Freelander TD4 - przekaźnik świec żarowych

17 Gru 2009, 11:57

Witam, mam problem z freelanderem TD4. Otóż nie działają świece żarowe (co w obecnej temperaturze nie jest przyjemne). Wymieniłem 100A bezpiecznik odpowiedzialny za świece w skrzynce pod maską, natomiast teraz podejrzewam iż przekaźnik jest uszkodzony, gdyż nigdy nie słyszałem charakterystycznego kliknięcia odcinającego dopływ prądu do świec. Może ktoś orientuje się gdzie znajduje się owy przykaźnik i jak można sprawdzić czy jest on sprawny ??\

z góry dzięki za pomoc
neverhood
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Łódź

17 Gru 2009, 22:58

to ci powinno pomóc:
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-12/2fc81aa8/ĺ›wiece ĺľar.jpg.html
pozdr
az td4
friluś1
Zaawansowany
 
Posty: 569
Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

18 Gru 2009, 12:16

Witam
U mnie wygląda na to, że wszystko OK - kontrolka świec się zapala i po chwili gaśnie ale pomimo kilkakrotnego grzania jest problem z odpaleniem silnika - zapala po 3 - 4 ktotnym długim kręceniu rozrusznikiem :sad: jak było cieplej to palił " od dotknięcia " .
Pozdrawiam
Pitt_M
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: warm-mazurskie

18 Gru 2009, 15:26

a przekaźnik słychać że "pyka" przy zapaleniu się i gaszeniu kontrolki świec? może po prostu przekaźnik masz zwalony i świece Ci nie grzeją i auto odpala dopiero jak uzyska odpowiednie sprężanie.
Legion1349
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 331
Miejscowość: Katowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Demontaż klamki Porsche Cayenne
    Jak wymontować klamkę/wkładkę kierowcy w Porsche Cayenne II gen. Może wydawać się to proste a jednak wielu ma z tym problem. Należy zdemontować zaślepkę wewnątrz drzwi. Należy przygotować torx 20 i w pierwszej kolejności ...