FORDc max po remoncie siln. kontrolka silnika 1.8 POMOCY

23 Mar 2013, 21:39

Witam posiadam forda focusa c maxa 2005r 1.8 benzyna 125k/m

3 dni temu odebrałem auto od mechanika miał
Wymienione
-uszczelniacze
-pierścienie
-uszczelkę pod głowicą
-swiece

zrobiłem ok 250km/ nie przekraczając 3.000tys/obrotów (bo nowe pierścienie) i tu nagle dzis odpalam samochód pojechałem do sklepu silnik sie troszkę rozgrzał wracam z sklepu odpalam a tu kontrolka silnika sie zapaliła i nie gasnie ....

Nie odnotowując żadnych spadków mocy szarpań drgawek nic nie wiem co to może byc POMOCY

ps/ Zalali mi jakis niebieski płyn do chłodnice ale jak patrze na górze pojemnika od płynu chłodniczego taki jakby jest czarny osad ale tylko na pokrywie pojemnika (nie korku) wsadziłem biała chusteczkę do płynu zamoczyłem nie było na niej oleju .. nie wiem czy to jakieś opary na tej pokrywce ... ale skupmy sie na tej kontrolce bo nie wiem co jest i czy mogę jeździć ps... po zakonczeniu jazdy taki dziwny zapach jest z pod maski jak by plastik czy coś może jestem przewrażliwiony sam nie wiem ..... co myslicie

Teraz znalazłem informacje w obsłudze pojazdu która brzmi

" oglądnijcie te zdjęcie co mam myslec panikuje ://

http://sendfile.pl/291765/C_max.jpg :/
BNA
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 48
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Kraków

23 Mar 2013, 22:28

Ja zawsze w takich przypadkach proponuję sprawdzić jaki błąd się wyświetla. Można to zrobić za pomocą testu zegarów, albo poprostu podłączyć się pod komputer. Dodam, że za pomocą testu zegarów ( jeżeli to możliwe w twoim samochodzie ) nie wychodzą wszystkie błędy ).
W inny sposób nie rozwiążemy tego problemu, ponieważ ta kontrolka oznacza całe mnóstwo błędów.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Mar 2013, 10:05

Naciśnij i przekręć równocześnie kasację licznika kilometrów dziennych ,i stacyjkę w położenie 2 :)

Chyba tak się to robi :wink:

Ale tak jak napisał przedmówca nie każdy ford to posiada
seba002
Początkujący
 
Posty: 157
Prawo jazdy: 07 01 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Alfa Romeo 147
Silnik: TS 1.6 105KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

25 Mar 2013, 18:46

Typowe brudasy, nie przeczyścili wężyków chłodzących bo po co :)
Ten czarny osad to jest olej, a silnik informuje cie o złym chłodzeniu silnika, im sie nie chciało poświęcić 10 minut, teraz ty 4 godziny musisz płukać system chłodzący. ( kup sobie koncentrat 50/50 płynu, wlewaj, spuszczaj, wlewaj spuszczaj, puki nie będzie czysty.
CośTamWiem
Początkujący
 
Posty: 93
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Zipp Vapor >50
Silnik: coś koło 0,3 2KM :)
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Mar 2013, 19:46

wg czasopisma MOTOR nr 10/2013 w Twoim samochodzie nie da się ręcznie skasować inspekcji,
zoltrex
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 01 01 1993
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: mazda 323 F
Silnik: 1,5 88 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

27 Mar 2013, 16:18

CośTamWiem napisał(a):Typowe brudasy, nie przeczyścili wężyków chłodzących bo po co :)
Ten czarny osad to jest olej, a silnik informuje cie o złym chłodzeniu silnika, im sie nie chciało poświęcić 10 minut, teraz ty 4 godziny musisz płukać system chłodzący. ( kup sobie koncentrat 50/50 płynu, wlewaj, spuszczaj, wlewaj spuszczaj, puki nie będzie czysty.

Też tak myślę. Tak czy siak na czytanie i kasowanie błędów sobie pojedź. Zdjęcie mi nie odpala. I raczej nie masz się czym martwić.
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samodzielna wymiana oleju silnikowego
    Dla osób lubiących samodzielnie naprawiać samochody, wymiana oleju silnikowego nie jest żadnym problemem. Jednak coraz więcej osób wybiera profesjonalne warsztaty takie jak Euromaster. Nic dziwnego, standardy ...
    Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat
    Tegoroczne edycje targów motoryzacyjnych pokazały, że producenci samochodów podczas prac koncepcyjnych wciąż poszukują niestandardowych rozwiązań. Które z nich okażą się trafne, zweryfikuje czas. Eksperci ...