Funkcja Auto Światła Citroen C8 2008 r 2.0 HDi

Funkcja Auto Światła Citroen C8 2008 r 2.0 HDi

31 Paź 2016, 22:08

Witam. Posiadam c8 z 2008 r. Przy manetce świateł posiadam funkcję "auto" co w moim przypadku świadczy o tym iż moje h7 włączają się po zapaleniu silnika, mogę ustawić opcje postój, lub normalnie światła. moje pytanie jest następujące.
Chce spróbować wyłączyć opcję "auto" , doczytałem iż na lewej manetce od świateł jest przycisk który przy wciśnięciu przy przekręconym kluczyku wydaje dźwięk i światła "auto" się dezaktywują lecz u mnie ten przycisk jest "martwy",wręcz go nie ma. doczytałem w instrukcji w pdf że mogę taką opcję wyłączyć z funkcji sterowania komputerem lecz znajduje tylko komunikaty o statusie włączonych lub wyłączonych funkcji. wydaje mi się że jedyna opcja to wyłączyć to przez podłączenie komputera. dlaczego o to pytam. mam zwykłe h7 na soczewce. chce mieć xenony lecz chciałbym dodatkowo zamontować regulator świateł dziennych które wykorzystują żarówki drogowe obniżając ich moc ze 140 w na 40w skutek czego na opcji "auto" miałbym dzienne a jeżeli będzie ciemno to czujnik zmierzchu włączy mi xenony. czy takie rozwiązanie jest możliwe ? zakładam że tak lecz proszę o porady gdyż przed zakupem zestawu żarników i regulatora dziennych chciałbym się upewnić czy w dobrą stronę idę. wybrałem już żarniki, 4300k na 35w, obudowa metalowa z obejmie ceramicznej, żaden chinol... zestaw posiada gwarancję 12 m-cy na żarniki i przetwornicę która ponadto nie zakłóca fal fm i cb... reasumując: co o tym myślicie ? jest sens czy zostać przy h7
robruch2209
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 22 09 1984
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Octavia Tour
Silnik: 1600
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: Funkcja Auto Światła Citroen C8 2008 r 2.0 HDi

01 Lis 2016, 11:51

Nie możesz tego zrobić. Albo inaczej - my ci w tym nie pomożemy, bo to, co chcesz zrobić jest niezgodne z prawem. O SKP i kontrolach drogowych nie piszę bo to bez sensu. Dodam jeszcze, że zapewne nie jeden raz spotkałeś się z sytuacją, jak samochód z naprzeciwka świecił ci w oczy długimi. Ale to nie były długie - to były pseudo drogowe. Nie jest ważne, że one świecą słabiej o ileś tam procent. Ale świecą w oczy tym, którzy nadjeżdżają z naprzeciwka. Tyle tylko, że nieco słabiej. Ale zaświeć sobie w oczy żarówką 21W i 55W. Obie będą cię oslepiać. Tak samo jest w tym przypadku. Oprócz tego, żadne takie urządzenie nie ma dopuszczenia do ruchu.
Co do ksenonów, to jak chcesz je mieć, to musisz wymienić reflektory dostosowane do żarówek halogenowych ( H7 to żarówka halogenowa i twój reflektor posiada oznaczenie H7 ( powinno być napisane na szkle reflektora ), na reflektory dostosowane do palników ksenonowych. Niestety, to nie jedyna robota - musisz jeszcze założyć układ samopoziomowania reflektorów oraz spryskiwacze reflektorów. Jak założysz pseudo ksenony ( czyli tzw. paliniki ksenonowe w miejsce żarówek H7 ) to będziesz oślepiał innych. A w czasie, jak jest mgła albo deszcz i do tego szarówka, to ten z naprzeciwka jak trafi na ciebie, nie bęzdie widział dokładnie nic. A jak dojdzie do wypadku/kolizji to możesz zostać uznany za współwinnego albo winnego. Mimo, że ktoś wjedzie w ciebie. Jak powie, że go oślepiłeś i samochód zostanie sprawdzony, to nie chiałbym być w twojej skórze. Napomknę tylko, że w takim przypadku za wszystko płacisz z własnej kieszeni - ubezpieczyciel z twojego OC nie pokryje nic. Płacisz więc za naprawę samochodu, za leczenie i co gorsza możesz płacić komuś rentę do końca życia. Ale to oczywiście najgorsze scenariusze. jednak należy się liczyć z tym, żę coś takiego jest możliwe.
A jeżeli problem w tym, że jadąc w nocy masz słabą widoczność na drodze, to warto zainteresować się reflektorami, czy nie są w nich już zabrudze/zużyte szkła. Można je doprowadzić do stanu jak nówki i nie kosztuje to wiele. Możesz też założyć żarówki, które dają więcej światła. Najmocniejsze na rynku jakie widziałem to +130% pchilipsa albo Osram-a. Kosztują niecałe 100 zł za komplet.
My, na forum możemy tylko tyle ci pomóc. A co zrobisz - twoja sprawa, twoje auto, twoje życie i pieniądze.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Funkcja Auto Światła Citroen C8 2008 r 2.0 HDi

01 Lis 2016, 19:34

Masz Citroena C8 więc dla ciebie najbezpieczniejsza opcja to kupno homologowanych świateł LED i zamontowanie ich w zderzaku. C8 ma miejsce masz na środku zderzaka taką listwę nad która można bez większego problemu ładnie wkomponować takie światła. Podłączyć można pod auto i problem z głowy.

Druga sprawa tyczy się xenonów nie montuj ich bo widać z zewnątrz że są one dokładane szczególnie jak nie masz spryskiwaczy lamp, poza tym nie świecą do końca tak jak powinny. Policja jest wyczulona na takie przeróbki nie zgodne z homologacją.
Zrób tak jak radzi MotoAlbercik, jak świecą ci za słabo światła to zmien żarówki na lepsze i sprawdź klosze czy nie są matowe oraz czy odbłyśniki nie są wypalone.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...
    Mitsubishi Fuso, czyli drzewo wschodzącego słońca Mitsubishi Fuso, czyli drzewo wschodzącego słońca
    Na zaproszenie Mercedes-Benz Polska gościliśmy w Japonii. Głównym celem wyjazdu tam, oprócz odwiedzenia wystawy samochodów Tokyo Motor Show, była prezentacja firmy Mitsubishi Fuso Bus and Truck Corporation ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili