Ford orion (91r.) 1,6 gaśnie gdy wbijam na luz Pomocy!!!

Ford orion (91r.) 1,6 gaśnie gdy wbijam na luz Pomocy!!!

16 Lis 2010, 18:39

Witam wszystkich mam forda oriona z 91 roku to jest silnik na wtrysku 1.6 8v. Kupiłem ostatnio właśnie to autko no i pojawił się problem a mianowicie to że podczas jazdy gdy silnik się już nagrzeje i wbijam na luz to obroty spadają i silnik gaśnie, gdy go odpalę wtedy chodzi równo ale później dzieje się to samo, nie wiem co się z nim dzieje, może stał parę miesięcy nie ruszany.
mateusz
matmaz28
Nowicjusz

Miejscowość: lubin

Re: Ford orion (91r.) 1,6 gaśnie gdy wbijam na luz Pomocy!!!

16 Lis 2010, 22:27

Przy jakich obrotach wbijasz luz jak ww?
Leopard
Początkujący

Miejscowość: zachodniopomorskie

Re: Ford orion (91r.) 1,6 gaśnie gdy wbijam na luz Pomocy!!!

19 Lis 2010, 20:18

dzieje się to gdy silnik się już nagrzeje np jak dojeżdżam do świateł najpierw redukcja biegami potem luz a obroty spadają i gaśnie odpalam go znowu wtedy chodzi normalnie, nie wiem może to jest wina akumulatora albo kabli, bo świece wymieniłem i przewody zapłonowe wyczyściłem. zastanawiam się jeszcze nad sonda lambda lub przepływomierzem no i jeszcze silniczek krokowy wyczyściłem, może to tesco-we paliwo tak na niego działa..
mateusz
matmaz28
Nowicjusz

Miejscowość: lubin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza
    Nissan wprowadził właśnie do sprzedaży nową, specjalną odmianę miejskiego modelu Micra. Wersja N-Tec wyróżnia się nową stylizacją nadwozia i wnętrza, a także zmodernizowanymi rozwiązaniami technicznymi. Jest też bardzo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006