Garaż naszych marzeń

Garaż naszych marzeń

03 Lis 2015, 14:53

W pewnym temacie zrobił się off na temat właśnie naszego wymarzonego garażu :wink: off ma to do siebie, że znajduje się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie, a więc powstał pomysł stworzenia ku temu odrębnego tematu, w którym legalnie, bez narażania się na gorzkie żale moderatora, możecie pisać o Waszych motoryzacyjnych marzeniach :mrgreen: obok danego auta piszcie proszę krótkie uzasadnienie czemu akurat to auto i do czego byście go używali (jazda codzienna, tor, wypady ze znajomymi, dziewczyną itp)

Pozwolę sobie zacząć :D
Mercedes G 6x6 AMG - absolutnie genialne auto :oops: szybkie (6s do 100 przy masie ponad 3t), świetnie radzi sobie w terenie, wygodne, wyróżnia się na drodze - ważna rzecz :mrgreen: w sumie jeździł bym na co dzień, bo spełnia wszystkie ważne kwestie :mrgreen: wadą jest prędkość max podyktowana masą i rozmiarami tego auta, oraz to, że wcale nie jest takim białym krukiem - świetna sprzedaż w Polsce
Mercedes AMG GT- dlatego, że jest piękny i szybki :naughty: idealny na spoty z kumplami, bo kobiety raczej nie chciałyby słuchać o zajefajności silnika V8 turbo :D
Ferrari 458 spider - piękny, szybki, włoski. Na wypady z jakąś blondynką :naughty:
AR 147 GTA - przyziemny wybór, bardziej prawdopodobny niż powyższe :D a dlatego, że ma świetny silnik który na dodatek ładnie wygląda, no i jest niedocenianym hot hatchem
Dodge RAM 1500 po małym tuningu - bo jest prawdziwym, męskim pikapem, a nie jakieś pieprzenie typu L200 czy Navara :mrgreen: na kolarskie wypady w ciekawe tereny jak znalazł :wink:
Mazda mx-5 & Honda CRX - budowane wg oldschoolowej zasady niska masa=banan na twarzy :naughty:

Jest jeszcze kilka modeli, ale już nie będę przynudzał :mrgreen:
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

Re: Garaż naszych marzeń

03 Lis 2015, 19:49

Ja będę przynudzał ale mam duuużo do napisania i może jakiś schemat się zrobi :D

Podzielę swój garaż na piętrowy :mrgreen:
I Auta które chciałbym mieć teraz rano do wyboru - ranking TOP 10
II Co kupiłbym z każdego segmentu od A do SUV
III Auta za 5, 10, 15…, 200k trochę rozsądku się przyda :D

I piętro – moje TOP 10, czyli wstaje rano i myślę czym to pojechać

10. Lexus IS 300h mk3 – jest po prostu piękny, nie nudny jak niemiecka trójca i zakochałem się w nim jak do niego wsiadłem po raz pierwszy. Hybryda przyda się na dojazdy do pracy :D
9. Range Rover – nie lubię mody na SUVy ale jak SUV to w najlepszym wydaniu – w pole będzie :D
8. Lexus LFA – auto klasy GT na autostradę. Byłby 3ci w PL.
7. Dodge Charger Hellcat – american muscle w najlepszym nowożytnym wydaniu.
6. Nissan Skyline R34 GT-R – jednak JDM górą w klasyce. Myślałem na Suprą ale jednak budzi większe pożądanie u mnie i wśród innych
5. Honda Civic IX Type-R – coś z FWD ale jak to jeździ na północnej pętli i do miasta się nada! No i ten kosmiczny wygląd ze spojlerami, które działają.
4. Mercedes G 500 – terenówka musi być w garażu i to legendarna. Auto ma styl i nie udaje modnego. Na wesele i w piach. AMG już niszczy jego charakter.
3. Masseratti Quattroporte – bo włosi robią auta które chce się mieć, a potem wybiera Niemców. Ja zostanę na tym pierwszym
2. Pagani Huayra – najdroższe auto trzeba mieć. Świetny wygląd w porównaniu do bułki Bugatti.
1. Lamborghini Aventador – kanarkowo zółty lub jaskrawo zielony w wersji Superveloce

na tym mógłbym poprzestać ale... :mrgreen:

II piętro –czyli, idę do salonu i kupuję… „bo tak” (jak zapomniałem o jakimś segmencie to przepraszam).

Standard:
- Segment A – Hyundai i10
- Segment B – Hyundai i20
- Segment B premium – Audi A1
- Segment B hot – Ford Fiesta ST
- Segment C – Mazda 3
- Segment C premium – Infiniti Q30
- Segment C hot – Ford Focus RS / Civic Type-R
- Segment D – Mazda 6
- Segment D premium – Lexus IS
- Segment D hot - Mercedes C63 AMG
- Segment E – Lexus GS
- Segment E hot – Dodge Charger Hellcat
- Segment F – Maserati Quattroporte

Coupe/Cabrio/sport:
- małe – BMW 2
- średnie – BMW M4
- duże – Ford Mustang Shelby
- 4 drzwiowe – BMW M6 GC
- GT – Ferrari Berlinetta
- klasa super – Lamborghini Aventador

SUV/Crossover/4x4:
- mały SUV – Citroen C4 Cactus
- średni SUV – Hyundai Tucson
- średni SUV premium – Lexus NX
- duży SUV – Renault Espace
- duży SUV Premium – Range Rover
- Terenowy – Mercedes G
- Pick-up – Ford F150 w najmocniejszej wersji z USA (nie pamiętam jak się nazywa)

Van
- B-van – Hyundai ix20
- C-van – BMW 2GT
- D-van – Ford S-Max

III piętro – rozsądek, czyli marzę o tym na co mnie stać

Nie będę ukrywał – królować będzie jedna marka :D

do 5k – Toyota Corolla e11 sedan – trwała i tyle chcieć od auta za tą cenę
do 10k – Honda Accord VI – po prostu mi się podoba i się nie psuje
do 15k – Lexus IS 200 automat – eliminuję ryzyko niesprawnej skrzyni
do 20k – Lexus IS 200 - mam i kupiłbym jeszcze raz
do 25k – Lexus IS 300/IS 200 TTE – zamieniłbym za swojego, nie mogłem dołożyć :(
do 30k – Lexus GS 430 mk2 – V8 w najlepszym wydaniu ale po co mi tak duże auto… e tam - V8
do 40k – BMW 3 e90 325i – ginące, dobre R6 w BMW
do 50k – Lexus IS 250 – to będzie kolejny po moim IS 200
do 75k – Mazda 6 – najładniejszy z segmentu D
do 100k – Mitsubishi Lancer Evo – legenda i w tym budżecie można sobie pozwolić
do 125k – Lexus IS mk3 – nie muszę tłumaczyć już
do 150k – Honda Civic Type-R (nowa) – mój ulubiony hot hatch obok nadchodzącego Focusa RS
do 200k – Lexus IS mk3 nowy F-Sport – ideał jak dla mnie

no i to byłobyby na tyle :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez dzida 04 Lis 2015, 07:32, edytowano w sumie 2 razy
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 44
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

03 Lis 2015, 20:15

W sumie mamy ze sobą trochu wspólnego, bo kilka aut z Twojej listy umieściłbym i w swoim garażu :mrgreen: rzecz jasna PiekłoKota, Aventador (Spyder :oops: ), Pagani ale nie hułaułayajła tylko Zondę R i prywatny tor wyścigowy (nie spełnia norm głośności) :naughty:
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

03 Lis 2015, 21:15

samochodów jest tyle, że pewnie pominąłem perełki, które wypchnęłyby inne z TOP 10 ale jak o nich nie pamiętałem... :D
ja nie mam prawka na C aby śmigać G 6x6 :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 44
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000

04 Lis 2015, 20:19

Długo by mówić o moich marzeniach motoryzacyjnych ale jednym z największych jest Shelby lub klasyczny ford mustang z lat 60-tych, BMW M3 E30, z nowych to praktycznie nic nie licząc albo nowego civica Type-R, Nissan GT-R czy jakieś nowe lamborghini lub Ferrari (stare jeszcze lepsze).
Z budżetowych to:
za 5000 zł- również toyota corolla E10 lub E11 ale nie sedan tylko hatchback/liftback z silnikami 1,6
za 10000- BMW E36 coupe 328i najlepiej
za 15000 zł- BMW E32 750i (na weekendy raczej i dla szpanu przed dziewczynami :naughty: ) Na co dzień toyota corolla e12 1,6
za 20000 zł- Mondeo mk3 ST najlepiej albo zwykłe 2,5 V6
za 25000 zł- Opel Astra H 2,0 turbo
za 30000 zł- Audi S6 C5- mocny wygodny samochód
za 40000 zł- mondeo Mk4 2,5T wygoda i moc w jednym super a na LPG ekonomia
za 50000 zł- Mercedes W211 E500 306 KM około 6 sekund do 100 i V8 coś pięknego
za 75000 zł volkswagen Passat B7- no cóż z wyglądu mi się podoba a na serwis co jakiś czas miałbym na pewno kasę
za 100000 zł- mustang właśnie ten z początków produkcji
za 125000 zł- nowy Mondeo 2,0 Ecoboost 240 km to samo co w poprzedniku czyli moc i wygoda
za 150000 zł- Honda Accord 2,4 201 KM może być kombii
za 200000 zł - Może BMW 330i albo 335i
No i to chyba wszystkie auta a dla pasji to Golf II G60 160 KM super auto i VW to moja pasja na prawdę oraz Honda Accord VI Type R.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1998

24 Lis 2016, 15:52

Duży, terenowy. Jeszcze się nie zdecydowałam na markę:)
tranndd44
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 04 2000
Auto: Audi A4 B7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Stacja tankowania wodoru w Belgii Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006