Gdybanie na temat aku....

Gdybanie na temat aku....

07 Wrz 2007, 16:28

Otóż zaczynam myśleć poważniej nad zmianą mojej Veronisi, na coś większego, gdzie będę miał wystarczającą ilość na zamontowanie Apple Mac Mini z ekranem dotykowym i dwoma dodatkowymi ekranami LCD... No i oczywiście dobry system audio... Ale to za jakiś czas... Do tego czasu trzeba będzie autko przygotować... No i tak sobie myślę, iż zwykły aku, to będzie za mało, myślałem o czymś o większej pojemności i wytrzymałośći... Jednak coś będzie go też musiało umieć doładować... i tak sobię myślę czy dużo jest roboty i przeróbek, i skąd tu dorwać taki alternator... Na razie jest to tylko teoretyczne gdybanie, ale było by to raczej do samochodu z silnikiem diesla, pojemność przypuszczalnie od 1,9 do 2,5... Tak więc jakiekolwiek sugestie, podowiedzi i nakierowania w opdowiednim kierunku mile widziane :mrgreen:
Fire Crow
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ipswich

Re: Gdybanie na temat aku....

15 Wrz 2007, 16:24

Rozumujesz w bardzo dobrym kierunku z tym alternatorem.Najpierw musisz wiedzieć ile prądu potrzebuje twoje radyjko,a później musisz tylko obliczyć jaki potrzebujesz akumulator,a do niego już łatwo dobrać alternator.Tylko czy taki ci spasuje do twojej bryki?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Gdybanie na temat aku....

15 Wrz 2007, 18:11

A, czy spasuje, to się już będzie kombinować, jak będzie bryka i zacznę kupować do niej sprzęt... chwilowo jednak nie mam drobnych w skarbonce :lol: więc poczekam jeszcze conajmniej jakieś pół roku... No to dobrze mi się zdawało... Bo pamiętam kiedyś przypadek jak znajomy wsadził do Malucha aku od Jelcza :lol: ale nie bardzo mu to chciało wszystko razem się zgrać... znaczy wszystko było spoko do czasu... Dzięki serdeczne za odpowiedź!
P.S. Wymieniłem już świece w Veronice, jest różnica... Tamte aż dziw że jeszcze chodziły :lol:
Fire Crow
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ipswich
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Sprawność kierowcy - co o niej decyduje? Sprawność kierowcy - co o niej decyduje?
    Statystyki wypadków bezlitośnie pokazują konsekwencje ludzkich błędów. Budowane z myślą o ochronie kierowców pojazdy, a nawet specjalnie projektowane drogi, które mają wybaczać uczestnikom ruchu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód