Fotoradary

fotoradary

07 Lut 2010, 20:58

mam pytanie odnosniie tych urzadzen,

Wczoraj wieczorem jak wjezdzałem na wioske poprzedzajaca moje miasto, miałem niestety ze 130km/h czyli o 80 za duzo co za grozi mi 500 zł i 10 pkt karnych.

Pytanie brzmi:

czy kazdy fotoradar ktory błyska, robi zdjecie i wszystko rejestruje czy zdarzaja sie takie ze błyskaja ale nie działaja i nic nie zapisuja.

Jestem cholernie zmartwiony, bo przez głupote i brak koncentracji moge niezle zabulic.

Nigdy na trasie nie przekraczam 110km a teraz przed miastem miałem 130 bo cos tam testowałem. No i mi błysneło na niebiesko tak jakby piorun.
bartek0386h
Początkujący

Miejscowość: Mazury

Re: Fotoradary

07 Lut 2010, 21:03

Raczej jak błyśnie to zrobi Ci fotkę na pamiątkę. Nie słyszałem o tym, żeby nie zrobił fotki jak błysną. Trudno :) Się naważyło piwa, teraz trzeba je wypić. Szerokości.
Burning
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: Nie mam

07 Lut 2010, 21:13

No jak błysło to raczej nastawiaj się na mandacik. Jak przedmówca- zdaża się ;) chociaż 130 to dość szybko na 50 :lol:
eaxene
Aktywny

Miejscowość: Toruń

07 Lut 2010, 22:39

Szykuj kasę :lol:
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

07 Lut 2010, 23:55

wygląda na to że dostaniesz mandacik na który zasłużyłeś - brak koncentracji - dobre :mrgreen:
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia

07 Lut 2010, 23:59

Trudno ;] Każdemu może się zdarzyć. Co jak co ale jutro może nas to samo spotkać :P
Burning
Początkujący
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Drogo, szybko i luksusowo - zestawienie wyjątkowych coupe! Drogo, szybko i luksusowo - zestawienie wyjątkowych coupe!
    Tendencje wzrostowe w segmencie samochodów premium są mocno widoczne na rynku polskim od dobrych kilku lat. Sprzedaż rośnie systematycznie, dzięki czemu według danych pochodzących z raportu PZPM, w roku 2015 auta luksusowe ...

• Re: Fotoradary

08 Lut 2010, 09:59

Nie każdy fotoradar który błyska, robi djęcia. W skrzynkach na fotoradary są wkładane same flesze, które uruchamiaja się przy określonej prędkości. A nawet nie tyle prędkości co czułości na ruch. Działa to coś jak czujnik ruchu przy halogenie oświetlającym wejście do podwórka czy garażu. Ale to, czy zrobił zdjęcie czy nie to nie jest nigdy do końca pewne... Pozostaje ci tylko czekać.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

08 Lut 2010, 10:58

O prosze- że czasem błyska a mandat nie przychodzi to wiedziałem. Ale byłem pewien, że to zdjęcia się gubią w czasie obróbki, a nie że to sam flesz. Zawsze jakaś nadzieja ;)
    eaxene
    Aktywny

Miejscowość: Toruń

Re: fotoradary

08 Lut 2010, 11:50

to teraz bede miał kilka tygodni niepewnosci, za te 500 zł to bym sobie lepiej w autku porobił.

Normalnie zal jaki człowiek jest czasami głupi.

A o tym braku koncentracji to mi chodziło ze nie zauwazyłem ze niedługo znak terenu zabudowanego. Jechałem prawie 140 wiec na samej jezdzie musiałem byc skoncentrowany.

MotoAlbercik narobił mi nadziei aby. :lol:
    bartek0386h
    Początkujący

08 Lut 2010, 14:16

Tak czy inaczej nie usprawiedliwia cię to od twojej głupoty, jak to sam nazwałeś :smile: Szkoda tylko, że wyciągając wnioski ze swojej głupoty patrzysz tylko na punkty i na pieniądze, a nie myślisz o tym, co przy takiej prędkości (nawet poza terenem zabudowanym) mogłeś zrobć. Wystarczy, że pękłaby ci opona... Oczywiście przy prędkości 40 km/h też może pęknąć opona. Ale skutki np. zderzenia z innym samochodem czy nawet spotkanie z drzewem przy prędkości 40 km/h, a np. 90 czy 140 są całkiem inne... Nie myśl w ten sposób, że jadąc szybko i uważając i skupiając się na drodze, możesz uważać, że jedziesz bezpiecznie. Może się zdarzyć wypadek i to nawet nie z twojej winy, a skutki mogą być tragiczne. Jadąc 70 skutki wypadku będą o wiele mniejssze niż jadąc 140 - przy 70 poszkodowany może przeżyć wypadek, a przy 140 te szanse są o wiele mniejsze.
    TAk więc warto jeździć wolniej nie tylko ze względu na mandaty - jest coś o wiele cenniejszego niż największy mandat i te punkty - ludzkie zdrowie i życie. Weź to sobie do serca.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

08 Lut 2010, 19:01

To zapewne cenna wiadomość dla piratów drogowych. Okazuje się, że zimą i w czasie deszczu nie działają niektóre fotoradary!

Wystarczy, że temperatura spadnie poniżej -10 stopni Celsjusza i amatorzy szybkiej jazdy mogą się czuć bezkarni - informuje „Głos Pomorza”. Producenci fotoradarów nie przewidzieli, że będą one pracować w czasie mrozów. Przy -15 stopniach Celsjusza urządzenia do walki z kierowcami zamarzają! Ale nie tylko dlatego fotoradary w czasie mrozów nie robią zdjęć piratom drogowym. Okazuje się, że działają tylko w bezpiecznym czasie, a dokładnie w sprzyjających warunkach atmosferycznych.

A co jeśli kierowca dostanie po oczach w trudnych warunkach i fotoradar zarejestruje przekroczenie prędkości? Są duże szanse, że wygra sprawę w sądzie, nie zapłaci mandatu i nie wzbogaci się o kilka punktów karnych. Nie zachęcamy do szybkiej jazdy szczególnie zimą i w czasie deszczu. Mamy jednak nadzieję, że niesprawnych fotoradarów nie ma w Polsce zbyt wiele, podobnie jak nie ma wielu kierowców ryzykujących życie swoje i innych szalejąc za kółkiem w ciężkich warunkach pogodowych.

Źródło: gp24.pl

A to ciekawe, czyli szaleńcy mają wolne od fotoradarów. :neutral:
    Burning
    Początkujący
    Awatar użytkownika

08 Lut 2010, 20:59

pisałem ze szybko nie jezdze. Dla mnie 110 to juz duzo(i tylko na długiej prostej) i raczej wole jezdzic 90. Jak jade z pasazerami to jade praktycznie tylko 70-90 bo wiem ze jestem odpowiedzialny za nie i ze nie chce miec nikogo na sumieniu i w ogole. Jadac sam, sam pdejmuje ryzyko ale jezeli chodzi tylko o zderzenie z drzewem. Bo rowniez przeze mnie moze zginac kierowca innego pojazdu.
    Wiec tak jak pisałem, zazwyczaj nie jezdze szybko i nie wariuje, teraz to był taki pojedynczy wybryk (i to jeszcze na terenie zabudowanym) ktory na pewno mnie nauczy i wyciagne wnioski. Szkoda zycia mojego i innych, oraz pieniedzy.

To tyle, zeby nie było ze ze mnie jakis pirat bez sumienia choc i tak nikt mnie osobiscie z tego forum nie zna.

Pozdro :wink:
    bartek0386h
    Początkujący

08 Lut 2010, 22:44

bartek0386h napisał(a):pisałem ze szybko nie jezdze. Dla mnie 110 to juz duzo(i tylko na długiej prostej) i raczej wole jezdzic 90. Jak jade z pasazerami to jade praktycznie tylko 70-90 bo wiem ze jestem odpowiedzialny za nie i ze nie chce miec nikogo na sumieniu i w ogole.
    :wink: :lol:
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

19 Sie 2010, 00:34

Myślę, że jak błysnął to zdjęcie zrobił. Nie każde jednak zdjęcie jest wystarczająco wyraźne - część odpada więc jak Ci się poszczęści to mandatu nie zapłacisz.
    lucky_man
    Początkujący

Miejscowość: Warszawa

31 Sie 2010, 11:02

Wszystkie to chyba nie działają, co jakiś czas przełączają :mrgreen:
    zloty
    Nowicjusz

Miejscowość: Legnica

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca