Freelander - automatyczna skrzynia biegów

Freelander - automatyczna skrzynia biegów

10 Sty 2009, 13:23

WITAM WSZYSTKICH. JESTEM OD NIEDAWNA UZYTKOWNIKIEM FREELANDERA 2.0 TD4 AUTOMAT Z 2001, MAM PYTANIE ODNOSNIE SKRZYNI BIEGOW CZY WYMIENIA SIE W NIEJ OLEJ BO SLYSZALEM ZE NIE. SAMOCHOD MA PRZEJECHANE 90 TYS. Z GORY DZIEKUJE ZA PODPOWIEDZ.
mundi7
Nowicjusz

Miejscowość: radom

Re: FREELANDER-AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGOW

10 Sty 2009, 17:01

olej się wymienia jak skrzynia ci nie ciągnie oraz w przypadku jego wycieku
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika

LR FFREELANDER TD4 Automat

15 Sie 2009, 11:28

Witaj macpaw5 !
Widzę że jesteś dobrze zorientowany w temacie m.in Freelanderów. Podpowiedz mi jeśli możesz jaki olej wlać do automatycznej skrzyni i jak sprawdzić jego poziom. Nie zauważyłem wycieków ale nie jestem pewien czy trochę nie ciągnie. Mam również lekkie szarpnięcia przy jednostajnej jeździe przy średnich prędkościach (60km/h). Wydaje mi się że jest to taki moment gdy prędkość na danym biegu jest już za duża ale z kolei zbyt mała aby pzrerzucić na wyższy. Co o tym myślisz?
Pozdrawiam!
Tomazini
Tomazini
Nowicjusz

Miejscowość: WB

22 Sie 2009, 21:45

Witam Was. Jestem tu debiutantem. Także jestem nowym "landroverowiczem" - 2001 r. 2,0 TD4 skrzynia automatyczna. Moje pytanie jest trochę infantylne... ale pierwszy raz mam auto z automatyczną skrzynią biegów tiptronic. Na dźwigni są oznaczenia: P,R,N,D - to jest dla mnie OK. Natomiast dochodzą jeszcze inne oznaczenia: 4,2,1. Po co są te pozycje? Pomóżcie, bo kogo się pytam, ten inaczej gada. Pozdrawiam!
olsto701
Nowicjusz

Miejscowość: Konin

24 Sie 2009, 09:02

olsto701 napisał(a):Witam Was. Jestem tu debiutantem. Także jestem nowym "landroverowiczem" - 2001 r. 2,0 TD4 skrzynia automatyczna. Moje pytanie jest trochę infantylne... ale pierwszy raz mam auto z automatyczną skrzynią biegów tiptronic. Na dźwigni są oznaczenia: P,R,N,D - to jest dla mnie OK. Natomiast dochodzą jeszcze inne oznaczenia: 4,2,1. Po co są te pozycje? Pomóżcie, bo kogo się pytam, ten inaczej gada. Pozdrawiam!

Witaj !
4 - skrzynia nie wrzuca 5 biegu - czyli do 4
2 - tylko 1 i 2 (w trudnym terenie)
1 - na sztywno 1 bieg (przy nim działa chamulec zjazdowy (żółty klawisz przy dźwigni biegów)

Pozdrawiam
Pitt
Pitt_M
Nowicjusz

Miejscowość: warm-mazurskie

24 Sie 2009, 22:15

olej sprawdzasz na wlaczonym silniku dzwignia na neutral przelew masz od spodu skrzyni biegow czasami jest to korek z lbem imbusowym a czasami na klucz 13 pozdrawiam
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...
    Jak bezpiecznie pokonywać zakręty? Jak bezpiecznie pokonywać zakręty?
    Pokonywanie zakrętów nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać. Redukcja prędkości i skręcenie kierownicy to nie jedyne zadania, jakie musi uwzględnić kierowca. Kluczowa jest płynność wykonania manewru, a do tego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5