieki, troche sie dowiedzialem :wink:
    gillette
    Nowicjusz

24 Lip 2009, 19:41

Trochę?!Może być więcej :wink: Następca czyli Mondeo III albo mk 4 po waszemu wykosił wszystkie bryki włącznie z AUDI A4 oraz Mercedesem C na czele :shock: No ale my o mk 3,uwaga na rdzę na rantach drzwi,stan łaczników stabilizatora oraz poduszek tylnego zawieszenia,pamiętaj że Ford daje gwarancję 12 letnią na perforację nadwozia ale warunek jest jeden czyli coroczny przegląd nadwozia w ASO Forda(koszt 40 zł :grin: )Wszystkie silniki mają łańcuchy rozrzadu ,silniki TDDi posiadają wtrysk bezpośredni ale z rotacyjną pompą paliwa :grin: ,bardzo ważne :!: Nigdy nie ciągnąć na maksa,silniki Diesla tego nie lubią(chyba wszystkie),zawieszenie sztywno zestrojone ,pewnie się prowadzi,precyzyjny układ kierowniczy ,to dość zaawansowane technicznie auto lubiące z tego powodu Fachowców.Samochod wyżej notowany i lepszy od Hondy Accord chociażby.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

24 Lip 2009, 20:26

Nie wiem czemu się upierasz przy swoim błędnym przekonaniu z tym mk3 mk4, poczytaj sobie jakieś fora forda albo chociażby wikipedie polską lub zagraniczną a przekonasz się że nie masz racji. Nawiasem mówiąc jak czytam twoje wypowiedzi mam nieodparte wrażenie że masz bogatą prasę motoryzacyjną i przepisujesz tu kawałki artykułów.
    pirlo333
    Początkujący

24 Lip 2009, 20:33

[ Dodano: Pią Lip 24, 2009 20:34 ]
    PhantomASA1 napisał(a):Trochę?!Może być więcej :wink: Następca czyli Mondeo III albo mk 4 po waszemu wykosił wszystkie bryki włącznie z AUDI A4 oraz Mercedesem C na czele :shock: No ale my o mk 3,uwaga na rdzę na rantach drzwi,stan łaczników stabilizatora oraz poduszek tylnego zawieszenia,pamiętaj że Ford daje gwarancję 12 letnią na perforację nadwozia ale warunek jest jeden czyli coroczny przegląd nadwozia w ASO Forda(koszt 40 zł :grin: )Wszystkie silniki mają łańcuchy rozrzadu ,silniki TDDi posiadają wtrysk bezpośredni ale z rotacyjną pompą paliwa :grin: ,bardzo ważne :!: Nigdy nie ciągnąć na maksa,silniki Diesla tego nie lubią(chyba wszystkie),zawieszenie sztywno zestrojone ,pewnie się prowadzi,precyzyjny układ kierowniczy ,to dość zaawansowane technicznie auto lubiące z tego powodu Fachowców.Samochod wyżej notowany i lepszy od Hondy Accord chociażby.

pirlo333 napisał(a):Nie wiem czemu się upierasz przy swoim błędnym przekonaniu z tym mk3 mk4, poczytaj sobie jakieś fora forda albo chociażby wikipedie polską lub zagraniczną a przekonasz się że nie masz racji. Nawiasem mówiąc jak czytam twoje wypowiedzi mam nieodparte wrażenie że masz bogatą prasę motoryzacyjną i przepisujesz tu kawałki artykułów.

Nie będę się kłócił powiem tylko, że Ford mondeo mk3, to ładny w miarę szybki i przyjemny samochód. ;D
    I love my little gray coupé
    for a long time I collecting the cash for it
    and MANAGED TO . !
    Austin_Boy
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: PTB / NYC

24 Lip 2009, 22:14

Dotąd powstały 3 generacje Forda Mondeo a nie 4 ,niefachowe informacje na innych forach mnie nie interesują ,facelifting w postaci zmiany świateł mnie nie interesuje !Bogatą prasę motoryzacyjną?!Mam w głowie,mam swietną pamięć a motoryzacja to mój konik,wiem na temat bryk prawie wszystko,nie mam czasu siedzieć nad prasą i przepisywać a ty miałbyś?!Pirlo powstały 3 generacje Mondeo a nie 4!!! Tym Fordo znawcom ,którzy uważają Mondeo pierwszej generacji i to po faceliftingu za następną generację mogę poradzić by pozbyli się błędnych przekonań! Ach o ile dobrze pamiętam pewnym modyfikacjom uległy jeszcze silniki,jeśli kogoś boli ,że Mondeo III czyli to produkowane obecnie jest najlepszym samochodem w swej klasie na swiecie to panowie przykro mi ,musicie trzeżwiej spojrzeć na to co Ford wyprawia z Oplem! Tzn sam bez Opla.Opel osobno.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

25 Lip 2009, 00:03

PhantomASA1 napisał(a):Dotąd powstały 3 generacje Forda Mondeo a nie 4 ,niefachowe informacje na innych forach mnie nie interesują ,facelifting w postaci zmiany świateł mnie nie interesuje ! [...]

Racja, zagadzam się z Tobą. Bardzo nie lubię jak ktoś myli generacje danego samochodu z FaceLiftingiem, tez informacje mam w głowie i nic nie przepisuje z durnych gazet. I za to PLUS . ! ;D
    and MANAGED TO . !
    Austin_Boy
    Początkujący
    Awatar użytkownika

25 Lip 2009, 16:21

Austin Chłopaku :wink: o to przecież chodzi by rzucić na forum konkrety w pigułce ,recenzje tysięcy użytkowników( a nie tylko jednego sąsiada),recenzje mechaników oraz ocenę DEKRY by porównać potem czy wszystko się zgadza,przepisanie tylko jakiejś recenzji z gazety to za mało ,podam przykład w jednej kiedyś przeczytałem że Peugeot 607 to auto niskiej jakości a w innej ,że wysokiej jakości :shock: Mamy na forum TRADELUXA ,ktory jeżdzi takim samochodem a ponieważ na pewno on nie wsiadłby do byle jakiej bryki gdyż zna wszystkie auta od kuchni jak żaden z nas ,wnioski wyciągnąłem sam ,bałbym się tego Peugeota w wersji wypasionej ,przeładowanego elektroniką ,poza tym ten samochód nie jest zły.Pirlo wydaje się ,ze wszystko jest proste ,podajesz przeczytane fakty i po sprawie,musisz jednak uzyskać informacje od praktyków czy te informacje są prawdziwe i czy potwierdzają wywody teoretyczne.Teraz np.zbieram informacje na temat Mercedesa CL 500 już ponad miesiąc,po takim czasie dopiero mam jakie takie pojęcie o tym samochodzie gdyż gazetowe informacje są bardzo ubogie a w internecie nie ma za wiele ,na fora nie wchodzę gdyż pojedyncze recenzje mnie nie interesują ,bywają diametralnie sprzeczne,jeden chwali za coś tam a drugi gani za to samo! Pirlo, to nie jest wszystko takie proste jak ty myślisz.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

normalnie smiech ;)

29 Lip 2009, 19:44

witam,

Najnowsza generacja mondeo, to generacja IV .
    Generacja III przeszła tzw. facelifting na przełomie lat 2003/2004.
    Pomykam Mondeo MKIII 2.5 V6 z 2003 roku i trochę się tym tematem interesowałem.

pozdrawiam,
    czarls76
    Nowicjusz

Miejscowość: Londyn/Ostrow Wlkp.

Re: normalnie smiech ;)

30 Lip 2009, 20:09

czarls76 napisał(a):witam,

Najnowsza generacja mondeo, to generacja IV .
    Generacja III przeszła tzw. facelifting na przełomie lat 2003/2004.
    Pomykam Mondeo MKIII 2.5 V6 z 2003 roku i trochę się tym tematem interesowałem.

pozdrawiam,

W 2003 r. Mondeo przeszło kolejny face lifting, tym razem drobniejszy - zmieniono 1500 części. W maju 2005 r. miał miejsce kolejny face lifting. Zmieniono kształt przedniego zderzaka, dodano także pod nim spojler oraz zmieniono grill. Z tyłu zmieniono wygląd świateł (pojawiły się białe wstawki). W 2007 wprowadzono do sprzedaży kolejną generację tego modelu.

Ford Mondeo MK3 III 2000 - 2007

Image

Ford Mondeo MK3 IV 2007 - . . .

Image
    and MANAGED TO . !
    Austin_Boy
    Początkujący
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać