Gasnie na biegu jałowym

04 Cze 2008, 10:21

Mam Lanosa 1.5 na gaz.
Na benzynie pali dobrze, natomiast na gazie gasnie gdy nie daje gazu. Podobnie jest na zakretach, jak spuszczam gaz to gasnie. Dodam ze jak sie troche rozjezdzi to juz nie gasnie.
Co to moze byc?
Arturo
Nowicjusz
 
Posty: 6

04 Cze 2008, 21:49

proponuje powymieniac filterki gazu moze to cos pomoze
wampir1717
Aktywny
 
Posty: 440
Miejscowość: NY

05 Cze 2008, 10:37

Standardowy przegląd instalacji gazowej.Jeżeli uruchamisz i jeździsz na zimnym silniku na gazie,to będzie też remont reduktora.Posprawdzaj też poziom płynu chłodzącego.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Cze 2008, 16:56

mozesz miec zaniskie niskie obroty lub silniczek krokowy zabrudzony
marekes80
Nowicjusz
 
Posty: 17

15 Cze 2008, 14:22

tez tak mialem. u mnie wymiana filtrow nie pomgla. kwestia jest w wyregulowaniu reduktora. są takie dwa pokrętla i nimi sie odpowiednio rusza w prawo i w lewo. niewiem jak ale gazownicy mi to ustawiali. moze ktos zna sie na tym pokrecaniu bo chcialbym go podrehulowac troche. strasznie klekocze sie jak traktor prawie. Do tego jeszcze dochodzi pytanie czy mozna ograniczy mu spalanie? żre mi 13 litrow gazu przy silnki 1,8 wiec stosunkowo za duzo.
co nie złamie - wzmacnia
witor_
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Kraków

19 Cze 2008, 11:56

Reduktor sprawdzic u fachowca. Tylko idz do sprawdzonego, bo jak bylem ja, to nawet nie zajrzał (tylko maske otworzyl) i stwierdził, ze korektor do wymiany 370 zł zdaje sie chciał :), a gdy pojechałem do znajomego mi warsztatu okazalo sie, ze wszystko OK, wymienilem jedynie filtr i podregulowałem. A korektor igła.
Mandigal
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Adaptacyjne światła drogowe
    System automatycznych świateł drogowych automatyzuje – jak sama nazwa wskazuje – przełączanie świateł z drogowych na mijania i odwrotnie. Nie eliminuje jednak problemu, jakim jest gorsza widoczność wynikająca ...
    Kosmetyki samochodowe - niezbędnik każdego kierowcy
    Dbanie o samochód to nie tylko kwestia troski o jego stan techniczny. Kosmetyka auta jest równie ważna i wpływa nie tylko na samą jego prezencję, ale pozwala też na przedłużenie jego żywotności. Każdemu, nawet ...