Freelander-problem w czasie szybkiej jazdy

03 Paź 2008, 22:18

Witam. Jestem nowy na tym forum i szukam pomocy.Mam freelandera z 2000 roku ogólnie sprawuje się dobrze ale od dwóch dni zaczyna coś wymyślać tzn. przy prędkości ok.100/h dostaje dziwnych wibracji-cały drży. Wyważyłem mu koła i nic to nie pomogło,nie wiem co jest grane. Liczę że ktoś mi coś poradzi.Przeglądając forum daje się zauważyć że bywają tu prawdziwi spece od motoryzacji-pozdrawiam
manstel
Nowicjusz
 
Posty: 7

04 Paź 2008, 08:27

opisz wiecej skad dobywa sie to drzenie
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

05 Paź 2008, 13:41

witam, dzięki za zainteresowanie. Drżenie jest trudne do ustalenia skąd pochodzi bo drży cała podłoga.Jak już pisałem byłem do wyważenia kół i trochę jakby pomogło ale nic wiele. Pozdrawiam
manstel
Nowicjusz
 
Posty: 7

05 Paź 2008, 14:53

wymontuj wal napedowy i wtedy sie przejedz bedziesz mial wtedy naped tylko na przednie kola z tego co napisales mysle ze z walem jest cos nie tak
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

05 Paź 2008, 18:13

Dzięki-wypróbuję. Powiadomię o efektach. Pozdrawiam
manstel
Nowicjusz
 
Posty: 7

08 Paź 2008, 22:19

Witam ponownie-zrobiłem co mi doradzono, czyli wymontowałem wał i nic, cały czas drży. Przyznam szczerze że skończyły mi się pomysły co dalej robić, trzeba będzie chyba po kolei wszystko demontować i sprawdzać metodą prób i błędów. Czekam na jakieś cenne wskazówki ludzi z forum-pozdrawiam
manstel
Nowicjusz
 
Posty: 7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zmiany w palecie silnikowej Volkswagena serii T5 i Amaroka
    Rodzina modeli T5 marki Volkswagen Samochody Użytkowe obejmuje wiele zróżnicowanych wersji wyposażonych w mocne i jednocześnie oszczędne silniki wysokoprężne z systemem wtrysku Common Rail. Dostępny jako opcja pakiet ...
    Poznajcie ambasadorów Poznań Motor Show 2020
    Czwórka miłośników motoryzacji i cztery różne spojrzenia na motoryzację. Przedstawiamy Wam ambasadorów targów Poznań Motor Show. Ambasador Poznań Motor Show to zupełnie nowa formuła, która ...

09 Paź 2008, 21:49

to jeszcze masz do sprawdzenia polosie przednie skrzynie posrednia oraz skrzynie biegow a jaki masz przebieg auta
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

09 Paź 2008, 22:33

[quote="macpaw5"]to jeszcze masz do sprawdzenia polosie przednie sk
rzynie posrednia oraz skrzynie biegow a jaki masz przebieg auta[/quote

Przebieg to 170 tys. km.-półosie wydają się ok sprawdzałem nie mają luzów a co może być ze skrzynią biegów? bo zdaje się że największe drgania ma po wrzuceniu piątki
manstel
Nowicjusz
 
Posty: 7

09 Paź 2008, 22:45

lozysko, w skrzyni biegow albo lozysko w skrzyni posredniej Ci sie rozwala
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

09 Paź 2008, 22:49

ja bym obstawial skrzynie posrednia to jest taki maly problem we freelanderach
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

12 Paź 2008, 18:11

MIAłEM PODOBNY PROBLEM I PO WYKRęCENIU- ZDEMONTOWANIU WAłU NAPęDOWEGO NATYLNą Oś O WIELE CISZEJ PRACUJE I NIE HAMUJE SPECYFICZNIE PRZY PEłNYCH SKRęTACH--WAł TYLKO NA ZIMę ZAKłADAM
radek5277
Początkujący
 
Posty: 172

19 Paź 2008, 10:51

Witam ponownie. Ja wał już wymontowałem i faktycznie auto sprawuje się lepiej ale drgania pozostały, coraz bardziej skłaniam się do tego że to chyba wina sprzęgła.Drgania ustają od razu po wysprzęgleniu bez względu na prędkość. Sprzęgło bierze dosyć wysoko i od czsu do czasu po zmianie biegów i przy puszczaniu sprzęgła słychać spod maski krótki pisk. Jak koledzy myślicie może to być to? Pozdrawiam
manstel
Nowicjusz
 
Posty: 7

20 Paź 2008, 13:18

witam,
miłem podobnie, przyczyna była błaha, w tylnik kole miałem za mało powietrza (jednym z tylnich). Warto sprawdzić, o ile juz tego nie zrobiłeś :)
t.
tetewe
Nowicjusz
 
Posty: 5