Fulda Kristal Montero 3 vs. Pirelli Winter Carving

Fulda Kristal Montero 3 vs. Pirelli Winter Carving

03 Lis 2011, 22:41

Cześć!

Mam taki dylemat, bo tamtej zimy musiałem przerzucić Hondę do Polski i byłem zmuszony kupić dwie zimówki (bo we Francji jeździła na całorocznych). Mój wybór padł na opony Pirelli Winter Carving. Są obecnie na przodzie, Opony mają jedynie 2500 km przebiegu - Honda praktycznie cały czas stała w garażu. W tym roku na kupiłem oponki na tył - Fulda Kristall Montero 3. I teraz się zastanawiam:

1. Czy można przełożyć oponki które jeździły na przodzie do tyłu?
2. Czy jest sens wrzucać na przód Fuldy Kristall Montero 3, czy lepiej zostawić Pirelli Winter Carving?

Oczywiście obie opony są w rozmiarze 175/70 R13.
Sliv
Nowicjusz

Re: Fulda Kristal Montero 3 vs. Pirelli Winter Carving

04 Lis 2011, 06:40

Masz opony porownywalne ze tak powiem(jak chodzi o ich klase, obie ze sredniego segmentu), obie z full bieznikiem, to nie ma znaczenie praktycznie ktora wyladuje na tyle, a ktora na przodzie. Opona z wyzszym bieznikiem na przodzie, to lepsze ruszanie na sliskiej nawierzchni(lod czy tam snieg), opona lepsza(z wyzszym bieznikiem) na tyle, to lepsze trzymanie drogi na zakretach, generalnie producenci opon zalecaja opone z wyzszym bieznikiem dawac na tyl(niezaleznie od tego czy naped jest w danym autku na przod, czy na tyl).
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

Re: Fulda Kristal Montero 3 vs. Pirelli Winter Carving

08 Lis 2011, 10:44

Generalnie nowe, lepsze opony powinny pójść na tył, to kwestia bezpieczeństwa szczególnie na śliskich nawierzchniach!
slickrz
Aktywny

Auto: Audi A3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód