Ford Mondeo MK3 opinie

16 Lip 2009, 19:46

Wiam, zastanawiam sie nad kupnem mondeo mk3 w dieslu i chcialem sie was zapytac czy macie jakies doswiadczenie z tym modelem i z tym silinikemi jakie sa wasze odczucia odnosnie tego auta, pozdro z gory dzieki
gillette
Nowicjusz
 
Posty: 24

19 Lip 2009, 06:24

Nie uzyskasz miarodajnych ocen w tym momencie gdyż to Mondeo musi się trochę po poniewierać po świecie,nikt nie odważy się dawać ocen autu,które dopiero od niedawna szoruje nasze pałyzgi :twisted: Według mnie to najpiękniejszy samochód w swej klasie i pamiętaj o jednym mk2 wykasowało nawet Hondę Accord,uzyskało wyższą notę o pół punktu ale wyższą.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

20 Lip 2009, 12:25

Chyba ci się kolego powyżej pomyliło mondeo mk3 z nowym mk4, bo wydaje mi się że masz na myśli to najnowsze produkowane od 2007roku.
pirlo333
Początkujący
 
Posty: 128

20 Lip 2009, 18:37

Chwileczkę ,na temat Mondeo wiem wiele,Mondeo I było produkowane od r.93 do 2000,Mondeo II do r.2007 a Mondeo III od 2007.Kto jest w błędzie?!Mondeo I przeszło facelifting w 96 r(inne światła)ale nie spowodowało to powstania następcy,czyli dotąd powstały 3 generacje Mondeo a nie cztery.Chyba,ze poliftingowy model otrzymał oznaczenie MK2 to zmienia postać rzeczy,ja Mondeo 3 kojarzę z autem produkowanym obecnie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

20 Lip 2009, 18:39

Po liftngu to MK2, od 2000 r, to MK3 a teraz wyszedł MK4.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

23 Lip 2009, 19:22

No to wszystko na temat Diesli Mondeo Mk3:Samochód wysokiej jakości,wysoko oceniany,jesli Diesel to TDDi(nie common rail)Jak ocenia ten samochód Fachowiec czyli Grzegorz Kubiak z ASO Forda?!Auto jest funkcjonalne ,komfortowe,przed zakupem polecam wizytę w ASO w celu weryfikacji stanu auta (koszt 120 zł :grin: )W Dieslach po dopłacie 200 zł można sprawdzić kompleksowo stan aparatury wtryskowej.To tyle Fachowiec Diesle z common ral są b.wrażliwe na jakość paliwa ,koszt awarii aparatury wtryskowej oscyluje w granicach 5ooo zł.Problemem jest tylko dostępność Diesli TDDi,takich samochodów jest mało w ofertach(te silniki są głośnawe)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Autentyczny i komfortowy SUV na drogę i w teren
    Duster zyskał wyposażenie, które ułatwia mu poruszanie się zarówno w mieście, jak i z dala od przetartych szlaków. Zachowuje doskonałą zdolność do pokonywania przeszkód terenowych, która ...
    Volvo rozwija auta elektryczne - ładowanie w 90 minut
    Nowe, elektryczne Volvo C30 przyspiesza do 70 km/h w 5,9 sek., a ładowanie jego baterii zajmuje tylko 90 minut. Skrócenie czasu ładowania i polepszenie osiągów aut elektrycznych stało się możliwe dzięki współpracy ...

24 Lip 2009, 09:01

no to sie troche rozjasnilo na temat silnika, tez tak myslalem ze TDDi bedzie bardziej rozsadnym wyborem(ze wzgledu na ewentualne koszty napraw), dzieki, troche sie dowiedzialem :wink:
gillette
Nowicjusz
 
Posty: 24

24 Lip 2009, 18:41

Trochę?!Może być więcej :wink: Następca czyli Mondeo III albo mk 4 po waszemu wykosił wszystkie bryki włącznie z AUDI A4 oraz Mercedesem C na czele :shock: No ale my o mk 3,uwaga na rdzę na rantach drzwi,stan łaczników stabilizatora oraz poduszek tylnego zawieszenia,pamiętaj że Ford daje gwarancję 12 letnią na perforację nadwozia ale warunek jest jeden czyli coroczny przegląd nadwozia w ASO Forda(koszt 40 zł :grin: )Wszystkie silniki mają łańcuchy rozrzadu ,silniki TDDi posiadają wtrysk bezpośredni ale z rotacyjną pompą paliwa :grin: ,bardzo ważne :!: Nigdy nie ciągnąć na maksa,silniki Diesla tego nie lubią(chyba wszystkie),zawieszenie sztywno zestrojone ,pewnie się prowadzi,precyzyjny układ kierowniczy ,to dość zaawansowane technicznie auto lubiące z tego powodu Fachowców.Samochod wyżej notowany i lepszy od Hondy Accord chociażby.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Lip 2009, 19:26

Nie wiem czemu się upierasz przy swoim błędnym przekonaniu z tym mk3 mk4, poczytaj sobie jakieś fora forda albo chociażby wikipedie polską lub zagraniczną a przekonasz się że nie masz racji. Nawiasem mówiąc jak czytam twoje wypowiedzi mam nieodparte wrażenie że masz bogatą prasę motoryzacyjną i przepisujesz tu kawałki artykułów.
pirlo333
Początkujący
 
Posty: 128

24 Lip 2009, 19:33

[ Dodano: Pią Lip 24, 2009 20:34 ]
PhantomASA1 napisał(a):Trochę?!Może być więcej :wink: Następca czyli Mondeo III albo mk 4 po waszemu wykosił wszystkie bryki włącznie z AUDI A4 oraz Mercedesem C na czele :shock: No ale my o mk 3,uwaga na rdzę na rantach drzwi,stan łaczników stabilizatora oraz poduszek tylnego zawieszenia,pamiętaj że Ford daje gwarancję 12 letnią na perforację nadwozia ale warunek jest jeden czyli coroczny przegląd nadwozia w ASO Forda(koszt 40 zł :grin: )Wszystkie silniki mają łańcuchy rozrzadu ,silniki TDDi posiadają wtrysk bezpośredni ale z rotacyjną pompą paliwa :grin: ,bardzo ważne :!: Nigdy nie ciągnąć na maksa,silniki Diesla tego nie lubią(chyba wszystkie),zawieszenie sztywno zestrojone ,pewnie się prowadzi,precyzyjny układ kierowniczy ,to dość zaawansowane technicznie auto lubiące z tego powodu Fachowców.Samochod wyżej notowany i lepszy od Hondy Accord chociażby.


pirlo333 napisał(a):Nie wiem czemu się upierasz przy swoim błędnym przekonaniu z tym mk3 mk4, poczytaj sobie jakieś fora forda albo chociażby wikipedie polską lub zagraniczną a przekonasz się że nie masz racji. Nawiasem mówiąc jak czytam twoje wypowiedzi mam nieodparte wrażenie że masz bogatą prasę motoryzacyjną i przepisujesz tu kawałki artykułów.


Nie będę się kłócił powiem tylko, że Ford mondeo mk3, to ładny w miarę szybki i przyjemny samochód. ;D
I love my little gray coupé
for a long time I collecting the cash for it
and MANAGED TO . !
Austin_Boy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 186
Miejscowość: PTB / NYC

24 Lip 2009, 21:14

Dotąd powstały 3 generacje Forda Mondeo a nie 4 ,niefachowe informacje na innych forach mnie nie interesują ,facelifting w postaci zmiany świateł mnie nie interesuje !Bogatą prasę motoryzacyjną?!Mam w głowie,mam swietną pamięć a motoryzacja to mój konik,wiem na temat bryk prawie wszystko,nie mam czasu siedzieć nad prasą i przepisywać a ty miałbyś?!Pirlo powstały 3 generacje Mondeo a nie 4!!! Tym Fordo znawcom ,którzy uważają Mondeo pierwszej generacji i to po faceliftingu za następną generację mogę poradzić by pozbyli się błędnych przekonań! Ach o ile dobrze pamiętam pewnym modyfikacjom uległy jeszcze silniki,jeśli kogoś boli ,że Mondeo III czyli to produkowane obecnie jest najlepszym samochodem w swej klasie na swiecie to panowie przykro mi ,musicie trzeżwiej spojrzeć na to co Ford wyprawia z Oplem! Tzn sam bez Opla.Opel osobno.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Lip 2009, 23:03

PhantomASA1 napisał(a):Dotąd powstały 3 generacje Forda Mondeo a nie 4 ,niefachowe informacje na innych forach mnie nie interesują ,facelifting w postaci zmiany świateł mnie nie interesuje ! [...]

Racja, zagadzam się z Tobą. Bardzo nie lubię jak ktoś myli generacje danego samochodu z FaceLiftingiem, tez informacje mam w głowie i nic nie przepisuje z durnych gazet. I za to PLUS . ! ;D
I love my little gray coupé
for a long time I collecting the cash for it
and MANAGED TO . !
Austin_Boy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 186
Miejscowość: PTB / NYC

25 Lip 2009, 15:21

Austin Chłopaku :wink: o to przecież chodzi by rzucić na forum konkrety w pigułce ,recenzje tysięcy użytkowników( a nie tylko jednego sąsiada),recenzje mechaników oraz ocenę DEKRY by porównać potem czy wszystko się zgadza,przepisanie tylko jakiejś recenzji z gazety to za mało ,podam przykład w jednej kiedyś przeczytałem że Peugeot 607 to auto niskiej jakości a w innej ,że wysokiej jakości :shock: Mamy na forum TRADELUXA ,ktory jeżdzi takim samochodem a ponieważ na pewno on nie wsiadłby do byle jakiej bryki gdyż zna wszystkie auta od kuchni jak żaden z nas ,wnioski wyciągnąłem sam ,bałbym się tego Peugeota w wersji wypasionej ,przeładowanego elektroniką ,poza tym ten samochód nie jest zły.Pirlo wydaje się ,ze wszystko jest proste ,podajesz przeczytane fakty i po sprawie,musisz jednak uzyskać informacje od praktyków czy te informacje są prawdziwe i czy potwierdzają wywody teoretyczne.Teraz np.zbieram informacje na temat Mercedesa CL 500 już ponad miesiąc,po takim czasie dopiero mam jakie takie pojęcie o tym samochodzie gdyż gazetowe informacje są bardzo ubogie a w internecie nie ma za wiele ,na fora nie wchodzę gdyż pojedyncze recenzje mnie nie interesują ,bywają diametralnie sprzeczne,jeden chwali za coś tam a drugi gani za to samo! Pirlo, to nie jest wszystko takie proste jak ty myślisz.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

29 Lip 2009, 18:44

witam,

Najnowsza generacja mondeo, to generacja IV .
Generacja III przeszła tzw. facelifting na przełomie lat 2003/2004.
Pomykam Mondeo MKIII 2.5 V6 z 2003 roku i trochę się tym tematem interesowałem.

pozdrawiam,
czarls76
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Londyn/Ostrow Wlkp.

30 Lip 2009, 19:09

czarls76 napisał(a):witam,

Najnowsza generacja mondeo, to generacja IV .
Generacja III przeszła tzw. facelifting na przełomie lat 2003/2004.
Pomykam Mondeo MKIII 2.5 V6 z 2003 roku i trochę się tym tematem interesowałem.

pozdrawiam,


W 2003 r. Mondeo przeszło kolejny face lifting, tym razem drobniejszy - zmieniono 1500 części. W maju 2005 r. miał miejsce kolejny face lifting. Zmieniono kształt przedniego zderzaka, dodano także pod nim spojler oraz zmieniono grill. Z tyłu zmieniono wygląd świateł (pojawiły się białe wstawki). W 2007 wprowadzono do sprzedaży kolejną generację tego modelu.

Ford Mondeo MK3 III 2000 - 2007

Zdjęcie

Ford Mondeo MK3 IV 2007 - . . .

Zdjęcie
I love my little gray coupé
for a long time I collecting the cash for it
and MANAGED TO . !
Austin_Boy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 186
Miejscowość: PTB / NYC