Galaxy czy Zafira ?

20 Lip 2007, 20:54

Słyszałem wiele dobrego równo na temat obu tych samochodów. Problem w tym, że w podobnej cenie można kupić Zafirę o jakieś 2 lata młodszą niż Galaxy (np. Z. z 2004, a G. z 2002). Czy to ma duże znaczenie przy tych samochodach? Co wybrać?
Gość
 

20 Lip 2007, 21:41

Ja wolałbym Forda, większy VAN i moim zdaniem ładniejszy. Zależy do czego Ci potrzebne te auto.
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

20 Lip 2007, 21:52

potrzebne rodzinne auto, którym przez lata pojeżdżę bez większych problemów
Gość
 

20 Lip 2007, 22:03

Nie wiem dlaczego, ale wziąłbym Forda. Może to dlatego że mój ojciec go ma tyle ze staszy rocznik, ale sie trzyma znakomicie.
lasty
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: z laptopka :D

20 Lip 2007, 23:53

Oczywiście że Galaxy! Większy, wygodniejszy, no i to Ford... Ale te z Niemieckiej fabryki to słyszałem że jakieś takie... szemrane (?)... zielone (?)... ale jak, że niby ogry? :shock: :lol: Nie, tylko takie opinie chodzą, ale i tak lepiej się trzymają Fordy z fabryki na wyspie ;) W końcu ona była pierwsza :roll:
DFireCrow
 

27 Lip 2007, 13:59

Hmm... Słyszałem wiele niepochlebnych opinii na temat awaryjności Galaxy, ale to naprawdę super auto (kiedys mi się bardzo marzyło). Co do Zafiry to niewiele o niej wiem ale egzemplarze ok. końca produkcji miały naprawdę niezłe wypossażenie. Na korzyść Galaxy przemawia kilka silników ze stajni Volkswagena. Cóż, nie doradzę ci wiele bo przede wszystkim nie miałem nigdy okazji nawet siedzieć w którymś z tych aut.
Opel Astra III sedan...^^Gliwice RLZ**
Schwabschreiber
Początkujący
 
Posty: 83
Miejscowość: ^^Ożarów Mazowiecki City^^ Passat 2,0FSi Vectra 1,9cdti Clio 1,2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Convertible - co o nim wiemy?
    Chociaż Lexus ma duże doświadczenie w budowaniu kabrioletów, japońska marka od kilku lat nie oferuje samochodów tego typu. Wygląda jednak na to, że wszystko już wkrótce się zmieni za sprawą Lexusa LC ...

27 Lip 2007, 19:58

Galaxy bo brat ma Alhambrę i jest z niej zadowolony. Polecam duże wygodne auto i mało pali ale co udało mi sie już ustalić strasznie niewygodne siedzenia . Przejechanie 100km to męczarnia przynajmniej dla nas.
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

16 Sie 2007, 17:03

Ja raczej radziłbym Zafirę u mnie w rodzinie jest Zafira i na jej temat nie słyszałem nigdy ani jednej negatywnej opnii jedyne co słyszałem to, że jest to bardzo dobry samochód idelany rodzinne wozidło więc raczej skłaniałbym sdię ku Oplowi Zafirze
Zbyszek
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Wałbrzych

23 Sie 2007, 19:10

witam jestem posiadaczem forda galaxy z rocznika 2001 1.9 tdi niestety mam z nim problem jest na pompo wtryskach i właśnie siadły po prostu koszt olbrzymi naprawy ale jechałem nim nad morze i kultura była naprawde przednia kumpel ma opla też nie narzeka tyle ze jest mniejszy od forda tyle ci moge powiedzieć
wojtas
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: śląsk Rybnik

21 Lis 2007, 19:37

Zdecydowanie Opel
tomss20
tomss20
Początkujący
 
Posty: 85
Miejscowość: kraków

22 Lis 2007, 16:58

Ja bym ci polecał Opla Zafirę, miałem taki samochodzik z 1999 roku i jeździłem nim do tego lata, przez 8 lat żadnych problemów. Ale to są moje subiektywne odczucia. Wiecej opini na forum Opla Zafiry: http://forum.opel24.com/viewforum.htm?s ... 3bda6bc379
Jacek
jaceknie
Początkujący
 
Posty: 56
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

22 Lis 2007, 23:03

Witam:)

Zaczne od Galaxego:
Oczywiście jest starszy czyli gorzej niż u Zafiry.
Typowe auto rodzinne.wygodne fotele,ciekawe wykonczenia,choc troche skromne.przy 7 fotelach brakuje miejsca na bagaz...no-ale w koncu sa relingi ktore problem rozwiaza.auto przestronne,jasne,wygodne.prezentuje sie b.dobrze.
Ogólnie nie jest żle, ale potwierdza się opinia - "Ford gó**o wort" W samochodzie za takie pieniądze, bezawaryjność powinna być na zdecydowanie wyższym poziomie.

Teraz Zafira:
Jest nowszy czyli lepszy:)
Samochód wart jest swojej ceny.
Bardzo dobre auto dla 5 osób, dla 7 trochę za ciasne. Bardzo korzystny stosunek rozmiarów zewnętrznych do wewnętrznych. Nie zgadzam się ze spotykanymi w prasie opiniami o przyciężkawej sylwetce. Bardzo dobry samochód na dłuższe wyprawy o charakterze turystycznym - zwłaszcza wygoda wnętrza i widoczność.
Ogólnie samochód dobry:)

Ja polecałbym Zafire bo jest nowsza, ale niestety mniejsza lecz ładniejsza:)

.::Pozdrawiam::.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań