Formalności po zakupie auta. POMOCY !!

Formalności po zakupie auta. POMOCY !!

28 Lip 2008, 20:11

A więc wygląda to tak, ze zakupiłem tydzień temu autko od osoby fizycznej. Ubezpieczenie poprzedniego właściciela jest ważne do 31.09.2008, czyli dobre 2 miesiące. Z tego co czytałem niżej, to nie ma żadnych problemów ( nalezy udać się do ubezpieczyciela i opłacić różnice w składkach ) w przypadku gdy auto było zarejestrowane w tym samym powiecie. U mnie wygląda to tak, ze autko kupiłem 200km od miejsca mojego zameldowania.

Wiem, ze muszę w urzędzie opłacić w tym tygodniu 2% wartośći auta, następnie przerejestrować i co dalej ? Z tym udać się do TU i spisać aneks do poprzedniej polisy ? Każdy twierdzi inaczej, a i kobietka do której dzisiaj dzowniłem ( jej pieczatka była na polisie ) sama do końca nie wiedziała co mam z tym zrobić.
worldwar
Początkujący
 
Posty: 98
Rejestracja: 04 Kwi 2008, 17:03
Miejscowość: Leszno/Wro

Re: Formalności po zakupie auta. POMOCY !!

28 Lip 2008, 20:45

Kolejne pytanie, czy płatność w urzędzie to 2% wart. auta, czy oni sami obliczają sobie wg. swoich cenników tą kwotę ?

Nastepne, czy jest opcja by tą płatność wykonał ktoś za mnie ? Nie jest mi na rękę jechać do mojego miasta i się z tym babrać, bo pracuję daleko od domu.
worldwar
Początkujący
 
Posty: 98
Rejestracja: 04 Kwi 2008, 17:03
Miejscowość: Leszno/Wro
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto
  Szron na szybach, temperatury spadające poniżej zera i pierwsze opady śniegu oznaczają jedno – to ostatni dzwonek, aby przygotować swoje auto do zimy. Okres zimowy jest nie tylko testem dla aut, ale w szczególności ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti